Inni się bali. Hydropex wszedł i wykonał robotę

  • 12.02.2021, 09:58
  • Źródło: Hydropex.pl

Podziel się:

Oceń:

Inni się bali. Hydropex wszedł i wykonał robotę
Misja Krakowska zakończona sukcesem - poinformowała firma ZRII Hydropex ze Złotowa. Ta enigmatyczna informacja kryje w sobie znacznie więcej treści. Hydropex dokonał niemal niemożliwego wykonując przewiert pod Krakowski Szybki Tramwaj, którego inne firmy z branży bały się podjąć. Co więcej, dokonano tego w środku zimy.

Czym jest Krakowski Szybki Tramwaj? To jeden z kluczowych projektów dla Krakowa, miasta od lat kojarzonego ze smogiem, który musi robić wszystko, by jak najbardziej ograniczać ruch samochodowy w mieście. By było to możliwe, konieczne jest zapewnienie odpowiednich alternatyw. Jedną z nich ma być właśnie możliwość szybkiego poruszania się tramwajem między jedną a drugą częścią miasta. Realizacja tego ambitnego planu nie byłaby możliwa, gdyby nie sukces złotowskiej firmy ZRII Hydropex. 

- Jeśli chodzi o przewierty, to z pewnością było największe i najtrudniejsze zadania w historii naszej firmy - nie ukrywa prezes Mateusz Raczyński. - Trudność wynikała przede wszystkim z bardzo trudnych warunkach geologicznych w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Do tego dochodziły oczywiście trudne warunki atmosferyczne, a więc siarczyste mrozy, które nie ułatwiały zadania. 

A to samo w sobie, nawet w idealnych warunkach nie byłoby łatwe. Dość powiedzieć, że kilka firm nie podjęło się zadania. Gdyby bowiem nie zrealizowały zadania w terminach, do których zobowiązywała je umowa, wówczas mogły zapłacić potężne kary. Hydropexu jednak taki los nie spotkał i dziś ogłoszono sukces. Firma właśnie ukończyła łącznie cztery 300-metrowe przewierty, dzięki którym projekt Krakowskiego Szybkiego Tramwaju może być kontynuowany. Miasta Kraków opublikowało zresztą kilka miesięcy temu film na temat tego zadania. 

 

Źródło: Hydropex.pl

Zdjęcia (12)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe