Szpitalne rewolucje

  • 06.07.2020, 13:51
  • Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:

Szpitalne rewolucje
Magda Gessler odmieniła kilka lokali gastronomicznych w naszym regionie. Na ile skutecznie? Na to pytanie zapewne znają odpowiedzieć ich stali bywalcy. A jak jest w przypadku pozostałych lokali? To pytanie kierujemy w stronę niektórych przedstawicieli zawodów medycznych w Pile

Zapewne zaskoczyć może Czytelnika to, że zwracamy się do grupy, która po kilkadziesiąt godzin tygodniowo przebywa w placówkach medycznych. Można wszak wysnuć domniemanie, że nie ma ona czasu na bieganie po restauracjach, a więc swoją dietę opiera wyłącznie na szpitalnym „menu”, które nie słynie przecież z wykwintnych smaków. Kto był w szpitalu ten wie. Wysuszony chlebek z odrobiną masła i parówką, zupka o specyficznym zapachu itd. W tym miejscu należy podkreślić, że nasze pytanie jest racjonalne. Nie kierujemy go bowiem w stronę masy zwykłych medyków, którzy ciężko pracują, otrzymują niezbyt wysokie wynagrodzenie i znają jedynie smaki szpitalnej kuchni. To pytanie wyłącznie do wyselekcjonowanej grupy, do ścisłej elity tego zawodu. To właśnie ona, dzięki uprzejmości firm/przedstawicieli firm działających w branży farmaceutycznej, miała w przeszłości możliwość zapoznania się z jakością dań serwowanych przez niektóre regionalne placówki gastronomiczne. Tak wynika m.in. z dokumentów, do których udało nam się dotrzeć. Oczywiście ten gest ze strony firm/przedstawicieli firm działających w branży farmaceutycznej (pokrywały one koszty zamówienia) może zostać odczytany jako działania nieetyczne. Ktoś może pójść jeszcze dalej i zasugerować występowanie „syndromu Grodzkiego”. Nie będziemy oczywiście brnąć w tym kierunku. Są od tego odpowiednie organy. Nas interesuje kuchnia pilska. Dlatego zwracamy się z prostym pytaniem do niektórych medyków: czy smakowało? Dziękujemy jednocześnie firmom/przedstawicielom firm działających w branży farmaceutycznej, że dzięki ich gestowi możemy o to zapytać i nie narażać się na ryzyko braku odpowiedzi.

Kamil Ceranowski

Zdjęcia (19)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Magii
Magii 07.01.2021, 14:09
''Pani będzie czekała przy windzie", "Gdyby ktoś pytał, to obiad zamówili sobie lekarze" Do CBA z tym, to jawna korupcja aby wymusić wciskanie syfu farmaceutycznego konkretnej marki nam.
Bolec
Bolec 06.01.2021, 21:20
Kuźwa obiad z 400 zł??????// .W lekarskich ***ch im się poprzewracała!!!!!
WD
WD 06.07.2020, 20:47
trudno w to uwierzyć, to miękka korupcja.

Pozostałe