Pół miliona szczepień w Polsce. Ile z tego w powiecie złotowskim?

  • 19.01.2021, 12:28 (aktualizacja 19.01.2021, 12:41)
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Pół miliona szczepień w Polsce. Ile z tego w powiecie złotowskim?
Jak wynika z rządowego raportu, złamanie granicy pół miliona osób zaszczepionych jest kwestią nawet nie dni, a godzin. A jak w tych statystykach wygląda powiat złotowski?

Jak wynika z danych publikowanych na stronie gov.pl w zakładce poświęconej szczepieniom, dotychczas w Polsce zaszczepiono prawie 500 tysięcy osób, a w magazynach znajduje się jeszcze ponad 550 tysięcy dawek. Dziennie w całym kraju wykonuje się średnio ok. 25 tysięcy szczepień. 

Województwo wielkopolskie wypada w tym raporcie nieźle, ale nie rewelacyjnie. Dotychczas zaszczepiono u nas prawie 42 tysiące osób, co daje średnią 1 723 osoby na dobę. To piąty wynik w kraju z podziałem na województwa. Co ciekawe, tak naprawdę dopiero dziś z miejsca ruszył licznik osób zaszczepionych już dwiema dawkami. Do wczoraj wynosił on zaledwie dwie osoby, dziś jest to już 110 osób. 

Jeśli chodzi o powiat złotowski, to statystyki pokazują, że zaszczepiono już 428 osób, jednak żadna z nich nie otrzymała jeszcze drugiej dawki. Jak powiat wypada na tle sąsiednich? Na przykład w powiecie człuchowskim wykonano 332 szczepienia, drawskim 351, sępoleńskim 474, a wałeckim 508. To wyniki porównywalne. Od "stawki" odstają tylko dwa pobliskie powiaty: pilski i szczecinecki. W pierwszym zaszczepiono 1038 osób, a w drugim 965. Trzeba jednak pamiętać, że statystyki nie są porównywane z liczbą mieszkańców danego powiatu, a szczególnie powiat pilski jest zdecydowanie liczniejszy pod tym względem od złotowskiego. 

PEŁNE STATYSTYKI DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe