"Kulisy kultury" od UMWW. Szansa na nawet 100 tys. zł wsparcia

  • 18.03.2021, 17:00
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

"Kulisy kultury" od UMWW. Szansa na nawet 100 tys. zł wsparcia
Sukces programu „Szatnia na medal” sprawił, że Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wystartował w tym roku z kolejnym autorskim programem, tym razem skierowanym do instytucji kultury. W puli aż trzy miliony złotych.

„Kulisy kultury” to program skierowany do instytucji kultury działających w gminach do 50 tysięcy mieszkańców. To oznacza, że wiele mniejszych samorządów może zgłosić swoje projekty. W puli są 3 mln zł, przy czym maksymalna wartość jednego dofinansowania może wynosić 100 tys. zł. Drugie tyle, lub więcej, powinien dołożyć samorząd zainteresowany złożeniem wniosku. To oznacza, że wsparcie otrzyma minimum 30 samorządów. 

-Samorząd województwa wesprze zadania inwestycyjne i remontowe, które chcą realizować wielkopolskie samorządy w prowadzonych przez siebie domach, ośrodkach, centach i innych instytucjach kultury – wyjaśnia Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego. 

Wnioski można składać do końca kwietnia, a to oznacza, że jest jeszcze sporo czasu na ich dopracowanie. 

-Celem programu jest poprawienie bazy, infrastruktury kulturalnej w gminach – powiedział Henryk Szopiński, radny wojewódzki. – Ja sam jestem czynnym pracownikiem instytucji kultury i te bolączki znam od lat. Stąd inicjatywa, aby troszeczkę na wzór programu, którego inicjatorem był marszałek Bogusławski, a więc „Szatnia na medal”, stworzyć program skierowany do instytucji kultury. 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe