Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 sierpnia 2026 08:45

Będzie nowa książka Krystyny Nity. Świadkowie historii poszukiwani

Podziel się
Oceń

Otrzymane przez marszałka województwa wielkopolskiego stypendium stało się przyczynkiem do rozpoczęcia prac nad książką, nad którą pracuje Krystyna Nita. Jednocześnie autorka prosi o pomoc mieszkańców wsi krajeńskich, którzy mogliby podzielić się wiedzą na temat życia przed i po II Wojnie Światowej.
Będzie nowa książka Krystyny Nity. Świadkowie historii poszukiwani

Autor: Muzeum Ziemi Złotowskiej

Krystyna Nita urodziła się w Piecewie i choć od pewnego czasu związana jest z Krakowem, to o swych rodzinnych stronach nie zapomniała. Wkrótce, dzięki wspomnianemu stypendium marszałka województwa wielkopolskiego będzie mogła dołożyć kolejną cegiełkę do poznania historii całej Krajny. Autorka rozpoczęła bowiem pracę nad książką. 

- Publikacja Krystyny Nity ma na celu przywrócenie pamięci o życiu w małych wioskach krajeńskich, przed i po II wojnie światowej. Autorka poszukuje osób z Osówki, Piecewa, Węgierc, Pomiarek, Bartoszkowa, Annopola, może też Górznej i innych miejscowości, które zechcą podzielić się ze mną wspomnieniami - zwraca się Krystyna Nita. 

Dodajmy, iż nie będzie to pierwsze dzieło Krystyny Nity. Już w 2016 roku wydała ona książkę "Piecewo, wieś w której żyję". Teraz autorka prosi o kontakt w celu pozyskania informacji do kolejnej książki. Można go nawiązać chociażby poprzez Facebooka lub wysyłając maila na adres [email protected] [email protected]. Przyda się każda informacja. 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 19°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bot Treść komentarza: Kogo to???? Data dodania komentarza: 14.08.2026, 00:35 Źródło komentarza: Poznański sąd uchylił wyrok w sprawie byłego starosty. Wskazał naruszenie prawa Autor komentarza: Fabian Treść komentarza: Kamienna omerta Data dodania komentarza: 13.08.2026, 19:13 Źródło komentarza: Motocyklista potrącił kobietę i odjechał, nie sprawdzając jej stanu Autor komentarza: Fi-kołek Treść komentarza: Sędzia apelacyjny nie był mentalnie przygotowany do przyjęcia pojęć abstrakcyjnych, jak następstwo zdarzeń. Dla niego, podobnie jak dla Płóciennika może zaistnieć, że 6 listopada 2020 można posłużyć się faktem, który zaistniał 18 listopada 2020. Data dodania komentarza: 12.08.2026, 10:30 Źródło komentarza: Pilski internauta skazany prawomocnie. Mimo wyroku nadal prowadzi publiczne polemiki Autor komentarza: Kate Treść komentarza: Oto moje świadectwo tego, jak zostałem członkiem Illuminati. Lord Felix pomógł mi odzyskać życie, gdy byłem już na skraju śmierci. Zostałem przyjęty po około dwóch i pół roku starań, po tym jak wcześniej zostałem oszukany przez wielu rzekomych członków Illuminati. Przez lata nie widziałem nadziei i byłem w fatalnej sytuacji finansowej. Pewnego dnia, przeglądając internet, natknąłem się na wpis wielkiego członka Illuminati, Lorda Felixa; pisał on, że dzięki członkostwu w tej organizacji można zyskać sławę, bogactwo i życiowy sukces. Skontaktowałem się z nim i wyjaśniłem swoją sytuację; wskazał mi procedurę rejestracji, opłaciłem wstęp i zostałem oficjalnie wtajemniczony w struktury Światowego Zakonu Illuminati. Otrzymałem wszelkie wytyczne i dowiedziałem się, że po inicjacji nowi członkowie otrzymują nagrodę w wysokości 2 000 000 dolarów w gotówce. Dzięki pomocy Lorda Felixa zostałem pełnoprawnym członkiem Illuminati. Jeśli wcześniej padłeś ofiarą oszustów, radzę spróbować kontaktu z Lordem Felixem. To najlepsza szansa, by w przyszłości osiągnąć to, o czym marzysz. Skontaktuj się z nim przez WhatsApp pod numerem +2348168034022. Data dodania komentarza: 12.08.2026, 05:05 Źródło komentarza: Lokalni Epsteinowie - wysyłamy jasny komunikat w sprawie pedofilów. Nie lękamy się! Autor komentarza: X Treść komentarza: Sądziłam, że ludzka głupota już niczym mnie nie zaskoczy, a jednak Pan zdołał zabłysnąć… Data dodania komentarza: 11.08.2026, 23:33 Źródło komentarza: Motocyklista potrącił kobietę i odjechał, nie sprawdzając jej stanu Autor komentarza: On Treść komentarza: Katastrofa, szkoda, że sobie selfie nie zrobiła tam Data dodania komentarza: 11.08.2026, 20:15 Źródło komentarza: Motocyklista potrącił kobietę i odjechał, nie sprawdzając jej stanu