Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 16:19
Reklama

Profesor Joachim Zdrenka ponownie w ogniu krytyki

Rzadko kiedy lokalne publikacje wywołują tyle emocji. Książka „Złotów 1370-2020 - 650 lat Miasta”, której autorem jest prof. Joachim Zdrenka, niewątpliwie należy do tej grupy. Portal 77400.pl, jako pierwsze i zarazem jedyne media w regionie, wskazał na liczne mankamenty występujące w tej publikacji. Z tego powodu spotkaliśmy się z ostrym atakiem ze strony niektórych środowisk. Tymczasem mieliśmy rację. Sukcesywnie poszerza się bowiem lista krytyków książki. Przedstawiamy rozmowę zawodowych historyków, którzy punktują „dzieło” prof. Zdrenki.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Warto przypomnieć, że lokalne media i samorządowcy (z wyjątkiem radnego Łukasza Piosika) ciepło przyjęły jubileuszową publikację „Złotów 1370-2020 - 650 lat Miasta”. Co więcej, jej kontrowersyjne treści nie spowodowały reakcji środowisk, które np. z pieniędzy z tzw. 1% pielęgnują pamięć o ludziach „Rodła”. Na szczęście znaleźli się też tacy ludzie, którzy nie boją się wyrazić krytycznych opinii. Chodzi zwłaszcza o świat naukowy. Kilka dni tygodni temu opublikowaliśmy felieton Leszka Żebrowskiego – znakomitego znawcy najnowszej historii Polski. Dziś przedstawiamy kolejny materiał. Rozmowę Krzysztofa Ruchniewicza (niemcoznawca, historyk) oraz Przemysława Wiszewskiego (miediewista, historyk). Czekamy również na kolejne wypowiedzi historyków, którzy nie są kolegami prof. Zdrenki. Dla nas liczy się bowiem obiektywność i rzetelność. Dla Towarzystwa Wzajemnej Adoracji są inne media.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
25.11.2021 19:26
Nic nie napiszecie o aferze w Złotowskim szpitalu? Nie pasuje, że z nadania pisowskiego dyrektora nowy kolega napił się w sztok na oddziale? No dalej prawicowe rumaki do pióra!

mokry dyżur 25.11.2021 20:26
Na dyżurze był. Byłeś kiedyś na dyżurze? Cały dzień, cała noc. Ciężko to przeżyć na sucho. Pieniądze też grosze, ledwie tysiąc netto za 20 godzin harówki.

Prawak 26.11.2021 14:55
Cyruś nie kryj ordynatora. Ujawniaj fakty!

Ch.. Wam w dupę lemingi 26.11.2021 15:45
Drogie lemingi podgryzające naogaweczke, czy pamietacie ten śmieszny strajk medyków? Był on oparty na kanwie śmierci 23 sierpnia 39-letniego anestezjologa z Wałbrzycha. Miał niby być ofiarą przepracowania szpitalu. Otóż wyniki badań ze szpitala toksykologicznego potwiwrdziły przepracowanie. 3 promile w moczu i 2, 6 w żołądku. Przyczyną śmierci uduszenie rzygowiną podczas snu.

WJ 25.11.2021 12:00
To był smutny teatr żenady jak AL poświęciło pół gazety na bezkrytyczne i stronnicze bronienie tego bubla tylko dlatego, że 77400 zajął krytyczne stanowisko wobec tej pozycji. W perspektywie czasu laury sukcesywnie będą spływać na tych co mieli rację. Stare porzekadło a nawet dwa sprawdzają się w tej sytuacji, to o prawdzie, która broni się sama i oliwie też bardzo trafna. Kto choć trochę potrafi myśleć, zna historię Polski na 3+ samodzielnie wyczuje jak zakłamaną pozycją jest opracowanie Złotów 1370 2021 Flatow i Pommern.

IJK 25.11.2021 14:00
Podobnie rada schowała głowy w piasek gdy radny Piosik (w porę) zareagował.

Darek 24.11.2021 19:14
Bardzo łagodna recenzja ;) A co do treści "książki", to jest PRAWDZIWA ŻENADA :( Żałosne, że ktoś, kto to napisał ma tytuł profesorski :( Do tego uważa się za historyka... Lepiej by brzmiało "histeryka"

KarolS 24.11.2021 17:10
Książka skrytykowana za formę i nieprofesjonalne podejście. Co będzie kiedy profesorowie zapoznają się z treścią? Tam dopiero jest pies pogrzebany żywcem.

zachmurzenie duże

Temperatura: 24°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 5 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: jlTreść komentarza: Gdzie jest 157 wpisów w topiku "Mąż pilskiej działaczki..."?!Data dodania komentarza: 06.08.2022, 10:30Źródło komentarza: Pobito dziecko z ośrodka w Jastrowiu, czy będzie sankcja karna?Autor komentarza: PedroTreść komentarza: Szkoda gadac. Kiedys nawet wsparłem ten projekt finansowo I mialem obecywane złote góry. Do dnia dzisiejszego nic... ciekawe to bardzo bo np. Jeden z bylych juz mieszkancow Zlotowa gra w zagranicznej produkcji o nazwie samen.pl ktora mozna znalesc na Youtube I za darmo ogladac. Rozmawialem z nim swego czasu I wiem ze ich projekt pochlania ogromne ilosci pieniedzy ale koszta pokrywane sa z wlasnej kieszeni rezysera I producentow a jak I za malym wsparciem sponsorow w zamian za reklame. Sam Tomasz Raczek bardzo pozytywnie wypowiadal sie o projekcie ! Nasz Złotowianin ( Mateusz Leszczyński) gra w tym serialu jedna z postaci. Jest to komedia kręcona w Holandii ktoej celem jest ukazanie różnicy kulturowej pomiędzy Polską a Holandia. Bardzo zabawny serial ( sezon 1 ) zrozumiały dla tych co mają troche dystansu do siebie a na wakacjach byli dalej niż w Mielnie.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 17:41Źródło komentarza: Czym pachnie film "Gra w butelkę"?Autor komentarza: Artur ŁazowyTreść komentarza: Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!Data dodania komentarza: 03.08.2022, 13:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Dichlorodifenylotrichloroetan na larwyTreść komentarza: Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 01:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziomData dodania komentarza: 02.08.2022, 15:19Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: odpisTreść komentarza: a gdzie byli opiekunowie tych dzieci ?to chyba ich rola żeby pilnować....więc sytuacja jest jasna,zaniedbanie obowiązków opiekuna grupy.Data dodania komentarza: 01.08.2022, 21:18Źródło komentarza: Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!
Reklama
Reklama