W Złotowie autobus dowiezie do cmentarza

  • 20.10.2020, 14:16 (aktualizacja 21.10.2020, 16:35)
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

W Złotowie autobus dowiezie do cmentarza
W tym roku, podobnie jak w poprzednim w Złotowie funkcjonować będzie komunikacja publiczna na okres Wszystkich Świętych. Pamiętać trzeba jednak, że w tym roku pasażerów i ogólnie osoby odwiedzające groby bliskich czeka sporo obostrzeń.

Złotów nie rezygnuje z pomysłu organizacji komunikacji publicznej na czas Wszystkich Świętych, ale władze już teraz przypominają, że trzeba liczyć się z drobnymi utrudnieniami. Wszystko oczywiście spowodowane jest pandemią koronawirusa.

- W związku z rosnącą liczba zakażeń koronawirusem obowiązuje szereg dodatkowych obostrzeń, w tym dotyczących wydarzeń religijnych odbywających się na zewnątrz. Uczestnicy tych wydarzeń zobowiązani są do zakrywania ust i nosa – przypomina Urząd Miejski.

Obowiązek ten nie dotyczy oczywiście osób sprawujących kult religijny. Niemniej pozostałe osoby proszone są o zachowanie jak największej ostrożności. Cmentarze w całym kraju w okresie Wszystkich Świętych są bowiem oblegane i nawet pomimo faktu, iż znajdują się one na świeżym powietrzu, a więc teoretycznie zagrożenie zakażeniem jest mniejsze niż w zamkniętych pomieszczeniach, to i tak ryzyko istnieje i nie powinno być lekceważone.

A wracając do samej organizacji przejazdów autobusami na cmentarz, to rozkład jazdy będzie obowiązywał w okresie od 26 października do 1 listopada włącznie. Autobusy będą ruszały o godzinie 11, 13, 14 i 15 z przystanku początkowego przy ul. Jastrowskiej. Dalej przez pl. Kościuszki, Staszica, Norwida oraz al. Mickiewicza dojadą do przystanku końcowego przy cmentarzu komunalnym. Jeden kurs ma trwać około 18 minut.

Krzysztof Kuźmicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe