Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 16:35
Reklama

UROCZYSTE OBCHODY 150. rocznicy urodzin księdza dra Bolesława Domańskiego

Z okazji 150 rocznicy urodzin księdza Bolesława Domańskiego mieszkańcy regionu uczestniczyli w spotkaniu poświęconym pamięci Patrona w sali Gminnej Spółdzielni Rolnik w Złotowie
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

14 stycznia 2022 roku odbyłysię uroczuste obchody rocznicy urodzin księdza dra Bolesława Domańskiego 14 stycznia 2022 r. (piątek) w Złotowie. 

Ks. dr Bolesław Domański urodził się 14 stycznia 1872 w Przytarni koło Chojnic (zm. 21 kwietnia 1939 w Berlinie). W historii naszego regionu
zapisał się jako wielki kapłan i obrońca polskości. W latach 1903-1939 proboszcz parafii Zakrzewo, wybitny działacz społeczny i polityk,
długoletni przywódca Związku Polaków w Niemczech, określany wielkopolskim zwyczajem Patronem tego związku.
Z okazji 150 rocznicy urodzin księdza Bolesława Domańskiego mieszkańcy regionu uczestniczyli w spotkaniu poświęconym pamięci Patrona w sali Gminnej Spółdzielni Rolnik w Złotowie.


Szczegółowy program:

godz. 15:00
Spotkanie poświęcone pamięci Patrona w Sali Konferencyjno-Bankietowej ROLNIK ul. Domańskiego 5a w Złotowie
- Konferencja naukowa:
Teresa Szostek z rodziny ks. Domańskiego
Marek Fijałkowski, Muzeum Okręgowe w Pile
Jacek Stróżyński, Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"
- otwarcie dyskusji / wystąpienia gości
- tort na 150 porcji ufundowany przez Spółdzielczy Bank Ludowy w Złotowie
- bicie okolicznościowej monety
- okazjonalna kartka pocztowa i jubileuszowa pieczątka

godz. 17:30
Uroczystość przed pomnikiem ks. Domańskiego w Złotowie
- obecność pocztów sztandarowych, delegacji organizacji, instytucji i szkół, przedstawicieli samorządów lokalnych
- złożenie kwiatów pod pomnikiem ks. Domańskiego
- pamiątkowe przypinki przygotowane przez Hufiec ZHP im. Bojowników o Wolność i Polskość Ziemi Złotowskiej

godz. 18:00
Przemarsz do kościoła WNMP z orkiestrą i harcerzami

godz. 18:30
Msza święta z udziałem ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka ordynariusza diecezji bydgoskiej
- odśpiewanie Hymnu Państwowego
- oprawa muzyczna Towarzystwo Śpiewu Św. Cecylii ze Złotowa  i Orkiestra Dęta OSP w Złotowie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mr lake 23.07.2022 19:47
Nie ma Roksy? Nie szkodzi! Chcesz zabawy, dać własne ogłoszenie? Zadzwoń 067 263 56 63. Dyskrecja gwarantowana.

wqurwiona 20.01.2022 12:48
No a ta lewacka wulgarystka aborcyjna co u pani terminuje nie jest chyba z pani dumna?

do ZŁ 15.01.2022 21:42
Dzisiaj potrtzeba takich księży 20 stu na jedną gminę niestety. Jakie jest to młode pokolenie? Mam na myśli roczniki zbliżone (98-99) do 2000 i młodsi. Nie potrafią usiedzieć w miejscu 5 min, ponieważ przez całe życie (24/7) odbierają bodźce z internetu, telewizji i otoczenia. Dlaczego taką popularność ma Tik-toku? Ponieważ można tam wysyłać szybkie i krótkie komunikaty. Wtórny analfabetyzm. Mówi się, że jest to pierwsze pokolenie o tak dużych możliwościach, z których korzystają np. do nauki języków. Tak, to prawda, ale w żadnym języku nie porozumiewają się poprawnie. Jest to parodia surżyku, który jest przypadkową mieszanką polskiego i dowolnie wybranych słów z innych. Szczycą się, że oni mówią po angielsku, ale ich rodzice nie. Jest to jeden z przejawów globalizacji i oddania dzieci na pastwę internetu i lewacko liberalnej kultury.

Flatower 21.01.2022 11:49
A czy prawacy nie klepią w klawiaturę? Klepią! Głupio i bez sensu jak np ten nacjonalistyczny niemcożerca , założyciel tego portaliku. Po co wszystkich obrzucać wyzwiskami lewackimi? Gdyby nie lewica w Stanach i Zachodniej Europie , potem w feudalnej Rosji to kto wie ile godzin dziennie pracownik zapychał by dla pana? Swiat idzie naprzód i nie trzeba się go bać. Tylko niestety kościółkowa prawica, która nie chce nic zrozumieć zasłania się lewactwem i mysli ,że ma klucz do zrozumienia świata.

Eda 21.01.2022 12:00
Kto wedle Ciebie jest założycielem tego portaliku?

15.01.2022 21:33
Nowa generacja Polaków więcej ma wspólnego ze zdemoralizowanym nowojorczykiem, niż ze starszym członkiem naszego narodu. Nie jest w stanie się porozumiewać dobrze w naszym języku, a także nie posiada w ogóle kodu kulturowego. Ciężko kogoś nazwać Polakiem kogoś, kto słabo mówi po polsku i całkowicie odcina się od tego, co stanowi polskość.

RomanK 14.01.2022 06:23
Megaprofesor Herr Zdrenka nie zaszczyci tego święta? Szkoda, bo mógłby poza swoim dziełem na żywo złajać towarzystwo ZPwN jako niepokorne, któremu się władza podczas panowania JE A. Hitlera przywódcy NSDAP nie podobała. Dał temu wyraz w monografii, myślę, że weszłoby w pięty mocniej gdyby wybrzmiało to w sali GS ROLNIK.

Wojtek 15.01.2022 20:07
Gdyby upamiętnili Dra Kurt Messerschmidta chetnie by zrobił odczyt a tak nie miał czego szukać wśród mącicilei systemu niemieckiego.

zachmurzenie duże

Temperatura: 23°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 4 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: jlTreść komentarza: Gdzie jest 157 wpisów w topiku "Mąż pilskiej działaczki..."?!Data dodania komentarza: 06.08.2022, 10:30Źródło komentarza: Pobito dziecko z ośrodka w Jastrowiu, czy będzie sankcja karna?Autor komentarza: PedroTreść komentarza: Szkoda gadac. Kiedys nawet wsparłem ten projekt finansowo I mialem obecywane złote góry. Do dnia dzisiejszego nic... ciekawe to bardzo bo np. Jeden z bylych juz mieszkancow Zlotowa gra w zagranicznej produkcji o nazwie samen.pl ktora mozna znalesc na Youtube I za darmo ogladac. Rozmawialem z nim swego czasu I wiem ze ich projekt pochlania ogromne ilosci pieniedzy ale koszta pokrywane sa z wlasnej kieszeni rezysera I producentow a jak I za malym wsparciem sponsorow w zamian za reklame. Sam Tomasz Raczek bardzo pozytywnie wypowiadal sie o projekcie ! Nasz Złotowianin ( Mateusz Leszczyński) gra w tym serialu jedna z postaci. Jest to komedia kręcona w Holandii ktoej celem jest ukazanie różnicy kulturowej pomiędzy Polską a Holandia. Bardzo zabawny serial ( sezon 1 ) zrozumiały dla tych co mają troche dystansu do siebie a na wakacjach byli dalej niż w Mielnie.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 17:41Źródło komentarza: Czym pachnie film "Gra w butelkę"?Autor komentarza: Artur ŁazowyTreść komentarza: Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!Data dodania komentarza: 03.08.2022, 13:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Dichlorodifenylotrichloroetan na larwyTreść komentarza: Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 01:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziomData dodania komentarza: 02.08.2022, 15:19Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: odpisTreść komentarza: a gdzie byli opiekunowie tych dzieci ?to chyba ich rola żeby pilnować....więc sytuacja jest jasna,zaniedbanie obowiązków opiekuna grupy.Data dodania komentarza: 01.08.2022, 21:18Źródło komentarza: Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!
Reklama
Reklama