Czekają nas podwyżki opłat za egzaminy na prawo jazdy?

  • 16.03.2021, 12:36
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Czekają nas podwyżki opłat za egzaminy na prawo jazdy? Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Blisko trzy miliony złotych straty odnotowały w minionym roku Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego na terenie Wielkopolski. Sytuacja wydaje się patowa, stąd propozycje podwyższenia opłat za egzaminy wydają się być coraz głośniejsze.

Jak wynika z informacji przekazanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, w 2020 roku pięć Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego działających w Wielkopolsce, a więc w Kaliszu, Koninie, Lesznie, Poznaniu i w Pile odnotowało łączną stratę w kwocie 2,8 mln zł. Dziura jest więc potężna. Dla porównania w 2019 roku strata wynosiła 860 tys. zł, a wynik dodatni (250 tys. zł) pojawił się w bilansie za 2018 rok.

Może to oznaczać, że nie ma odwrotu od podwyżek opłat za egzaminy. A takowe były proponowane już wiele miesięcy temu, jednak do tej pory nie podjęto decyzji w tym temacie. 

- W czerwcu 2020 roku problem ten dostrzegł Konwent Marszałków Województw RP, który jednogłośnie (mimo różnej przynależności politycznej samorządowców) zaapelował do rządu o zmianę niezwaloryzowanej od 2013 roku wysokości opłaty za egzaminy na prawo jazdy, co pozwoliłoby zwiększyć WORD przychody. Wicemarszałek Wojciech Jankowiak zauważył, że nikt nie chce podjąć tej niepopularnej decyzji, bo nie spotka się ona zapewne z poparciem społecznym – możemy przeczytać na stronie Urzędu Marszałkowskiego. 

Niemniej sytuacja w województwie wielkopolskim, tak jak w innych częściach kraju, gdzie WORD-y także notowały straty sprawia, że dyskusja na temat podwyżek opłat może wkrótce wybrzmieć jeszcze mocniej. 

 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe