Katastrofa na Kaczym Dołku!

  • 25.10.2018, 17:28 (aktualizacja 09.11.2018, 12:08)
  • contact contact

Podziel się:

Oceń:

Katastrofa na Kaczym Dołku!
Miasto Złotów zamarło dzisiejszego popołudnia z przerażenia. Zniszczony został symbol panowania Burmistrza-Słońce - Stanisława Wełniaka. Kaczy Dołek już nigdy nie będzie taki sam.

Zanim lokalni działacze KOD zostaną posądzeni o zniszczenie instalacji (mniej zorientowanym wypada wyjaśnić, że instalacja przedstawia kaczki, a kaczki to obecnie dla wielu symbolika dyktatury) warto przypomnieć, że to całkowicie autorski projekt "tęgogłowych" włodarzy miasta Złotowa. Mowa oczywiście o mędrcach lewicy, którym w przeszłości przewodził imć pan Stanisław Wełniak. W tym miejscu należy sobie zadać pytanie: dlaczego doszło do katastrofy?

Zdaniem ekspertów od zjawisk paranormalnych, którzy na co dzień zajmują się m.in. badaniem dróg powiatowych (zapewne zauważyli Państwo, że powstają na nich charakterystyczne kręgi, co może wskazywać na robotę kosmitów, zatem to kosmici odpowiadają za stan dróg w powiecie, oczywiście dróg w tę 500 km i z powrotem kolejne 500 km, razem 1000 km!, konkretnie jeden z czerwonej planety) do uszkodzenia instalacji doszło na skutek nieodpowiedniego umocowania. Napierający październikowy wiatr zerwał zmęczone mocowanie kasetonu do górnego przęsła konstrukcji. Ktoś z Państwa może odnieść wrażenie, że to tzw. fuszerka. Nic bardziej mylnego. Poprzedni burmistrz, Stanisław Wełniak, zlecił wykonanie tej "atrakcji turystycznej" za bagatela 140 tys zł.  Oczywiście nie jest to pełna kwota. Burmistrz Słońce (wraz ze swoim dworem) wpadał bowiem na kolejne pomysły. Udoskonalał projekt. Upadły kaseton był przedostatnią modyfikacją, natomiast ostatnim elementem było zainstalowanej dodatkowej rodziny kaczek, która symbolizować miała prorodzinną politykę ówczesnych władz Złotowa i Ojca Wszystkich Mieszkańców, imć pana Stanisław Wełniaka. 

Niestety ówcześni wróżbici z ratusza nie przewidzieli, że mocowanie jest zbyt słabe i w niedalekiej przyszłości konstrukcja runie i doprowadzi do sporego utrudnienia ruchu w mieście. Katastrofa miała miejsce około godziny 16 00 (25.10), a więc w godzinach szczytu na ulicach, i zaowocowała korkami w całym Złotowie.  Potencjalne zagrożenie było, kierowcy którzy doznali uszczerbku mogą mówić więc o wyjątkowym szczęściu. 

Na koniec informacja od lokalnego Nostradamusa, który twierdzi, że to znak. Jego zdaniem w ten symboliczny sposób upadł pomnik poprzednich rządów w mieście, który wszelkimi sposobami i za wszelką cenę, przy pomocy dwóch komitetów próbował powrócić do władzy. Czyżby symbolika upadku miałaby się potwierdzić ostatecznie?

ps. Z ostatniej chwili: obrońcy demokracji ze Złotowa, których niesłusznie posądza się o zniszczenie pomnika - symbolu panowania Burmistrza-Słońce, zapowiedzieli pikietę na godzinę 20:00. Pod kasetonem zostaną zapalone znicze, położone kwiaty i odśpiewana "Oda do radości". Zapowiedzieli również zorganizowanie  specjalnego biegu 4 listopada (o roboczej nazwie "bieg do urn wyborczych)". Impreza już zdobyła patronat medialny miłośników "Kaczego Dołka" i imć pana Stanisława Wełniaka.

 

contact contact

Zdjęcia (4)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kos
kos 27.10.2018, 22:14
Ale się uśmiałem :))) Dobrze napisane
Złotowski Hejter
Złotowski Hejter 26.10.2018, 14:40
77400.tv poje...ało się wam coś w głowach Autor tego artykułu ma ból dupska o to że nie jest tak przyje...any jak wszyscy politycy w Złotowie ???
Ftp
Ftp 26.10.2018, 06:45
Głosowałem na A. P ale po tym tekście muszę to przemyśleć. Skąd tyle jadu w autorze tekstu... Masakra
to dziecinne
to dziecinne 27.10.2018, 22:17
a co ma burmistrz z tym tekstem wspólnego, masz ode mnie łapkę w dół
WacToja
WacToja 26.10.2018, 00:15
Komuś tu za mocno LSD z kwasem weszło. I co ja będę oglądał idąc do domu? Zresztą fajne to było.
Jaro
Jaro 25.10.2018, 23:09
Dobry tekst ;)
Złotowski Hejter
Złotowski Hejter 25.10.2018, 22:14
Xyran Limak a więck za cyrk z różowymi pseudolezbijami zapłacisz. Trzym się*  ---------{---(@    [*]

Pozostałe