Punkty Szczepień Masowych w Złotowie i Lipce. Zakrzewo bez PSM

  • 13.04.2021, 15:18
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Punkty Szczepień Masowych w Złotowie i Lipce. Zakrzewo bez PSM
Wojewoda wielkopolski podjął decyzję w sprawie uruchomienia Punktów Szczepień Masowych, które mają znacznie przyspieszyć proces szczepień. Dziś wiemy już, że taki punkt nie powstanie w Zakrzewie.

Jak informowaliśmy, w powiecie złotowskim zgłoszono cztery lokalizacje, w których mogłyby powstać Punkty Szczepień Masowych. Były to: 

- Szpital Powiatowy w Złotowie

- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie

- Hala Sportowa w Zakrzewie

- Gminny Ośrodek Kultury w Lipce

Każda z tych propozycji, podobnie jak inne zgłoszone w naszym województwie podlegały ocenie przeprowadzonej przez Narodowy Funduszu Zdrowia, który wydawał rekomendacje. Na podstawie tychże rekomendacji wojewoda wielkopolski podejmował decyzję. Okazuje się, że w przypadku Zakrzewa jest ona negatywna. 

- Wniosek Wójta Gminy Zakrzewo o utworzenie na terenie gminy Punktu Szczepień Masowych, decyzją Wojewody Wielkopolskiego za pośrednictwem Starosty Złotowskiego, nie został zaakceptowany, co oznacza, że planowana inicjatywa uruchomiania PSM w hali sportowo-widowiskowej w Zakrzewie nie dojdzie do skutku - czytamy na profilu facebookowym Urzędu Gminy Zakrzewo. 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe