Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:48

Katastrofa na Kaczym Dołku!

Podziel się
Oceń

Miasto Złotów zamarło dzisiejszego popołudnia z przerażenia. Zniszczony został symbol panowania Burmistrza-Słońce - Stanisława Wełniaka. Kaczy Dołek już nigdy nie będzie taki sam.

Zanim lokalni działacze KOD zostaną posądzeni o zniszczenie instalacji (mniej zorientowanym wypada wyjaśnić, że instalacja przedstawia kaczki, a kaczki to obecnie dla wielu symbolika dyktatury) warto przypomnieć, że to całkowicie autorski projekt "tęgogłowych" włodarzy miasta Złotowa. Mowa oczywiście o mędrcach lewicy, którym w przeszłości przewodził imć pan Stanisław Wełniak. W tym miejscu należy sobie zadać pytanie: dlaczego doszło do katastrofy?

Zdaniem ekspertów od zjawisk paranormalnych, którzy na co dzień zajmują się m.in. badaniem dróg powiatowych (zapewne zauważyli Państwo, że powstają na nich charakterystyczne kręgi, co może wskazywać na robotę kosmitów, zatem to kosmici odpowiadają za stan dróg w powiecie, oczywiście dróg w tę 500 km i z powrotem kolejne 500 km, razem 1000 km!, konkretnie jeden z czerwonej planety) do uszkodzenia instalacji doszło na skutek nieodpowiedniego umocowania. Napierający październikowy wiatr zerwał zmęczone mocowanie kasetonu do górnego przęsła konstrukcji. Ktoś z Państwa może odnieść wrażenie, że to tzw. fuszerka. Nic bardziej mylnego. Poprzedni burmistrz, Stanisław Wełniak, zlecił wykonanie tej "atrakcji turystycznej" za bagatela 140 tys zł.  Oczywiście nie jest to pełna kwota. Burmistrz Słońce (wraz ze swoim dworem) wpadał bowiem na kolejne pomysły. Udoskonalał projekt. Upadły kaseton był przedostatnią modyfikacją, natomiast ostatnim elementem było zainstalowanej dodatkowej rodziny kaczek, która symbolizować miała prorodzinną politykę ówczesnych władz Złotowa i Ojca Wszystkich Mieszkańców, imć pana Stanisław Wełniaka. 

Niestety ówcześni wróżbici z ratusza nie przewidzieli, że mocowanie jest zbyt słabe i w niedalekiej przyszłości konstrukcja runie i doprowadzi do sporego utrudnienia ruchu w mieście. Katastrofa miała miejsce około godziny 16 00 (25.10), a więc w godzinach szczytu na ulicach, i zaowocowała korkami w całym Złotowie.  Potencjalne zagrożenie było, kierowcy którzy doznali uszczerbku mogą mówić więc o wyjątkowym szczęściu. 

Na koniec informacja od lokalnego Nostradamusa, który twierdzi, że to znak. Jego zdaniem w ten symboliczny sposób upadł pomnik poprzednich rządów w mieście, który wszelkimi sposobami i za wszelką cenę, przy pomocy dwóch komitetów próbował powrócić do władzy. Czyżby symbolika upadku miałaby się potwierdzić ostatecznie?

ps. Z ostatniej chwili: obrońcy demokracji ze Złotowa, których niesłusznie posądza się o zniszczenie pomnika - symbolu panowania Burmistrza-Słońce, zapowiedzieli pikietę na godzinę 20:00. Pod kasetonem zostaną zapalone znicze, położone kwiaty i odśpiewana "Oda do radości". Zapowiedzieli również zorganizowanie  specjalnego biegu 4 listopada (o roboczej nazwie "bieg do urn wyborczych)". Impreza już zdobyła patronat medialny miłośników "Kaczego Dołka" i imć pana Stanisława Wełniaka.

 


Napisz komentarz

Komentarze

kos 27.10.2018 10:14 PM
Ale się uśmiałem :))) Dobrze napisane

Leon 09.05.2017 01:19 PM
Birol

Złotowski Hejter 26.10.2018 02:40 PM
77400.tv poje...ało się wam coś w głowach Autor tego artykułu ma ból dupska o to że nie jest tak przyje...any jak wszyscy politycy w Złotowie ???

Ftp 26.10.2018 06:45 AM
Głosowałem na A. P ale po tym tekście muszę to przemyśleć. Skąd tyle jadu w autorze tekstu... Masakra

to dziecinne 27.10.2018 10:17 PM
a co ma burmistrz z tym tekstem wspólnego, masz ode mnie łapkę w dół

WacToja 26.10.2018 12:15 AM
Komuś tu za mocno LSD z kwasem weszło. I co ja będę oglądał idąc do domu? Zresztą fajne to było.

Leon 09.05.2017 01:06 PM
W reklamówce ma birol, więc zawsze może przeczyścić. Przecież wszystkiego nie wyrzachahahahahahahahahahahaha...

Jaro 25.10.2018 11:09 PM
Dobry tekst ;)

Złotowski Hejter 25.10.2018 10:14 PM
Xyran Limak a więck za cyrk z różowymi pseudolezbijami zapłacisz. Trzym się*  ---------{---(@    [*]

pilska.tv 24.04.2017 01:29 PM
Poprawione. Dziękujemy za zwrócenie uwagi na oczywistą pomyłkę.

Temperatura: 23°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Ajwen Maudżer Treść komentarza: Ubierajcie się po całości na czerwono, jako wyraz łączności z naszymi druzjami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: styl UPA Treść komentarza: Flaga OUN-UPA to góra czerwona a dół czarny. Polacy nie ubierajcie się w koszulkę czerwoną a spodnie/spódnica czarna bo będziecie wyglądać jak Flaga UPA. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 20:00 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Otworzyliśmy oczy Treść komentarza: Bardzo słuszna Decyzja Prezydenta Polski Karola Nawrockiego bo Zełeński za prezydentury A.Dudy planować zawładnąć Polską,chciał połączyć Polskę z Ukrainą i stanąc na czele UKROPOLIN , bo taka nowa nazwe szykował dla dwóch połaczonych państw ,słowiańskiej Polski i azjatyckiej Ukrainy.Przenicę nadgryzioną przez myszy wypychał do Polski i zapełnił wszystkie magazyny i silosy a skup od Polskich Rolników został zablokowany i polscy Rolnicy nie mogli sprzedac do polskiego skupu,polskiej pszenicy bo nie było miejsca w silosach. Dzięki interwencji Polskich Rolników,ktrórzy pojechali ciagnikami na granice polsko-ukraińską i zabkokowali wwzóz do Polski ukraińskiej pszenicy. Pomogło to skutecznie. Zełeński chciał byc "królem całej polsko-ukraińskiej ziemi" i pewnie wybijali by stopniowo Polaków by posiąść dla Ukraińców wiekszy obszar ziemi bo ,w zanadrzu przeciez mają bańdziorów -morderców w gloryfikowanej przez nich OUN-UPA po zbrodniarzu Stefanie Barderze,który wybił ponad 100 000 Polaków i dlatego Ukraińcy postawili Banderze pomnik ,gdzie składaja ciagle tam kwiaty i w 2026r po 83r. poszli jeszcze bardziej aby czcic S.Banderei Zełeńki aby dzis uczcić mordercę Polaków to on celowo aby poniżyc Polaków jeszcze bardziej uczcił Bandere ,nadając obecnej ich armii nazwe UPA. A nie oddaje Polsce pożyczki 200 000 000 000 Miliardów i w doopie ma wdziecznosć Polaków,że Ukraińcy 4 lata byli na wczasach w Polsce(za wynajem mieszkania dla jednego Ukr.Polska płaciła mu za wynajem po 1500zł) dlatego tak duzo Ukr.osiedliło się w Warszawie i jesze 1 miliom Ukraińców mieszka w Polsce. Zajmują sie narkotykami i Policja Polska wykryła Laboratorium wytwarzania sztucznych narkotyków,prowadził to Ukrainiec.Handlowali Ludzmi,wywożąc Polaków pod pozorem dobrze płatnej pracy,która polegała na prostrytucji i nierządzie. Dlatego Polacy musicie odróżniać,kto jest kim i nie ufać oszustom i naciagaczom. Dobrodziejstwem dla Polaków jest głoszenie HISTORII PRZEZ PREZYDENTA KAROLA NAWROCKIEGO ponieważ nie wszyscy Polacy wiedzieli o Rzezi Wołyńskiej. Za co dziękujemy Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Zdrajców usunąc z Polski Treść komentarza: Policja prosimy kajdanki do tego Zdrajcy i deportować tego"Hej " na Ukrainę .Grzywna 60000 dla Polski. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:58 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Zasłużył sobie Żeleński na to Treść komentarza: Dzisiaj 19 czerwca 2026r. Prezydent Polski Karol Nawrocki po wnikliwej analizie podjął Decyzję o Odebraniu Żeleńskiemu odznaczenia Orła Białego. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:44 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile