Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 15:18

Protest podczas nocy sylwestrowej w Złotowie

Podziel się
Oceń

Na Placu Paderewskiego odbędzie się protest przeciwko obostrzeniom wprowadzanym przez rząd. "Odpalanie rac" w ramach sprzeciwu firmuje Arkadiusz Janczewski - przedsiębiorca ze Złotowa.

    Informacja na ten temat ukazała się na profilu społecznościowym biznesmena. Warto wspomnieć, że prowadzi on działalność gospodarczą w sektorach, w których obostrzenia były wprowadzane na każdym etapie walki z pandemią. Mowa o branży hotelarskiej i gastronomicznej. 

   Argumenty podnoszone przez rząd i część środowiska lekarskiego, które dotyczą ograniczenia w poruszaniu się, nie dla wszystkich są oczywiste. To właśnie tego rodzaju osoby organizują akcję  podczas nocy sylwestrowej w miastach całej Polski. Podkreślmy, że odbywać się ona będzie  w czasie, kiedy będą obowiązywać ograniczenia w poruszaniu się, tj. od godz. 19.00 w czwartek (31 grudnia) do godz. 6.00 w piątek (1 stycznia)!

Organizatorzy, nie tylko ci ze Złotowa, liczą na sukces frekwencyjny, akcentując spontaniczność protestu. Planowanie go z kilkudniowym wyprzedzeniem, na przykład poprzez organizowanie się na portalach społecznościowych lub mobilizowanie ludzi w inny sposób, przeczy jednak temu twierdzeniu. Słowa "spontaniczny protest" to zatem jedynie instrument, wytrych, oksymoron.

    Powodzenie sylwestrowego protestu jest jednak wysoce prawdopodobne. Przytłaczająca większość mieszkańców nie wybiera się na "sylwestrową domówkę". Ulica może być zatem alternatywą dla TV i słuchania np. koncertu Zenka Martyniuka. Niektórych może skusić chęć podtrzymania tradycji zbiorowej konsumpcji napojów alkoholowych w sylwestrową noc. Innych, np. miłośników mocnych wrażeń, możliwość konfrontacji z policją, dotyczy to zwłaszcza młodszych mieszkańców. Kolejną przesłanką, która może przesądzić o powodzeniu akcji jest to, że przedsiębiorca ze Złotowa, Arkadiusz Janczewski, był pomysłodawcą i organizatorem protestu w Złotowie, który odbył się w 2016 roku. Wówczas chodziło o ceny paliw płynnych na złotowskich stacjach w relacji do cen na stacjach w miejscowościach sąsiednich. Dla porównania w oddalonej o 30 km Pile, gdzie występuje duża konkurencja w dystrybucji, ceny były niższe o około 30 groszy na litrze. Pomijając ocenę czy ówczesny protest przyniósł oczekiwany skutek należy zauważyć, że był on udany pod względem frekwencji. Jego forma dała się też we znaki przedsiębiorcom, którzy obsługują stacje. Nasza kamera oraz reporterzy relacjonowali przebieg wspomnianego protestu. Poniżej przywołujemy materiały z wzmiankowanego wydarzenia. 

22012016-protest-zlotow.mp4

strajk-zlotow-18-01.mp4

We wpisie pojawia się apel, by w sylwestrowy wieczór o godz. 19.00 protesty odbyły się w centrach wszystkich polskich miast. Autor powołuje się na art. 52. konstytucji. W nim mowa o wolności poruszania się. Choć pada też stwierdzenie, że wolność ta może podlegać ograniczeniom.

Postulaty, które towarzyszą akcji są następujące: 

Nie dajmy się zamknąć w domach!

Nie wprowadzono stanu wyjątkowego ani stanu klęski żywiołowej!

Nie dla szczepionek!

Nie dla kolejnych surrealistycznych pomysłów rządu!

Spotkamy się na placu Paderewskiego 31.12 o godzinie 19:15

 


Napisz komentarz

Komentarze

Suwerenny 02.01.2021 08:57 PM
‼️ DO NIELEGALNEGO PREZYDENTA NA TERENIE POLSKI: AARON FEIGENBAUM vel ANDRZEJ DUDA , DO WSZYSTKICH NIELEGALNYCH POLITYKÒW I PRACOWNIKÓW ADMINISTRACJI PANSTWOWEJ III RP ‼️ WYPOWIEDZENIE POSŁUSZEŃSTWA WSZYSTKIM ORGANOM OKUPANTA NA TERYTORIUM POLSKI !!! Oświadczam, że jako rodowity Polak / rodowita Polka, Suweren i równocześnie jako człowiek wolny, niezagubiony na dalekich morzach, wypowiadam z dniem 2 stycznia 2021 r. posłuszeństwo wszystkim organom państwa i samorządów terytorialnych oraz wszelkim organom i urzędom, reprezentowanym przez osoby nieuprawnione i działające w oparciu o nielegalne, narzucone narodowi przez upadły światowy, niewolniczy, prywatny system destrukcyjne prawo, szkodzące mnie, moim Rodakom i mojej Ojczyźnie. Samodzielnie myślący Suwerenny Żywy Człowiek ©️

Jakbysiak 27.10.2018 08:24 PM
Edward Turczynowicz, to jakby stary kauzyperda rocznik 1946. Tak jakby 3,14erdoli jakby głupoty.

siewca fejków czy jak? 31.12.2020 10:18 AM
Widziałem raz profil tego gościa, jedna wielka sieczka a fake news pogania faka newsa. Wiele bzdur do zweryfikowania jednym wpisem.

gra w dupnika 18.10.2018 11:25 PM
Całość sądownictwa, palestry, jest do duupy.

Prudencja Wolf 27.10.2018 11:49 AM
Przecież pan mecenas Turczynowicz powiedział "...jakby..." a to znaczy, że niekoniecznie tak by. To przejaw gangreny tak zwanej jurysprudencji, bo gdyby ktoś zgłosił pretensje Turczynowicz odpowie, że on nic nie stwierdził, tylko przypuścił taką możliwość, a jak było, nie wie nikt.

starszy młotkowy 28.10.2018 09:53 PM
Córeczka nie gorsza w tym fachu.

kurdebelek 30.12.2020 10:57 PM
Zapraszam na SOR-y albo do szitali jednoimiennych jako wolontariusz. Nikomu źle nie życzę, ale gość powinien przejść ciężko Covida, to może zrozumiałby temat a może i nie .

MO 29.12.2020 07:27 PM
Głupi czy z milicji?

szczpionki dla antyszczepionkowców 28.12.2020 07:05 PM
Antyszczepionkowcy, anty5gietowcy nie wiedza jaki facebook podlewa ich głupie niewykształcone mózgi sieczką co w konsekwencji utwardza ich w przekonaniu. Schemat funkcjonowania osoby z grupy „anty”, czyli tzw. denialisty. Denializm jest formą irracjonalnego odrzucania fundamentalnej i merytorycznej wiedzy. 1. Uważa, że wpadła na trop wielkiego spisku, światowej sensacji. 2. Internetowa sztuczna inteligencja podsuwa jej - zgodnie z wyuczonymi algorytmami - wiadomości zawierające teorie spiskowe – wszak celem jest jak najdłuższe utrzymanie aktywności danego użytkownika w sieci, czyli podpowiadanie najbardziej ciekawych dlań informacji. 3. Bazą wiedzy stają się bardzo proste do zrozumienia, niezmiernie atrakcyjne teorie spiskowe oraz filmy z żółtymi napisami. 4. Tak uzbrojony człowiek „anty” wyrusza na wojnę z wiedzą. 5. Po drodze poznaje podobnych do siebie osobników. 6. Następuje wymiana pozyskanych z Internetu linków do treści (których prawidłowa interpretacja z powodu – często – braku fundamentalnej wiedzy, jest niemożliwa) oraz decyzja o stworzeniu wspólnych grup - najczęściej o fundamentalnej zasadzie: myśl samodzielnie/włącz myślenie. 7. Na tym etapie osoby posiadają już: informacje prasowe, filmy z żółtymi napisami i grupę analogicznie myślących osobników - nastaje więc era konieczności oparcia swych tez o nazwiska z tytułami naukowymi. 8. Dzięki dezinformacji, w grę wciągnięci zostają niczego nieświadomi naukowcy albo zupełnie świadomi quasi-naukowcy. 9. Rozpoczyna się proces walki na fakty z ludźmi nauki, na który składają się następujące poziomy: a) pokazywanie ludziom nauki swoich materiałów, b) podważanie wiedzy ludzi nauki, c) powoływanie się na kłamliwe treści podpisane „utytułowanymi” naukowcami, d) wyśmiewanie ludzi nauki, e) negowanie badań/faktów przedstawianych przez ludzi nauki, f) nieadekwatne i nielogiczne wyolbrzymianie argumentów potwierdzających swoją rację w stosunku do racji ludzi nauki, g) negowanie źródeł badań przedstawianych przez ludzi nauki (skompromitowane/przekupione), h) podawanie ostatecznego argumentu – „to zobaczymy za 10 lat, cwaniaku”. 10. „Wypierd...”, „Ile Ci płacą?”, „Zgiń śmieciu”, „Zaszczep swoje bękarta”, „Jesteś mordercą”, „Spierd... naziolu” i tak dalej. 10. pozycja jest odzwierciedleniem zapisków Artura Schopenhauera w „Erystyce, czyli sztuce prowadzenia sporów”, gdzie argumentum ad personam - czyli argument wymierzony w drugą osobę (jak te, podane w nawiasach) - jest ostatnim sposobem nieuczciwej argumentacji, który stosowany jest w przypadku wyczerpania wszystkich metod używanych w celu wygrania sporu argumentacją merytoryczną. AF

Bamber 21.12.2020 05:48 PM
pamiętam ten protest, płacenie groszówkami. to mimo wszystko były zajebyste czasy, teraz to wszystko na cfuju postawione.

Temperatura: 28°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zełeński nie podskakuj Treść komentarza: Zełeński nie zrobił nic aby złagodzić atmosferę w relacjach Polska-Ukraina. Uparł się,że nie ustąpi aby UPA nie była jako nazwa dla ukraińskiej armii.A wiedział dobrze ,że UPA wymordowała 100tysiecy niewinnych Polaków na Wołyniu .Skoro zlekceważył Rzeż Wołyńska na Polakach to czego sie spodziewał ? spodziwał sie konfliktu z Polska bo juz wczesniej zaczał wsółpracę z Niemcami,lekcewazac całkowicie Polskę !!! Nie myśl żydzie Zełeński ,że bedziesz woził przez Polske do Niemiec wasza pszenice i wszelkie płody rolne i bedziesz niszczył nasze drogi ,waszymi Tirami !!! Nigdy !!! Oddawaj Polsce te 200 miliardów pożyczki i weż sobie Ukraińców z Polski te półtora miliona bo za duzo podpalaja domów,sklepów i hal produkcyjnych w Polsce. Zełeński nie jestes królem świata , za którego sie uważasz. Wołyń odłaczyc od Ukrainy i przyłączyc do Polski.Lwów też-bo to był nasz drugi Kraków. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:07 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Ajwen Maudżer Treść komentarza: Ubierajcie się po całości na czerwono, jako wyraz łączności z naszymi druzjami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: styl UPA Treść komentarza: Flaga OUN-UPA to góra czerwona a dół czarny. Polacy nie ubierajcie się w koszulkę czerwoną a spodnie/spódnica czarna bo będziecie wyglądać jak Flaga UPA. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 20:00 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Otworzyliśmy oczy Treść komentarza: Bardzo słuszna Decyzja Prezydenta Polski Karola Nawrockiego bo Zełeński za prezydentury A.Dudy planować zawładnąć Polską,chciał połączyć Polskę z Ukrainą i stanąc na czele UKROPOLIN , bo taka nowa nazwe szykował dla dwóch połaczonych państw ,słowiańskiej Polski i azjatyckiej Ukrainy.Przenicę nadgryzioną przez myszy wypychał do Polski i zapełnił wszystkie magazyny i silosy a skup od Polskich Rolników został zablokowany i polscy Rolnicy nie mogli sprzedac do polskiego skupu,polskiej pszenicy bo nie było miejsca w silosach. Dzięki interwencji Polskich Rolników,ktrórzy pojechali ciagnikami na granice polsko-ukraińską i zabkokowali wwzóz do Polski ukraińskiej pszenicy. Pomogło to skutecznie. Zełeński chciał byc "królem całej polsko-ukraińskiej ziemi" i pewnie wybijali by stopniowo Polaków by posiąść dla Ukraińców wiekszy obszar ziemi bo ,w zanadrzu przeciez mają bańdziorów -morderców w gloryfikowanej przez nich OUN-UPA po zbrodniarzu Stefanie Barderze,który wybił ponad 100 000 Polaków i dlatego Ukraińcy postawili Banderze pomnik ,gdzie składaja ciagle tam kwiaty i w 2026r po 83r. poszli jeszcze bardziej aby czcic S.Banderei Zełeńki aby dzis uczcić mordercę Polaków to on celowo aby poniżyc Polaków jeszcze bardziej uczcił Bandere ,nadając obecnej ich armii nazwe UPA. A nie oddaje Polsce pożyczki 200 000 000 000 Miliardów i w doopie ma wdziecznosć Polaków,że Ukraińcy 4 lata byli na wczasach w Polsce(za wynajem mieszkania dla jednego Ukr.Polska płaciła mu za wynajem po 1500zł) dlatego tak duzo Ukr.osiedliło się w Warszawie i jesze 1 miliom Ukraińców mieszka w Polsce. Zajmują sie narkotykami i Policja Polska wykryła Laboratorium wytwarzania sztucznych narkotyków,prowadził to Ukrainiec.Handlowali Ludzmi,wywożąc Polaków pod pozorem dobrze płatnej pracy,która polegała na prostrytucji i nierządzie. Dlatego Polacy musicie odróżniać,kto jest kim i nie ufać oszustom i naciagaczom. Dobrodziejstwem dla Polaków jest głoszenie HISTORII PRZEZ PREZYDENTA KAROLA NAWROCKIEGO ponieważ nie wszyscy Polacy wiedzieli o Rzezi Wołyńskiej. Za co dziękujemy Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Zdrajców usunąc z Polski Treść komentarza: Policja prosimy kajdanki do tego Zdrajcy i deportować tego"Hej " na Ukrainę .Grzywna 60000 dla Polski. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:58 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile