Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 11:19

Dwóch kierowców straciło prawko za prędkość

Podziel się
Oceń

Policjanci złotowskiej drogówki tylko we wtorek zatrzymali 2 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzista jechał aż o 60 km/h więcej niż pozwalały przepisy. Policjanci nałożyli na kierowców mandaty karne i zatrzymali uprawnienia do kierowania na trzy miesiące. Po raz kolejny przypominamy, że nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.
  • Źródło: KPP Złotów

Dobre warunki pogodowe, sucha nawierzchnia jezdni powoduje, że kierowcy mocniej niż zazwyczaj wciskają pedał gazu. Wyższa prędkość niestety automatycznie przekłada się na dłuższą drogę hamowania, co w konsekwencji skutkuje krótszym czasem na reakcję za kierownicą. Tzw. „gaz do dechy” może mieć tragiczne skutki. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, przekraczanie jej dopuszczalnej wartości jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Zapewnienie bezpieczeństwa na złotowskich drogach to priorytet działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Złotowscy stróże prawa każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców, pasażerów, rowerzystów i pieszych. Robimy wszystko, aby każdy użytkownik naszych dróg czuł się na nich bezpiecznie.

We wtorek, 30 marca br. policjanci złotowskiej drogówki, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości, sprawdzali czy zmotoryzowani stosują się do ograniczeń i poruszają się z taką prędkością jaką przewidują przepisy prawa o ruchu drogowym. Działania prowadzone był na drogach powiatu złotowskiego. Niestety, mundurowi zatrzymali aż 2 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzista kierował swoim fordem z prędkością 110 km/h, co oznacza że przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 60 km/h. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymano im również uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

Poza zaangażowaniem i troską policjantów o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach istotna jest również sama postawa kierujących - ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych uczestników ruchu, ale przede wszystkich przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza z odpowiednią prędkością to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach.


Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 21°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Ajwen Maudżer Treść komentarza: Ubierajcie się po całości na czerwono, jako wyraz łączności z naszymi druzjami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: styl UPA Treść komentarza: Flaga OUN-UPA to góra czerwona a dół czarny. Polacy nie ubierajcie się w koszulkę czerwoną a spodnie/spódnica czarna bo będziecie wyglądać jak Flaga UPA. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 20:00 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Otworzyliśmy oczy Treść komentarza: Bardzo słuszna Decyzja Prezydenta Polski Karola Nawrockiego bo Zełeński za prezydentury A.Dudy planować zawładnąć Polską,chciał połączyć Polskę z Ukrainą i stanąc na czele UKROPOLIN , bo taka nowa nazwe szykował dla dwóch połaczonych państw ,słowiańskiej Polski i azjatyckiej Ukrainy.Przenicę nadgryzioną przez myszy wypychał do Polski i zapełnił wszystkie magazyny i silosy a skup od Polskich Rolników został zablokowany i polscy Rolnicy nie mogli sprzedac do polskiego skupu,polskiej pszenicy bo nie było miejsca w silosach. Dzięki interwencji Polskich Rolników,ktrórzy pojechali ciagnikami na granice polsko-ukraińską i zabkokowali wwzóz do Polski ukraińskiej pszenicy. Pomogło to skutecznie. Zełeński chciał byc "królem całej polsko-ukraińskiej ziemi" i pewnie wybijali by stopniowo Polaków by posiąść dla Ukraińców wiekszy obszar ziemi bo ,w zanadrzu przeciez mają bańdziorów -morderców w gloryfikowanej przez nich OUN-UPA po zbrodniarzu Stefanie Barderze,który wybił ponad 100 000 Polaków i dlatego Ukraińcy postawili Banderze pomnik ,gdzie składaja ciagle tam kwiaty i w 2026r po 83r. poszli jeszcze bardziej aby czcic S.Banderei Zełeńki aby dzis uczcić mordercę Polaków to on celowo aby poniżyc Polaków jeszcze bardziej uczcił Bandere ,nadając obecnej ich armii nazwe UPA. A nie oddaje Polsce pożyczki 200 000 000 000 Miliardów i w doopie ma wdziecznosć Polaków,że Ukraińcy 4 lata byli na wczasach w Polsce(za wynajem mieszkania dla jednego Ukr.Polska płaciła mu za wynajem po 1500zł) dlatego tak duzo Ukr.osiedliło się w Warszawie i jesze 1 miliom Ukraińców mieszka w Polsce. Zajmują sie narkotykami i Policja Polska wykryła Laboratorium wytwarzania sztucznych narkotyków,prowadził to Ukrainiec.Handlowali Ludzmi,wywożąc Polaków pod pozorem dobrze płatnej pracy,która polegała na prostrytucji i nierządzie. Dlatego Polacy musicie odróżniać,kto jest kim i nie ufać oszustom i naciagaczom. Dobrodziejstwem dla Polaków jest głoszenie HISTORII PRZEZ PREZYDENTA KAROLA NAWROCKIEGO ponieważ nie wszyscy Polacy wiedzieli o Rzezi Wołyńskiej. Za co dziękujemy Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Zdrajców usunąc z Polski Treść komentarza: Policja prosimy kajdanki do tego Zdrajcy i deportować tego"Hej " na Ukrainę .Grzywna 60000 dla Polski. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:58 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Zasłużył sobie Żeleński na to Treść komentarza: Dzisiaj 19 czerwca 2026r. Prezydent Polski Karol Nawrocki po wnikliwej analizie podjął Decyzję o Odebraniu Żeleńskiemu odznaczenia Orła Białego. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:44 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile