ZŁOTÓW. W szpitalu utworzono oddział covidowy

  • 27.03.2021, 17:58 (aktualizacja 27.03.2021, 18:04)
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

ZŁOTÓW. W szpitalu utworzono oddział covidowy
Szpital Powiatowy w Złotowie ma wesprzeć walkę z pandemią koronawirusa. Decyzją wojewody wielkopolskiego, jest on kolejnym, w którym utworzono oddział covidowy.

Decyzja wojewody została ogłoszona w piątek. W całym województwie ma powstać 300 łóżek, które będą przeznaczone tylko i wyłącznie dla "pacjentów covidowych". Na liście placówek, które mają przeznaczyć część łóżek szpitalnych do obsługi tych pacjentów znalazły się: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim, Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyniu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Obornikach, Szpital Powiatowy w Złotowie oraz Szpital w Puszczykowie. 

Jeśli chodzi o Szpital Powiatowy w Złotowie, ma on uruchomić 30 "łóżek covidowych" i to maksymalnie do niedzieli. 

- Cały czas ogromnym wysiłkiem dyrektorów szpitali, lekarzy, białego personelu staramy się zabezpieczyć województwo w łóżka dla pacjentów. Zgodnie z wydanymi decyzjami od 15 marca do dzisiaj zostało utworzonych ponad 1000 miejsc na II poziomie zabezpieczenia dla pacjentów z COVID-19 - mówi wojewoda.

Wielkopolski Oddział NFZ każdego dnia rekomenduje wojewodzie dalsze uruchamianie łóżek dla pacjentów leczonych z powodu COVID-19. Tylko od soboty (27 marca) do końca miesiąca, wojewoda może wydać kolejne decyzje na utworzenie ponad 400 miejsc w wielkopolskich szpitalach.

- Abyśmy mogli przesłać wojewodzie rekomendacje, rozmawialiśmy z dyrektorami szpitali, z każdym z nich indywidualnie omawiamy ich możliwości i potencjał - mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. - Postawa przedstawicieli szpitali jest bardzo budująca, zdecydowana większość z nich rozumie obecną sytuację i potrzeby pacjentów i stara się tak przeorganizować pracę w swojej placówce, aby wygospodarować jak najwięcej łóżek covidowych. Rozumiemy, jaki to jest wysiłek i bardzo za to dziękujemy.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania złotowskiego szpitala można znaleźć m.in. na jego PROFILU FACEBOOKOWYM

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dr steryd
Dr steryd 28.03.2021, 03:56
Dzieciolubnych też będą leczyć?

Pozostałe