Będzie nowa książka Krystyny Nity. Świadkowie historii poszukiwani

  • 07.04.2021, 18:46 (aktualizacja 07.04.2021, 18:55)
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Będzie nowa książka Krystyny Nity. Świadkowie historii poszukiwani Muzeum Ziemi Złotowskiej
Otrzymane przez marszałka województwa wielkopolskiego stypendium stało się przyczynkiem do rozpoczęcia prac nad książką, nad którą pracuje Krystyna Nita. Jednocześnie autorka prosi o pomoc mieszkańców wsi krajeńskich, którzy mogliby podzielić się wiedzą na temat życia przed i po II Wojnie Światowej.

Krystyna Nita urodziła się w Piecewie i choć od pewnego czasu związana jest z Krakowem, to o swych rodzinnych stronach nie zapomniała. Wkrótce, dzięki wspomnianemu stypendium marszałka województwa wielkopolskiego będzie mogła dołożyć kolejną cegiełkę do poznania historii całej Krajny. Autorka rozpoczęła bowiem pracę nad książką. 

- Publikacja Krystyny Nity ma na celu przywrócenie pamięci o życiu w małych wioskach krajeńskich, przed i po II wojnie światowej. Autorka poszukuje osób z Osówki, Piecewa, Węgierc, Pomiarek, Bartoszkowa, Annopola, może też Górznej i innych miejscowości, które zechcą podzielić się ze mną wspomnieniami - zwraca się Krystyna Nita. 

Dodajmy, iż nie będzie to pierwsze dzieło Krystyny Nity. Już w 2016 roku wydała ona książkę "Piecewo, wieś w której żyję". Teraz autorka prosi o kontakt w celu pozyskania informacji do kolejnej książki. Można go nawiązać chociażby poprzez Facebooka lub wysyłając maila na adres [email protected] [email protected] Przyda się każda informacja. 

 

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe