Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 07:05

Kolejna odsłona samorządowej kompromitacji

Podziel się
Oceń

Wydawało się, że w piątek doszło do przebudzenia. Mowa o piśmie przewodniczącego Pieniążkowskiego do burmistrza Pulita. Nic bardziej mylnego. Jego treść wskazuje bowiem jednoznacznie, że radni postanowili nie zmieniać stanowiska. Co więcej, wystosowane żądania świadczą o zaawansowanym dyletanctwie! Statek płynie więc dalej wcześniej obranym kursem, kursem wprost na skały. Czupurność i zapiekłość nie pozwala na zrzucenie kotwic i choć chwilę refleksji nad tym destrukcyjnym postępowaniem.

Kto ma rację w złotowskiej wojnie na górze? Odpowiedź przynoszą zapisy w ustawach, które regulują funkcjonowanie samorządu terytorialnego. Określają one m.in. powinności rady i nie zostawiają miejsca na samowolkę w tym zakresie. Na przykład obowiązkiem tego organu jest podjąć uchwałę o przyjęciu budżetu do końca roku, ewentualnie w terminie dodatkowym do końca stycznia. W przypadku RM w Złotowie dzień ten mija dokładnie w poniedziałek (31 stycznia). Tymczasem przewodniczący rady wyznaczył termin obrad dopiero na 9 lutego. Zatem przewodniczący rady swoje, ustawodawca swoje. Można powiedzieć, że szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie. 

Jak ocenić pismo Przewodniczący Rady Jakuba Pieniążkowskiego skierowane do Burmistrza Miasta Złotowa Adama Pulita? Wiele wskazuje, że wpisuje się ono w dalsze podsycanie konfliktu i jest jednocześnie żałosną próbą ratunku przed kompromitacją, bo przecież prawo i zasada kierowania się "dobrem wspólnym" nie pozostawiają furtki. Obiektywizm który jest wpisany w działalność portalu 77400.pl, nakłada na nas obowiązek zacytowania spornych fragmentów korespondencji między stronami. Dlatego w załączniku znajdują się pisma Burmistrza Pulita i Przewodniczącego Pieniążkowskiego. Każdy obserwator "złotowskiej wojny na górze" może sam wyrobić sobie zdanie. 

Co ciekawe a jedocześnie niedorzeczne jest tłumaczenie przewodniczącego o fakcie przerwania sesji. Po pierwsze, burmistrz nie jest właściwym organem do informowania go o przyczynach przerwania sesji. Po drugie, przyczyna przerwania sesji nie jest istotna. Problemem zasadniczym jest niezaplanowanie wznowienia sesji w terminie włściwym do spełnienia powinności przez radę. Po trzecie w piśmie przewodniczący próbuje zepchnać ciężar decyzji na radnych, natomiast to w jego kompetecji jest wznowienie obrad w prawidłowym terminie czego ewidentnie nie uczynił. 

 


Napisz komentarz

Komentarze

propaganda, nic więcej 06.02.2022 01:36 PM
Dawno temu jeszcze przed aferą z sortownią w Stawnicy, gdy burmistrzem był Wełniak, Koronkiewicz w swojej ulotce wyborczej obiecywał ze zadba o sprawy mieszkańców związane z tą inwestycją. JAK ZAPADAŁY DECYZJE, TO SIEDZIAŁ CICHO (!), dopiero zaczął wrzeszczeć jak Wełniak dopiął swego i burmistrzem został Pulit. Obecnie MZUK organizuje spotkanie 10.02 w sprawie rozbudowy m.in. o WYSYPISKO, któremu Koronkiewicz był przeciwny, ale radny ani nie nagłaśnia tego spotkania na swojej stronie, ani też u leszcza, tylko znowu poświęca czas na gwiazdorzenie

fb 06.02.2022 01:56 PM
Jak Koronce zależało na nagłośnieniu czegoś, to nawet po kilka razy wrzucał to na swoją stronę, ten agresorek pulitowy

Business is business, ... 05.02.2022 05:24 PM
Ciekawe jaką frekwencją wykażą się radni na spotkaniu z MZUK'iem w walce przeciwko nowemu wysypisku koło sortowni. Na razie ilość aut jest ograniczona, bo nie mają zgody na składowanie odpadów, ale jak powstanie wysypisko, to RUCH BĘDZIE ZDECYDOWANIE WIĘKSZY !! Już nie obowiązuje rejonizacja, więc śmieci mogą i będą zjeżdżać zewsząd i to nie smieciarkami tylko tirami ! Na początku będzie pewnie wykopany dół ale szybko urośnie górka jak na starym składowisku. Tam są nawet dwie. Pamiętam że głównym argumentem powstania sortowni było to, że śmieci będą sortowane, a nie składowane ! Czyżby zakład okazał się bublem? Gdzie ten rozwój?! Przecież tu ewidentnie chodzi o ZYSK ! Potem okaże się ze wysypisko też nie daje chińczykom odpowiednich korzyści, szybko się zapełni i co dalej - czas na spalarnię?

jeden plus 05.02.2022 05:39 PM
Jedyną korzyść jaką widzę, to to że spadną ceny nieruchomości w otoczeniu wysypiska, bo ceny w Złotowie naprawdę szokują !

Co to ma być? 01.02.2022 06:24 AM
Proszę, żeby mi pan przewodniczący wytłumaczył, jak to, co wczoraj zrobili, a doprowadzili do tego, że miasto nie ma budżetu, jest działaniem na rzecz mieszkańców? Oni nie rozumieją nawet, że działają wbrew sobie. Pomijam oczywisty fakt utraty części wyborców. Budżet to m.in. też ich diety. No i pieniądze na te uliczki i chodniczki, którymi tak się szczycą. Moi państwo, tak zalatwiliscie sprawę, że nie będzie niczego!

Zapomniałeś 01.02.2022 06:27 AM
Uliczki chodniczki i kort!

ApLS 31.01.2022 07:13 PM
Dzisiejsza sesja jest nieważna z punktu widzenia prawa. Można ją potraktować jako ćwiczenia strażackje. Wszak było tam dwóch strażaków. Jeden gasił drugi podpalał.

Ada 31.01.2022 07:35 PM
Bardzo ładnie ujęte! :)

jednak przewalili 31.01.2022 05:20 PM
Ta sesja nic nie dała. Niedouki nie uchwaliły WPF ze zmianami dotyczącymi bieżącego roku ! RIO to zakwestionuje. Miasto nadal sparaliżowane.

straty dla miasta 31.01.2022 06:02 PM
Czy na sesji jest prawnik czy go nie ma - to nie ma żadnego znaczenia, bo do nich wiedza nie trafia, odbija się jak od ściany. Prawnik ich ostrzegł wzdychając ciężko (bo przecież było to już wałkowane), że takie uchwały RIO uzna za nieważne a oni w tak istotnej sprawie beztrosko go nie posłuchali!

jakie prawo? 31.01.2022 07:08 PM
ale oni na prawo nie patrzą, oni uchwalają prawo.

Dziwne 31.01.2022 04:14 PM
Że też oni wszyscy mniej się boją konsekwencji (prawnych, politycznych, międzyludzkich) niż swojego guru...

układy 31.01.2022 11:57 PM
bo może liczą, ze guru ma znajomości w prokuraturze i im włos z głowy nie spadnie

Zróbmy coś! 01.02.2022 08:08 AM
No tak, ale poza prokuratura będą też inne zawiadomienia, do wojewody na przykład. Ktoś się tu zastanawiał, czy nie nasłać na to telewizji (super pomysł, mam nadzieję, że do realizacji). Od siebie dodam, że osoby z RIO oglądały sesje.

wyborca 31.01.2022 02:11 PM
Zarządzenie Nr 3.2022 Przewodniczącego Rady Miejskiej w Złotowie o wznowieniu XXXIX sesji Rady Miejskiej w dniu 31 stycznia 2022 r. http://bip.zlotow.pl/?a=11579

Rozdwojenie jaźni 31.01.2022 12:41 PM
Pieniążek faktycznie podpisał się pod wnioskiem do siebie. Ha, ha, ha, he, he, he

Masakra 31.01.2022 12:46 PM
Hiiiiiiit!!!! I ciekawe, ile pytań było do burmistrza od środy, wszak odpowiedzi na nie są kluczowe dla losów dzisiejszego głosowania. Bo przecież te kilka 6-godzinnych sesji to stanowczo za mało, zwłaszcza, jak się nie czyta dostarczanych materiałów.

Wool 31.01.2022 10:43 AM
Ratowanie d... Pieniążka. Czy ta sesja będzie zwołana prawidłowo, i co da?

kos 01.02.2022 12:10 AM
Nic nie dała. To są samorządowi troglodyci

Trzygłów 30.01.2022 09:58 PM
Oj kuba kuba i na co Ci to? Naczalnikowi już się we łbie kiełbi

Siuxs 30.01.2022 09:52 PM
Cyran nie musisz malować zawiadomienia. ***zka jest mocna, tyle w temacie. Jutro coś się wydarzy, ale najstarsi indianie nie wiedzą jak oni to zrobią. Bez odbioru.

ZOBZ 31.01.2022 12:16 AM
Tak to prawda o 14 30 kocięta i stare bawełniaki chcą uciupać półlegalną sesję. To ma być półchybryda. Z naruszeniem zasad powiadomienia radnych, chcą zwołać sesję! Na tę chwilę już realnie RADNI BAŁAGANIARZE PRZEWALILI 4,3 MLN ZŁOTYCH. Tyle dokładnie Kondonowicze i Wełniakowicze spuścili do kibelka środków. Smacznego. Najlepsze jest to, że choćby jeden radny nie zgodzi się na udział w tej farsie to może wnioskować o reasumpcję każdej przegłosowanej uchwały i wniosku podjętej bez jego udziału.

Pzl 31.01.2022 06:18 AM
To nie może być nic innego, niż kontynuacja sesji z zeszłej środy, czyli żadna półhybryda, nie może być też innego porządku obrad. Oni kompletnie nie wiedzą, co robią, i ładują się w jeszcze większe g!

Nn 31.01.2022 06:22 AM
Jeśli to prawda, to zawiadomienie nadal trzeba będzie złożyć, tylko będzie trzeba dołożyć zarzutów... To już się nadaje na zarząd komisaryczny, poważnie!

brunerski 30.01.2022 04:35 PM
brak doświadczenia, rozumu, czy chodzenie na postronku se strony obecnego przewodniczącego?

AC 30.01.2022 05:28 PM
Jedno nie wyklucza drugiego

Refleksja 30.01.2022 04:21 PM
Dlaczego radni w razie wątpliwościami nie konsultują swoich decyzji z prawnikiem? Bo wierzą,że najlepszym prawnikiem, nieomylnym jest Stanislaw Welniak?

ogłupianie u larwy 30.01.2022 04:19 PM
Pieniążkowski, wcześniej . będący w cieniu i mogący ukryć swoje niedoskonałości,, teraz jako przewodniczący pokazał swoją prawdziwą twarz - niedouka i człowieka uwikłanego w układ, który szkodzi temu miastu. Tę radę należy zdyscyplinować, a nie jej pobłażać. Myślę że jakaś instytucja nadzorcza powinna im przypomnieć po co tam są

Error 30.01.2022 11:15 AM
Tam w plebiscycie jest data 31 01 2020, czyli już po ptokach?

404 30.01.2022 11:43 AM
Jutro jest 31 01 2022. Teoretycznie jest jeszcze dużo czasu przy odrobinie dobrej woli.

Money wake up 30.01.2022 01:10 PM
Wełniany nie pozwoli. On nic nie traci, saperem jest Kuba.

JurekH 30.01.2022 09:46 AM
Wełniakowi nie pasuje w poniedziałek! Ma zaplanowany wyjazd. Kuba więc śpi spokojnie. Bez Wełniaka nie podejmą żadnej decyzji bo Wełniak jest dla nich autorytetem samorządowym a oni są w niego wpatrzeni jak w słup. Te dzieciaki i reszta bałwanów nie wiedzą, że Wełniak nigdy nie znał przepisów a nawet uważał jest za niepotrzebne. Wszystkim zajmował się wiceburmistrz Jerzy Kołodziejczyk, który był kompetentny i on ratował miasto przed kompromitacją. Brakuje Wełniaka głosu więc nie namieszają w budżecie. Mogą namieszać dopiero  9 lutego.

AD 30.01.2022 10:27 AM
Ale po 31 stycznia już nie będą mogli

opinia 30.01.2022 04:17 PM
Wkurza mnie fakt, ze radni, na których ciąży obowiązek znajomości przepisów oraz ich przestrzegania, nawet nie raczyli się z nimi zapoznać ! Okazuje się że można przez wiele lat być burmistrzem jak Wełniak i skończyć jako samorządowy dyletant. Ubieranie niewiedzy w przemądrzałe tyrady może niekiedy pomóc, ale wszystkich nie nabierze

Piotr 29.01.2022 11:38 PM
A Rada Seniorów nie może klepnąć budżetu?

Max 29.01.2022 11:05 PM
Przewodniczący Pieniążek bierze, co ciekawe, wiele rzeczy na tzw. chłopski rozum. Kuba, powtarzam, obudź się

Pzl 30.01.2022 09:15 AM
To nie ma nic wspólnego z rozumem. Jakimkolwiek.

Ktoś 29.01.2022 08:44 PM
To nie on, to radni. Ale jak burmistrzowi bardzo zależy, to może spróbować to odkręcić. Dobrze rozumiem?

nie inaczej 29.01.2022 09:46 PM
Tak.

Key 29.01.2022 11:06 PM
Co ma burmistrzowi zależeć?

Zosia 29.01.2022 04:32 PM
O jakiej literze prawa on mówi?

Qwerty 29.01.2022 04:21 PM
Przewodniczący naprawdę nie zdaje sobie sprawy z tego, co zrobił, czy udaje?

pustka 29.01.2022 06:03 PM
On dostał ze strzały, której grot jest opleciony baWełnianą pakułą z nasączoną currarą. Samodzielne myślenie, zdrowy rozsądek to odległe przymioty. Dominuje otumanienie i ślepe posłuszeństwo.

Temperatura: 23°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: do wyżej Treść komentarza: Dość się naskakałeś jak byłeś komikiem i weszło ci to w krew. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 01:38 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Euro Eco Nieszczęście nad Zotowem Treść komentarza: Nowi włodarze zapewnili mieszkańcom Złotowa piekło nad miastem. Podziekowali sobie nawet na sesji. PALIWO OŁOWIOWE!!!! RATUJ SIĘ KTO MOŻE - szczególnie kobiety w ciąży, planujące mieć dzieci i rodziny z małymi dziećmi!!!!!! !!!!! !!! To cena za euro eco? Tłokowy helikopter na paliwie ołowiowym Avgas 100LL i jak duży ogrom skażenia ołowiem przyjęli okoliczni meszkańcy.. ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️ Jako mieszkaniec Złotowa osoba zaangażowana w ochronę środowiska, wyrażam głębokie zaniepokojenie wpływem operacji lotniczych wykorzystujących paliwo Avgas 100LL na zdrowie publiczne i ekosystem. Avgas 100LL zawiera 0,56 grama tetraetylenu ołowiu (TEL) na litr. Dla porównania: wycofane paliwa samochodowe z ołowiem ("etylina")miały ok. 0,15–0,4 g/l. Mimo deklarowanej „obniżonej” zawartości, Avgas 100LL pozostaje jednym z ostatnich legalnych źródeł emisji ołowiu do atmosfery na świecie. Nawet śladowe ilości tego metalu ciężkiego kumulują się w organizmach, powodując m.in. uszkodzenia układu nerwowego, zwłaszcza u dzieci. Ołów jest toksyną kumulatywną a więc nie ulega rozkładowi jak dioksyny czy WWA, tylko odkłada się go w okolicy coraz więcej i więcej. Podczas startu i lądowania silniki pracują z maksymalną mocą, co znacząco zwiększa spalanie: - Awionetki (np. Cessna 172, Piper PA-28): - Średnie zużycie: 30–50 litrów/godz., - Podczas startu: ok. 5–10 litrów (w ciągu 5–10 minut), - Podczas lądowania: ok. 3–7 litrów. - Helikoptery (np. Robinson R44, Bell 206): - Średnie zużycie: 50–70 litrów/godz., - Podczas startu i zawisu: nawet 15–20 litrów w krótkim czasie. Przykład: Samolot wykonujący 10 startów i lądowań dziennie zużyje dodatkowo 80–150 litrów Avgas 100LL, emitując 45–85 gramów czystego ołowiu tylko w tych fazach lotu. Główne modele wykorzystujące Avgas 100LL - Awionetki: – Cessna 172, Piper PA-28 Cherokee, Cirrus SR22, Beechcraft Bonanza, Diamond DA40. - Śmigłowce: – Robinson R22/R44/R66, Bell 206 JetRanger, Schweizer 300, Enstrom 280. Większość z tych maszyn to starsze konstrukcje, których silniki (np. Lycoming O-360) wymagają paliwa ołowiowego. Skutki dla środowiska i zdrowia 1. Zanieczyszczenie gleby i powietrza: Ołów z spalin osadza się w promieniu kilku kilometrów od lotniska, skażając uprawy i wody gruntowe. 2. Ryzyko zdrowotne: Badania EPA wskazują, że nawet niskie stężenia ołowiu zwiększają ryzyko chorób serca, zaburzeń rozwoju u dzieci i uszkodzeń nerek. 3. Brak skutecznych regulacji: Mimo deklaracji FAA (program EAGLE) i UE dotyczących wycofania Avgas 100LL do 2030 r., postęp jest niewystarczający. Wnioski: 1. Należy natychmiast ograniczyć liczbę operacji maszyn korzystających z Avgas 100LL, szczególnie w pobliżu terenów mieszkalnych. Całkowicie ograniczyć sprzedaż paliwa avgas 100LL na tym lotnisku 2. Monitorować stężenie ołowiu w okolicy lotniska i udostępniać dane mieszkańcom. Lotnisko, które ignoruje te wyzwania, staje się współodpowiedzialne za zatruwanie lokalnej społeczności. Czas na działania, zanim kolejne pokolenie odczuje skutki naszej bierności. *Źródła: FAA, EPA, badania Silnikowych Emisji Lotniczych (2022). Data dodania komentarza: 25.06.2026, 05:06 Źródło komentarza: Multimilioner z Krajenki - film o Siegbercie Wilzigu Autor komentarza: Zełeński nie podskakuj Treść komentarza: Zełeński nie zrobił nic aby złagodzić atmosferę w relacjach Polska-Ukraina. Uparł się,że nie ustąpi aby UPA nie była jako nazwa dla ukraińskiej armii.A wiedział dobrze ,że UPA wymordowała 100tysiecy niewinnych Polaków na Wołyniu .Skoro zlekceważył Rzeż Wołyńska na Polakach to czego sie spodziewał ? spodziwał sie konfliktu z Polska bo juz wczesniej zaczał wsółpracę z Niemcami,lekcewazac całkowicie Polskę !!! Nie myśl żydzie Zełeński ,że bedziesz woził przez Polske do Niemiec wasza pszenice i wszelkie płody rolne i bedziesz niszczył nasze drogi ,waszymi Tirami !!! Nigdy !!! Oddawaj Polsce te 200 miliardów pożyczki i weż sobie Ukraińców z Polski te półtora miliona bo za duzo podpalaja domów,sklepów i hal produkcyjnych w Polsce. Zełeński nie jestes królem świata , za którego sie uważasz. Wołyń odłaczyc od Ukrainy i przyłączyc do Polski.Lwów też-bo to był nasz drugi Kraków. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:07 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Ajwen Maudżer Treść komentarza: Ubierajcie się po całości na czerwono, jako wyraz łączności z naszymi druzjami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: styl UPA Treść komentarza: Flaga OUN-UPA to góra czerwona a dół czarny. Polacy nie ubierajcie się w koszulkę czerwoną a spodnie/spódnica czarna bo będziecie wyglądać jak Flaga UPA. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 20:00 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile