Krajenka uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych

  • 02.03.2021, 11:22
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Krajenka uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych Urząd Gminy Krajenka
Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych były wyjątkowe z uwagi na warunki pandemiczne. Niemniej w Krajence nie zrezygnowano z oddania czci Żołnierzom Wyklętym.

Od lat centrum wydarzeń z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest w naszym regionie Piła, gdzie nie brakuje także akcentów wprost z powiatu złotowskiego. Niemniej poszczególne samorządy również dbają o pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Nie inaczej jest w Krajence, gdzie i w tym roku odbyły się skromne uroczystości. 

- 1 marca 2021r. o godzinie 8.00 w kościele św. Anny w Krajence odprawiona została uroczysta msza święta. Po jej zakończeniu przedstawiciele władz, organizacji, mieszkańcy udali się pod obelisk znajdujący się przy Krajeńskim Ośrodku Kultury. Tam Burmistrz Gminy i Miasta Krajenka Stefan Kitela, Radny Powiatu Złotowskiego Andrzej Pietrzak, proboszcz ks. Grzegorz Fabiszak, przedstawiciele Krajeńskiego Towarzystwa Historycznego, mieszkańcy, złożyli kwiaty, zapalili znicze. Burmistrz Stefan Kitela podziękował księdzu proboszczowi za odprawienie mszy, wygłoszenie homilii, a wszystkim zgromadzonym za udział w tym wydarzeniu upamiętniającym bohaterów niepodległościowego podziemia - informuje Urząd Gminy Krajenka. 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe