JASTROWIE. Pięć firm chce przebudować ul. Konopnickiej

  • 05.03.2021, 11:44 (aktualizacja 05.03.2021, 11:55)
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

JASTROWIE. Pięć firm chce przebudować ul. Konopnickiej
Asta-Bud z Piły zaoferowała najniższą cenę przebudowy ulicy Konopnickiej w Jastrowiu. A że wszystkie startujące w przetargu firmy były gotowe zaoferować dokładnie taki sam okres gwarancji, toteż o zleceniu może decydować właśnie cena.

Przetarg na roboty budowlane został ogłoszony w lutym, a o zwycięstwie miały decydować dwa czynniki: cena oraz gwarancja. Drugi z nich w przypadku wszystkich pięciu firm startujących w przetargu kształtował się na identycznym poziomie, a to oznacza, że o zwycięstwie, jeśli wszystkie formalności zostaną spełnione, zadecyduje cena. Najniższą zaoferowała firma Asta-Bud, która gotowa jest wykonać zadanie za kwotę nieco ponad 1,2 mln zł. Ofertę opiewającą na zaledwie nieco ponad 50 tysięcy złotych więcej złożyła firma Jacka Karpińskiego ze Złotowa. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana w ciągu 30 dni po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów i rozpatrzeniu ewentualnych odwołań. 

Jak wynika z zapisów przetargu, do obowiązków wykonawcy należeć będzie:

- rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni zjazdów i chodników, 

- wymiana nawierzchni jezdni, zjazdów i chodników,

- budowa 48 miejsc postojowych w tym jednego dla osób niepełnosprawnych,

- budowa nowych chodników,

- wymiana na nowe istniejących wpustów ulicznych wraz z przykanalikami, oraz budowa nowych elementów kanalizacji deszczowej związanych z odwodnieniem drogi.

Początek projektowanej przebudowy przyjęto na granicy z działką nr 1469 – ul. Wojska Polskiego (droga wojewódzka nr 189), natomiast koniec przy posesji nr 52 strona lewa - na wysokości skrzyżowania z ul. Poniatowskiego. Długość projektowanego odcinka 284,71 m.

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe