Radny Łukasz Piosik punktuje dzieło Profesora Zdrenki „Złotów 1370-2020”, proponuje nawet odebranie naukowcowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Złotowa

  • 24.03.2021, 22:13
  • Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:

sesja-rady-miejskiej-zlotowa-na-zywo-77400pl-google-chrome-2021-03-24-21-51-38.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Czy radni Złotowa odbiorą prof. Zdrence Honorowe Obywatelstwo? Podczas sesji Rady Miejskiej radny Łukasz Piosik wskazał na kontrowersyjne zapisy w jubileuszowej publikacji "Złotów 1370-2020"

.

Kamil Ceranowski

Załączone pliki do pobrania (1)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sphinx
Sphinx 01.04.2021, 21:13
Pan Piosik to może sobie punktować kolędy, które zaśpiewa. Cala ta akcja jest zwyklym odwetem za to, że profesor skrytykowal wczesniej (slusznie) "leksykon" Krajny, czym nadepnął na odcisk wiadomo komu. A niektóre osoby jak posłuszne pieski ruszyly z nagonką na profesora.
Skoro zlecono napisanie monografii właśnie profesorowi Zdrence, to trzeba było chociaż przeczytać poprzednie Jego publikacje.
A teraz zdziwienie, że Autor drobiazgowo opisuje nie to, czego byscie oczekiwali. To publikacja naukowa, nie narodowo-poglądowa.
Przestańcie ośmieszać sie tym marnym odwetem.
Zacznijcie czytać Sphinx
Zacznijcie czytać Sphinx 02.04.2021, 10:45
Nie znasz genezy a się wypowiadasz. Zdenka wywołał całą sprawę jak apelował w monografii o uhonorowaniu zbrodniarza wojennego. Redakcja odmówiła jego popularyzacji wskazując na ten błąd i wtedy dostała ten pouczający list. Czytaj chłopie zanim się wypowiesz. Leksykon Krajany nie ma tutaj nic do rzeczy, choć w pewnym momencie została pokazana recenzja Zdrenki jako przykład, której on sam nie akceptuje w swoją stronę.On może inni nie! Zresztą ten typ nie akceptuje żadnej krytyki , do oceny swoich prac daje tylko swoich przyjaciół, którzy mu kadzą po czubek nosa. Przykład kolega Kokowski nadworny pochlebca Zdrenki.
https://www.77400.pl/wiadomosc…
Darek
Darek 27.03.2021, 16:46
Suplementem można coś uzupełnić, ale w tym przypadku uzupełnienie to za mało. Proponuję odebrać dotację i obciążyć autora, a do napisania monografii Złotowa powołać zespół.
Pozdrawiam Złotów z Gdańska
Pozdrawiam Złotów z Gdańska 25.03.2021, 09:42
Widzę, że coś się zmieniło w moim rodzinnym miasteczku. To, że można krytykować Profesora JZ to duży postęp, to przełom! Do tej pory łajanie lokalnych poetów i literatów było jego wyłącznym przywilejem.
kos
kos 25.03.2021, 02:08
Żaden suplement nie naprawi historycznych manipulacji zawartych w tej publikacji. Tego typu pseudo-naukowe wydania należy napiętnować! To po prostu kompromitacja ! To zmarnowanie publicznych pieniędzy, bo zamiast promocji miasta i rzetelnych informacji na temat historii Złotowa, mamy kolejny (nie wiem jak to nazwać...) - niemiecką wersję zakłamywania historii i antypolską narrację Jedyna, właściwa decyzja w tej sytuacji to odebranie honorowego obywatelstwa osobie, która na tego rodzaju pomnik zdecydowanie NIE ZASŁUGUJE !
Kolega z Osieka
Kolega z Osieka 24.03.2021, 23:37
Brawo dla Stanisława Wełniaka, popieram głos poprzedniego burmistrza. Potrzebny jest suplement!

Pozostałe