Sparta Złotów klubem partnerskim Lecha. Kto pójdzie śladami Buzały i Golli?

  • 23.02.2021, 13:03
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Sparta Złotów klubem partnerskim Lecha. Kto pójdzie śladami Buzały i Golli? Urząd Miejski Złotowa
Niedawno jedna ze szkółek piłkarskich w Złotowie podpisała umowę o współpracy z Wartą Poznań, a niewiele później poinformowano o rozpoczęciu współpracy pomiędzy Spartą Złotów a Lechem Poznań, zdecydowanie najpopularniejszym klubem sportowym w województwie wielkopolskim.

W przeszłości Spartę Złotów i Lecha Poznań łączyły takie postaci, jak Wojciech Golla czy Paweł Buzała. Obaj urodzeni w Złotowie piłkarze na pewnych etapach swoich karier - czy to w zespole juniorów czy seniorów - przywdziewali koszulki drużyny ze stolicy Wielkopolski. Współpraca pomiędzy Spartą a Lechem, która została już sformalizowana ma sprawić, że i ich następcą będzie łatwiej trafić do Lecha. 

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z perspektywy zwarcia umowy z Lechem – powiedział prezes Sparty, Grzegorz Kasak – popularny Kolejorz to największy i najbardziej renomowany klub naszego województwa. Ta współpraca może przynieść obu klubom wymierną korzyść sportową. W nieodległej historii są piłkarze ze Sparty, którzy poprzez Lecha robili wielkie kariery. Liczymy że śladem Pawła Buzały, Czy Wojciecha Golli pójdą kolejni złotowianie! Podpisanie umowy pomiędzy Lechem i Spartą walnie skróci drogę wychowankom naszego klubu do świata wielkiego futbolu!

Porozumienie w sprawie współpracy zostało oficjalnie podpisane dziś w Urzędzie Miejskim w Złotowie w obecności burmistrza Adama Pulita. Drużyny dziecięce i młodzieżowe Sparty będą mogły szerzej uczestniczyć w turniejach organizowanych przez Dumę Wielkopolski, a trenerzy Akademii Piłkarskiej Sparty będą mieli lepszy dostęp do szkoleń. Piłkarze ze Złotowa będą mogli uczestniczyć w dodatkowych treningach i konsultacjach szkoleniowych organizowanych przez klub z Poznania.

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe