Definitywny koniec Rady Kobiet w Złotowie!

  • 22.04.2021, 15:57
  • Piotr Tomasz

Podziel się:

Oceń:

Definitywny koniec Rady Kobiet w Złotowie! Kamil Ceranowski Piła 01.07.2020 r. Wiec wyborczy Rafała Trzaskowskiego z Koalicji Obywatelskiej. Wybory prezydenckie II tura.
Wielu z nas pamięta komedię Juliusza Machulskiego pt. „Seksmisja”. Reżyser ukazał w niej wizję świata, w którym rządzą jedynie kobiety. Oczywiście to tylko filmowa fikcja. Tymczasem niektórym wciąż wydaje się, że można ją przełożyć na rzeczywistość. Taki eksperyment miał miejsce m.in. w latach 2019-2021 w Złotowie.

W lutym 2019 roku Jego Ekscelencja Adam Pulit powołał Złotowską Radę Kobiet. Wspomniany tytuł, nawiązujący do funkcji jednego z bohaterów filmu „Seksmisja”, nie został użyty przypadkowo. Prawo nie wymagało bowiem od Burmistrza Złotowa powołania tego rodzaju gremium. Podobnie nie zmusza go do utworzenia Złotowskiej Rady Mężczyzn, Złotowskiej Rady Rowerzystów itd. Dlaczego zatem nadał tego rodzaju przywilej niewielkiej grupie Pań (głównie feministek), które na dodatek nie reprezentowały wszystkich złotowskich kobiet? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Można założyć dwie wersje. Złotowska Rada Kobiet przy Burmistrzu Złotowa została powołana dla świętego spokoju lub włodarz miasta chciał być trendy.

„To nas tu o mało nie wykastrowały, a ty cycki sobie, cyganie, przyprawiasz?” - te słowa cisnęły się na usta wielu mieszkańcom Złotowa przez ostatnie kilka miesięcy. Zapewne także pracownikom posła Marcina Porzucka, pod którego biurem miały miejsce dantejskie sceny jesienią 2020 roku. Należy przypomnieć, że główną rolę w tych przedstawieniach odgrywała Katarzyna Józefowska – przewodnicząca Złotowskiej Rady Kobiet 2019-2021. Na ulicach Złotowa królowały wówczas słowa: „w...ć” i j...ć” . Pojawiły się też transparenty o podobnej treści. Jeszcze gorzej wyglądało to w internecie, bo tam tzw. „hejt” sięgnął szczytów. Przy okazji „Himalaje hipokryzji” osiągnęła Katarzyna Józefowska. Znakomicie zobrazował to portal 77400.pl, który zestawił knajackie wypowiedzi Przewodniczącej Rady Kobiet (które miały miejsce na złotowskich ulicach w otoczeniu młodzieży) i jej lans w programie TVP pana Kurskiego, w którym odgrywała rolę „przodownicy” walki z „hejtem” w przestrzeni publicznej.

Informacje o radykalnych zachowaniach liderki Złotowskiej Rady Kobiet dotarły zapewne do burmistrza Pulita. Być może stało się tak za sprawą herr Mariusa, który za pomocą swojego „piśmidła” usprawiedliwiał radykalną postawę pani Katarzyny na złotowskich ulicach. Jest pewne, że Burmistrz Złotowa nie wziął sobie jego słów do serca. Z drugiej strony dość długo przymykał także oko. W końcu jednak przestał. Obrazuje to informacja, która pojawiła się na stronie Urzędu Miasta. W pełnych dyplomacji słowach napisano m.in., że Złotowskiej Radzie Kobiet nie udało się „w znaczący sposób zintegrować środowiska”. W związku z tym nie będzie dalej powoływana!

W reakcji na to wojujący lewacy podnieśli larum. Jeszcze nie słychać: „esta, esta, burmistrz twój wróg”. Pojawiły się za to głosy, że to polityczny odwet za wcześniejsze demonstracje w Złotowie, podczas których nawoływano m.in. do odbycia „stosunku” z partią rządzącą. Oczywiście to manipulacja, typowa dla tego środowiska. Dlatego należy przypomnieć, że decyzja Burmistrza Pulita wpisuje się jedynie w postulat Złotowskiej Rady Kobiet, która 22 maja 2019 roku wnioskowała do niego o „podjęcie działań służących zaprzestaniu mowy nienawiści poprzez długotrwałą i konsekwentną edukację społeczną w zakresie powrotu do norm i zasad prowadzenia sporów w przestrzeni publicznej”. Burmistrz Pulit w końcu podjął te działania. Lepiej późno niż wcale. 

Piotr Tomasz

 

Piotr Tomasz

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ani
Ani 24.04.2021, 22:28
Pan redaktor czuje się dziennikarzem, czy prowadzi blog? Bo rzetelność dziennikarska wymaga, aby czytelnikom przedstawiać fakty, a nie prywatne oceny i domysły, w dodatku podszyte złośliwością. Herr Marius i piśmidło? Naprawdę? To poniżej jakiegokolwiek poziomu. To w zasadzie już dno najgłębszej studni.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 27.04.2021, 11:43
"Piśmidło" - to stwierdzenie faktu, a jak inaczej to nazwać? "Herr Marius" - Herr MAriusa zwrot ten zapewne nie obraża, obstawiam, że jest nawet zadowolony.
Frminista
Frminista 24.04.2021, 09:26
W obronie pani Katarzyny Józefowskiej i Złotowskiej Rady Kobiet. Spotykamy się 3 maja 2021, godzina 14, koło "Muszelki Agnieszki
GrzesiuP
GrzesiuP 24.04.2021, 10:12
Wezmę czerwony spray, czerwona błyskawica będzie ładnie wyglądać na białej muszli. Można też napisać *ebać pis i co bardzo mi utkwiło w pamięci to transparent pod biurem posła : M o j a p i z d a m o j a d e c y z j a.
Obserwator
Obserwator 26.04.2021, 13:49
Wypowiedź na poziomie dna 5 cm poniżej mułu.
obserwowany
obserwowany 26.04.2021, 13:53
wykonałeś pomiary? i taki u*** obserwujesz?
Oli
Oli 23.04.2021, 13:56
To było jakieś nieporozumienie. Niereprezentatywny twór uzurpatorek i bojowniczy spod czerwonej błyskawicy.

Pozostałe