Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 08:44
Reklama

Czas Patriotów

Z mojej zagrody.... felieton
Czas Patriotów

Historia est lux veritatis, magistra vitae... – powtarzali starożytni filozofowie. Mieli rację. Historia jest bowiem światłem prawdy i nauczycielką życia. Moje pokolenie niestety zapomniało o tej złotej maksymie. Zachłyśnięte wolnością i chęcią zysku, po 1989 roku w zdecydowanej większości osiągnęło himalaje kretynizmu. Dlatego wyniki wyborów nie mogły zwiastować sanacji Państwa Polskiego. Wartościowe jednostki nie miały bowiem szans na przebicie. Przegrywały już na starcie z cynikami z obozu dawnej Solidarności, postkomunistami tajnymi współpracownikami, ubekami, agenturą różnej maści itd.

 

Oczywiście tego rodzaju schemat nie mógł trwać wiecznie. W końcu musiało narodzić się pokolenie, które zakwestionowało zastany system wartości, który najprościej podsumować słowami Donalda Tuska "Polska to nienormalność". To pokolenie zjednoczyło się wokół etosu Żołnierzy Wyklętych i zapewne z czasem wykształciłoby własne elity, przemeblowując polską sceną polityczną. Ten proces został jednak zahamowany. Stało się tak za sprawą inteligentnej strategii liderów PiS, bo to właśnie ta partia skonsumowała "bunt pokoleniowy" i dzięki temu zwycięsko zakończyła wyborcze batalie w 2015 i 2016 roku.

 

Głowną przyczynę sukcesu Prawa i Sprawiedliwości zauważyły także inne formacje polityczne. Dlatego w przestrzeni publicznej obserwujemy "boom" na patriotyzm. Do niedawna "Postępowi Europejczycy" (spod znaku SLD, PO, N, KOD, PSL itd.) stali się nagle patriotami "całą gębą", wyjmując z szafy wstydliwie ukrywane przez lata biało-czerowne sztandary. W ślad za liderami wymienionych formacji podążyli także ich zwolennicy. Dlatego nie zaskakuje, że na protestach "obrońców demokracji" pojawiają się symbole Polski Walczącej oraz śpiewane są niektóre pieśni Jacka Kaczmarskiego. Akcentuję słowo "niektóre", bo część słow Wielkiego Barda nie przeszłaby przez usta dawnym sbekom i komuchom.

 

"Postępowi Europejczycy" próbują przejmować także niektóre święta narodowe. Przykładem 1 sierpnia – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na naszym złotowskim podwórku również jest to zauważalne. Przykładem kobieta, której zawdzięczam sprawę karną i grzywnę (działo się to w okresie panowania "złotej demokracji" pod rządami PO-PSL) za to tylko, że sprzeciwiłem się zapraszaniu za publiczne pieniądze piewcy stanu wojennego. Kilka dni temu "Pani Nowopatriotka" zapraszała mieszkańców Złotowa na obchody Powstania Warszawskiego. Warto przypomnieć, że nieco wcześniej "Pani Nowopatriotka" (znana również jako obrończyni macicy) protestowała wspólnie ze znanymi złotowskimi komuchami (absolwentami Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu-Leninizmu) przed budynkiem sądu.

 

Twa walka o rząd (młodych) dusz. Jakim zakończy się rezultatem? Wszystko zależy od młodych ludzi, którzy dziś dumnie noszą patriotyczne symbole. Antidotum na manipulację jest bowiem historia. Jeśli będą po nią sięgać, studiować postawy i życiorysy różnych osób (zwłaszcza medialnych autorytetów), to jestem spokojny, cynicy grający na patriotycznych strunach (w Warszawie, Pile, Złotowie i innych miejscowościach) nie mają żadnych szans, a zahamowany dwa lata temu proces ponownie nabierze tempa. Historia est lux veritatis – pamiętajcie młodzi przyjaciele.

 

 

Piotr Tomasz , lat 45

 

prawnik, emigrant, w przeszłości dziennikarz Express TV i Radio Merkury,

felietonista m.in. Ekspressu Lokalnego i Tygodnika Okolice, współpracownik Kwartalnika Wyklęci


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 11 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: NowyTreść komentarza: Jak by nie bylo W dupie z te pseudo tv. Kto pokazuje w zlotowie inna opinie i druga strone tego o czym pisze leszczynski? Przeciez al napierdziela we wszystko co nie sprzyja jego ziomalom. Widzieliscie gdzies obiektywny dlugi wywiad z kimkolwiek kto sprzyja lesnemu burmistrzowi? Ma byc welna, pieniadz, sklep monopolowy, i tenisisci. Chociaz z wieloma aspektami moglabym się zgodzic ale tak skrajnie to az ciezko sluchac Bardzo dobrze ze jest 7700 inaczej dostaniemy tylko leszczynskiego media Niby potap poszedl na swoje spowrotem ale kto wie jak to tam jest Kontrast jest dobry. Uwaga idzie nowyData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:46Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: FakeTreść komentarza: Zobaczcie czas ostatnich trzech wpisów. NapędzanieData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:23Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: StruśTreść komentarza: Co wy tu pirdoli.. chwali się idiota sam sobą, czy wy tego nie widzicie? BałwochwalstwoData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:14Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: ?Treść komentarza: Podobno ten portal i telewizja Ceranowskiego nie istnieje. A jednakData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:11Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: Ucz się prawoTreść komentarza: Ale boli dupę mariuszków ahahahahahha. Aż pięknie czytać Cyran bravvvvooooooData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:09Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: MhmTreść komentarza: No tak, i co z tego. Larwa głosi, że ma najlepszą wycieraczkę lokalną w Polsce bo stowarzyszenie, którego jest członkiem daje mu nagrody. Tak więc panie „nie oportunisto”, nawet jak pan tego giermka w radzie będzie mial, to nie zdoła pan przekonać zakochanych bez dystansu w wykładach mistrza lizotergu. Nawet gdyby zdali sobie sprawę o błędzie w jakim tkwią. Zawsze zostaniecie oprawcami wulgarnych krzykaczy. Jednak dla większości będziecie spiskiem i knuciem. Nikt nie będzie się chciał przyznać, że zgadzał się z obłudą. No bo jak tu przyznać się do błędu w analizie otaczającej rzeczywistości. Lepiej siedzieć cicho i nie obnażać. Może wtedy da się ugrać, jak pisze przedmówca. Ciekawe jak lokalna prokuratura ma się do zgłoszeń na działania rady? Dlaczego tak cicho na ten temat? Czyżby ryby nabrały wody w uszy?Data dodania komentarza: 07.10.2022, 00:02Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!
Reklama
Reklama