171 km/h na liczniku. Kolejny pirat drogowy zatrzymany

  • 05.03.2021, 11:29
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

171 km/h na liczniku. Kolejny pirat drogowy zatrzymany KPP Złotów
Złotowscy policjanci ruchu drogowego codziennie pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach. W nowoczesnym i nieoznakowanym radiowozie zatrzymują kierowców, którzy za nic mają przepisy. O skuteczności funkcjonariuszy przekonał się kierujący bmw, który gnał drogą krajową nr 22 z prędkością 171km/h, a podczas swoich „manewrów” stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mieszkaniec powiatu człuchowskiego na pamiątkę swojej nieodpowiedzialnej jazdy otrzymał 16 punktów karnych i 1000 złotych grzywny.

Policjanci złotowskiej drogówki codziennie zatrzymują kierujących, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego, a ich agresja oraz zachowanie na drogach stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W rękach policjantów nowoczesny radiowóz stanowi potężną i skuteczną broń, dzięki której mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko. O skuteczności policjantów złotowskiej drogówki przekonał się 44-letni kierowca.

Policjanci patrolowali drogę krajową nr 22. W czwartek kilkadziesiąt minut po godzinie 15 niedaleko miejscowości Trzebieszki zauważyli osobowe bmw, którego prędkość od razu wydawała się policjantom zbyt duża. Wykonany pomiar tylko to potwierdził. Kierujący osobowym bmw nie dość, że swoimi manewrami stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, to pędził drogą krajową nr 22 o 81 km/h za szybko. Ta niebezpieczna jazda została szybko zakończona przez policjantów. Kierowcą bmw był 44-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego.

W tej sytuacji policjanci nie mieli wątpliwości, by ukarać kierowcę najwyższą grzywną jaką przewiduje taryfikator. Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandaty na kwotę 1000 złotych, a na jego konto trafiło 16 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną groźnych wypadków drogowych. Niestety wiele z nich kończy się śmiercią ich uczestników.

 

podkom. Maciej Forecki

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe