Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 maja 2026 22:45

Nowe obostrzenia! Zobacz pełną listę

Podziel się
Oceń

Od soboty wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy pełne zestawienie aktualnych wytycznych oraz tych, które mają obowiązywać od 27 marca do minimum 9 kwietnia.

Obostrzenia, które nadal obowiązują: 

Zamknięte hotele i miejsca noclegowe.

Zamknięte kina, teatry, filharmonie, opery, muzea.

Zamknięte boiska znajdujące się na zewnątrz.

Zamknięte stoki narciarskie.

Zamknięte baseny, aquaparki.

Zamknięte korty tenisowe.

Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych.

Nauka zdalna w klasach 4-8 szkół podstawowych, szkołach średnich, w technikach i szkołach wyższych (z wyjątkami).

Zamknięte siłownie, kluby fitness.

Zamknięte restauracje i bary, posiłki wydawane tylko na wynos.

Zakaz organizacji wesel i konsolacji.

 

Obostrzenia, które wejdą w życie w sobotę 27 marca: 

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych zostają zamknięte,

Zamknięte zostaną centra i galerie handlowe,

Zaostrzono limit klientów, przebywających w sklepie – 1 osoba na 20 metrów kwadratowych,

Targi i poczty – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych,

Zamknięte salony urody, zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne,

Zamknięte zostaną żłobki i przedszkola,

Ograniczenie liczby wiernych w kościołach – 1 osoba na 20 metrów kwadratowych.,

Działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego.

 


Napisz komentarz

Komentarze

pacjet 19.11.2021 11:28 AM
Zauwazam takie zachowanie w wielu krajach, mam duzo roznych zrodel, coraz gorzej mowia o nie zaszczepionych tak jakby to oni byli winni a dane sa nieublagane, dociera do wielu ze szczepionka mRNA nie chroni przed zarazeniem i wscieklosc wzrasta w stosunku do oczekujacych na skutki eksperymentu ale bez udzialu w nim. Wyszczepieni coraz bardziej nachalnie staraja sie zmusic reszte do tego co sami juz zrobili, chyba widza ze zostali oszukani chocby informacja ze maja odpornosc i sie nie zaraza.

bezchmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 17 km/h

ReklamaMarcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: pamietam od 1945rTreść komentarza: Wolimy za sasiada Rosję niż Ukrainę. Rosjanie to słowiański Naród,choć byliśmy pod ich panowaniem po II wojnie światowej ale prywatnym Polakom krzywdy nigdy nie robili .Data dodania komentarza: 27.05.2026, 11:10Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w PileAutor komentarza: w google.pl czytajcie więcejTreść komentarza: Ten na tym zdjęciu Stephan bardera to cały Herszt bandy OUN-UPA ,który 11 Lipca 1943r w jedną noc ,Ukraińcy zabili ponad 100 000 Polaków ,zabijając piłami,siekierami,rozrywali końmi,obcinali piłami głowy ręce i używali gorszych metod niż gestapowcy i na wpół zywych Polaków wrzurzali do masowych dołów z piaskiem.BARBARZYŃCY PODLI,MSCIWI. A Andrzeja Dudy babka ,w mundurze OUN ,z karabinem na ramieniu co robiła ? A Addrzej Duda sprowadził do Polski 4 miliony ukraińców na koszt Polski bo powiedział,że to jego bracia,podły ukraiński zyd. Zmiana granic była dopiero w 1945r. a Ukrińcy juz w 1943r wyganiali /zabijali Polaków z ukr.do Polski. Polacy Niemców do Niemiec nie zabijali bo Niemcy sami opuszczali Polskę,wyjeżdżali sami a kto chciał to został-to dzisiejsi Autochtoni,sa z nami ,po polsku mówią i są dobrzy. Dlaczego Ukraiński naród jest taki msciwy? tyle podpaleń w Polsce zrobili,tyle Polaków zabili i do dziś zachowują się złowrogo do Polaków. To Azjaci,mściwy podły naród bez kultury.Jeszcze duzo ich jest w Polsce,trzeba na nich zwracac uwagę bo to persona non grata w Polsce.Dlaczego nie opuszczaja Polski? wojny nie ma na całym obszarze a każdy dom ma schrony. Zełeński żyd nadal Polsce nie oddaje 200 miliardów $ a śmierdzace truskawki i inne pcha do Polski.Data dodania komentarza: 27.05.2026, 10:09Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w PileAutor komentarza: BezwstydTreść komentarza: Pierwszy tam pójdziesz. A nie, Ruski przyjdzie do ciebie. Może już kolbą łomoceData dodania komentarza: 25.05.2026, 11:10Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w PileAutor komentarza: RobcioTreść komentarza: To jest ta od Kiełka i Stokłosy?Data dodania komentarza: 24.05.2026, 15:04Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w PileAutor komentarza: czytekTreść komentarza: Polecam książkę Pilanki Krystyny Lemanowicz "Osaczenie. Polski Wołyń w ogniu nienawiści".Data dodania komentarza: 24.05.2026, 09:28Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w PileAutor komentarza: Co tu jeszcze smrodziszTreść komentarza: Ale chamski wpis antypolaka. Von na Ukrainę.Data dodania komentarza: 23.05.2026, 12:35Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile