ZŁOTÓW. Zła jakość powietrza przy Kościuszki, dobra przy al. Piasta

  • 11.03.2021, 12:27 (aktualizacja 11.03.2021, 12:35)
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

ZŁOTÓW. Zła jakość powietrza przy Kościuszki, dobra przy al. Piasta
Spośród dziesięciu działających w Złotowie czujników jakości powietrza tylko jeden - znajdujący się przy al. Piasta wskazuje dobrą jakość powietrza. W innych punktach jest ona przeciętna lub bardzo zła, jak w przypadku czujnika zlokalizowanego przy pl. Kościuszki.

Okres grzewczy w pełni, więc nie może dziwić, że mieszkańcy coraz chętniej sprawdzają jakość powietrza w swoim mieście. W Złotowie działa aż 10 czujników w ramach aplikacji Airly. Większość z nich pokazuje przeciętną jakość powietrza. Dobrze jest jedynie przy al. Piasta, gdzie do jakości powietrza nie można mieć żadnych zastrzeżeń. 

Na drugim biegunie z kolei pl. Kościuszki. Tam wykryto przekroczenie stężenia pyłu PM 2,5 o 150%. PM2.5 to zanieczyszczenia powietrza o średnicy 2,5 mikrometra (jedna tysięczna milimetra) lub mniej. Jest on szczególnie niebezpieczny dla ludzi. Także stężenie pyłu PM 10 jest wyższe niż powinno o ok. 50%. 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lolek
Lolek 11.03.2021, 12:42
Powietrze na Kościuszki zanieczyszczają państwo Misz.... Mieszkałem tam parę lat bi oddychać przez nich nie szło

Pozostałe