Protest podczas nocy sylwestrowej w Złotowie

  • 20.12.2020, 12:38
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Protest podczas nocy sylwestrowej w Złotowie
Na Placu Paderewskiego odbędzie się protest przeciwko obostrzeniom wprowadzanym przez rząd. "Odpalanie rac" w ramach sprzeciwu firmuje Arkadiusz Janczewski - przedsiębiorca ze Złotowa.

    Informacja na ten temat ukazała się na profilu społecznościowym biznesmena. Warto wspomnieć, że prowadzi on działalność gospodarczą w sektorach, w których obostrzenia były wprowadzane na każdym etapie walki z pandemią. Mowa o branży hotelarskiej i gastronomicznej. 

   Argumenty podnoszone przez rząd i część środowiska lekarskiego, które dotyczą ograniczenia w poruszaniu się, nie dla wszystkich są oczywiste. To właśnie tego rodzaju osoby organizują akcję  podczas nocy sylwestrowej w miastach całej Polski. Podkreślmy, że odbywać się ona będzie  w czasie, kiedy będą obowiązywać ograniczenia w poruszaniu się, tj. od godz. 19.00 w czwartek (31 grudnia) do godz. 6.00 w piątek (1 stycznia)!

Organizatorzy, nie tylko ci ze Złotowa, liczą na sukces frekwencyjny, akcentując spontaniczność protestu. Planowanie go z kilkudniowym wyprzedzeniem, na przykład poprzez organizowanie się na portalach społecznościowych lub mobilizowanie ludzi w inny sposób, przeczy jednak temu twierdzeniu. Słowa "spontaniczny protest" to zatem jedynie instrument, wytrych, oksymoron.

    Powodzenie sylwestrowego protestu jest jednak wysoce prawdopodobne. Przytłaczająca większość mieszkańców nie wybiera się na "sylwestrową domówkę". Ulica może być zatem alternatywą dla TV i słuchania np. koncertu Zenka Martyniuka. Niektórych może skusić chęć podtrzymania tradycji zbiorowej konsumpcji napojów alkoholowych w sylwestrową noc. Innych, np. miłośników mocnych wrażeń, możliwość konfrontacji z policją, dotyczy to zwłaszcza młodszych mieszkańców. Kolejną przesłanką, która może przesądzić o powodzeniu akcji jest to, że przedsiębiorca ze Złotowa, Arkadiusz Janczewski, był pomysłodawcą i organizatorem protestu w Złotowie, który odbył się w 2016 roku. Wówczas chodziło o ceny paliw płynnych na złotowskich stacjach w relacji do cen na stacjach w miejscowościach sąsiednich. Dla porównania w oddalonej o 30 km Pile, gdzie występuje duża konkurencja w dystrybucji, ceny były niższe o około 30 groszy na litrze. Pomijając ocenę czy ówczesny protest przyniósł oczekiwany skutek należy zauważyć, że był on udany pod względem frekwencji. Jego forma dała się też we znaki przedsiębiorcom, którzy obsługują stacje. Nasza kamera oraz reporterzy relacjonowali przebieg wspomnianego protestu. Poniżej przywołujemy materiały z wzmiankowanego wydarzenia. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

We wpisie pojawia się apel, by w sylwestrowy wieczór o godz. 19.00 protesty odbyły się w centrach wszystkich polskich miast. Autor powołuje się na art. 52. konstytucji. W nim mowa o wolności poruszania się. Choć pada też stwierdzenie, że wolność ta może podlegać ograniczeniom.

Postulaty, które towarzyszą akcji są następujące: 

Nie dajmy się zamknąć w domach!

Nie wprowadzono stanu wyjątkowego ani stanu klęski żywiołowej!

Nie dla szczepionek!

Nie dla kolejnych surrealistycznych pomysłów rządu!

Spotkamy się na placu Paderewskiego 31.12 o godzinie 19:15

 

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Suwerenny
Suwerenny 02.01.2021, 20:57
‼️ DO NIELEGALNEGO PREZYDENTA NA TERENIE POLSKI: AARON FEIGENBAUM vel ANDRZEJ DUDA , DO WSZYSTKICH NIELEGALNYCH POLITYKÒW I PRACOWNIKÓW ADMINISTRACJI PANSTWOWEJ
III RP ‼️
WYPOWIEDZENIE POSŁUSZEŃSTWA WSZYSTKIM ORGANOM OKUPANTA NA TERYTORIUM POLSKI !!!
Oświadczam, że jako rodowity Polak / rodowita Polka, Suweren i równocześnie jako człowiek wolny, niezagubiony na dalekich morzach, wypowiadam z dniem 2 stycznia 2021 r. posłuszeństwo wszystkim organom państwa i samorządów terytorialnych oraz wszelkim organom i urzędom, reprezentowanym przez osoby nieuprawnione i działające w oparciu o nielegalne, narzucone narodowi przez upadły światowy, niewolniczy, prywatny system destrukcyjne prawo, szkodzące mnie, moim Rodakom i mojej Ojczyźnie.
Samodzielnie myślący Suwerenny Żywy Człowiek ©️
siewca fejków czy jak?
siewca fejków czy jak? 31.12.2020, 10:18
Widziałem raz profil tego gościa, jedna wielka sieczka a fake news pogania faka newsa. Wiele bzdur do zweryfikowania jednym wpisem.
kurdebelek
kurdebelek 30.12.2020, 22:57
Zapraszam na SOR-y albo do szitali jednoimiennych jako wolontariusz. Nikomu źle nie życzę, ale gość powinien przejść ciężko Covida, to może zrozumiałby temat a może i nie .
MO
MO 29.12.2020, 19:27
Głupi czy z milicji?
szczpionki dla antyszczepionkowców
szczpionki dla antyszczepionkowców 28.12.2020, 19:05
Antyszczepionkowcy, anty5gietowcy nie wiedza jaki facebook podlewa ich głupie niewykształcone mózgi sieczką co w konsekwencji utwardza ich w przekonaniu. Schemat funkcjonowania osoby z grupy „anty”, czyli tzw. denialisty. Denializm jest formą irracjonalnego odrzucania fundamentalnej i merytorycznej wiedzy.
1. Uważa, że wpadła na trop wielkiego spisku, światowej sensacji.
2. Internetowa sztuczna inteligencja podsuwa jej - zgodnie z wyuczonymi algorytmami - wiadomości zawierające teorie spiskowe – wszak celem jest jak najdłuższe utrzymanie aktywności danego użytkownika w sieci, czyli podpowiadanie najbardziej ciekawych dlań informacji.
3. Bazą wiedzy stają się bardzo proste do zrozumienia, niezmiernie atrakcyjne teorie spiskowe oraz filmy z żółtymi napisami.
4. Tak uzbrojony człowiek „anty” wyrusza na wojnę z wiedzą.
5. Po drodze poznaje podobnych do siebie osobników.
6. Następuje wymiana pozyskanych z Internetu linków do treści (których prawidłowa interpretacja z powodu – często – braku fundamentalnej wiedzy, jest niemożliwa) oraz decyzja o stworzeniu wspólnych grup - najczęściej o fundamentalnej zasadzie: myśl samodzielnie/włącz myślenie.
7. Na tym etapie osoby posiadają już: informacje prasowe, filmy z żółtymi napisami i grupę analogicznie myślących osobników - nastaje więc era konieczności oparcia swych tez o nazwiska z tytułami naukowymi.
8. Dzięki dezinformacji, w grę wciągnięci zostają niczego nieświadomi naukowcy albo zupełnie świadomi quasi-naukowcy.
9. Rozpoczyna się proces walki na fakty z ludźmi nauki, na który składają się następujące poziomy:
a) pokazywanie ludziom nauki swoich materiałów,
b) podważanie wiedzy ludzi nauki,
c) powoływanie się na kłamliwe treści podpisane „utytułowanymi” naukowcami,
d) wyśmiewanie ludzi nauki,
e) negowanie badań/faktów przedstawianych przez ludzi nauki,
f) nieadekwatne i nielogiczne wyolbrzymianie argumentów potwierdzających swoją rację w stosunku do racji ludzi nauki,
g) negowanie źródeł badań przedstawianych przez ludzi nauki (skompromitowane/przekupione),
h) podawanie ostatecznego argumentu – „to zobaczymy za 10 lat, cwaniaku”.
10. „Wypierd...”, „Ile Ci płacą?”, „Zgiń śmieciu”, „Zaszczep swoje bękarta”, „Jesteś mordercą”, „Spierd... naziolu” i tak dalej.
10. pozycja jest odzwierciedleniem zapisków Artura Schopenhauera w „Erystyce, czyli sztuce prowadzenia sporów”, gdzie argumentum ad personam - czyli argument wymierzony w drugą osobę (jak te, podane w nawiasach) - jest ostatnim sposobem nieuczciwej argumentacji, który stosowany jest w przypadku wyczerpania wszystkich metod używanych w celu wygrania sporu argumentacją merytoryczną.
AF
Bamber
Bamber 21.12.2020, 17:48
pamiętam ten protest, płacenie groszówkami. to mimo wszystko były zajebyste czasy, teraz to wszystko na cfuju postawione.

Pozostałe