Przy Szpitalnej w Złotowie blisko 100 miejsc parkingowych

  • 01.12.2020, 12:38
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Przy Szpitalnej w Złotowie blisko 100 miejsc parkingowych
Rosnące zapotrzebowanie na miejsca parkingowe przy ulicy Szpitalnej w Złotowie sprawiło, że jeszcze w tym roku ich liczba ma wzrosnąć z 18 do blisko 100.

O tym jak bardzo potrzebne są miejsca parkingowe przy ulicy Szpitalnej nie trzeba chyba mówić nikomu, kto choć raz próbował tu zaparkować swoje auto. Czasami było to typowe "mission impossible". Być może jednak jeszcze w tym roku sytuacja zmieni się o 180 stopni. Miasto Złotów poszukuje właśnie firmy, która 18 miejsc parkingowych zamieni na dokładnie 97. 

- Przewidziane do rozbudowy parkingi usytuowane są przy budynkach wielorodzinnych w pasie drogowym ul. Szpitalnej. Przeznaczone są do obsługi budynków wielorodzinnych oraz punktów handlowych w rejonie ul. Szpitalnej. Obecne parkingi są przeznaczone do obsługi pojazdów osobowych. Ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie na miejsca postojowe parkingi te stały się niewystarczające i zdecydowano o ich rozbudowie w celu zwiększenia ilości miejsc postojowych - informuje Urząd Miejski. 

Przy okazji inwestycji zmianie ulegnie sposób usytuowania miejsc postojowych z równoległych na prostopadłe skośne i równoległe względem jezdni. Ważnym elementem tego zadania będzie również wymiana słupów i opraw oświetleniowych na bardziej nowoczesne. 

Całość ma zostać wykonana najpóźniej ostatniego dnia grudnia. Mniej więcej w połowie miesiąca dowiemy się tymczasem, która firma oraz za jaką kwotę podejmie się realizacji tego zadania. 

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe