KRAJENKA. Jest wola realizacji kluczowych inwestycji

  • 24.03.2021, 18:10 (aktualizacja 24.03.2021, 18:14)
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

KRAJENKA. Jest wola realizacji kluczowych inwestycji
Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 188 z Krajenki w kierunku Złotowa, przebudowa ulicy Bydgoskiej w Krajence oraz rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 190 od Krajenki do skrzyżowania z drogą krajową nr 10 - wszystkie te inwestycje mogą zostać już wkrótce rozpoczęte. Dobre wieści przywiózł do Krajenki burmistrz Stefan Kitela.

Jak informuje Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego, burmistrz Krajenki od dawna zabiegał o pomoc w realizacji wspomnianych inwestycji. Wiele wskazuje na to, że rok 2021 może być dla nich kluczowy. 

- W wyniku wspólnych działań dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu – Paweł Katarzyński zlecił przygotowanie projektu budowlanego dotyczącego budowy ścieżki rowerowej na odcinku Krajenka-Klukowo. Zadanie realizowane będzie po lewej stronie drogi wojewódzkiej nr 188 patrząc od strony Krajenki. Ścieżka rowerowa umiejscowiona będzie w pewnej odległości od samej drogi tj. już za drzewami - informuje Jacek Bogusławski. 

Jeśli chodzi o drugą z inwestycji, a więc przebudowę ulicy Bydgoskiej w Krajence, to formalności jest znacznie więcej. W 2008 roku decyzją Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ulica Bydgoska wpisana została do historycznego układu urbanistycznego, co oznacza, że dokonanie jej przebudowy z zastosowaniem jakichkolwiek odstępstw wymaga bezwzględnej zgody konserwatora zabytków. W tym celu na WZDW w Poznaniu nałożony został obowiązek przygotowania odpowiednich ekspertyz przez osoby do tego uprawnione z listy ministerialnej. Ekspertyzy dotyczą możliwości przebudowy ulicy Bydgoskiej z zachowaniem jej historycznego charakteru.

- Wynikiem ostatniego spotkania w Gmina Krajenka jest konsensus zawarty pomiędzy dyrektorem WZDW w Poznaniu, a Panią konserwator co do koncepcji przebudowy ul. Bydgoskiej. Na podstawie tych ustaleń przygotowana zostanie dokumentacja techniczna umożliwiająca przebudowę w/w odcinka drogi wojewódzkiej.

Dobre wieści także w temacie ostatniej z omawianych inwestycji. W drugiej połowie tego roku planowane jest rozpoczęcie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 190 na odcinku od Krajenki do Wysokiej.

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe