Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 01:26

Definitywny koniec Rady Kobiet w Złotowie!

Podziel się
Oceń

Wielu z nas pamięta komedię Juliusza Machulskiego pt. „Seksmisja”. Reżyser ukazał w niej wizję świata, w którym rządzą jedynie kobiety. Oczywiście to tylko filmowa fikcja. Tymczasem niektórym wciąż wydaje się, że można ją przełożyć na rzeczywistość. Taki eksperyment miał miejsce m.in. w latach 2019-2021 w Złotowie.
Definitywny koniec Rady Kobiet w Złotowie!
Piła 01.07.2020 r. Wiec wyborczy Rafała Trzaskowskiego z Koalicji Obywatelskiej. Wybory prezydenckie II tura.

Autor: Kamil Ceranowski

W lutym 2019 roku Jego Ekscelencja Adam Pulit powołał Złotowską Radę Kobiet. Wspomniany tytuł, nawiązujący do funkcji jednego z bohaterów filmu „Seksmisja”, nie został użyty przypadkowo. Prawo nie wymagało bowiem od Burmistrza Złotowa powołania tego rodzaju gremium. Podobnie nie zmusza go do utworzenia Złotowskiej Rady Mężczyzn, Złotowskiej Rady Rowerzystów itd. Dlaczego zatem nadał tego rodzaju przywilej niewielkiej grupie Pań (głównie feministek), które na dodatek nie reprezentowały wszystkich złotowskich kobiet? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Można założyć dwie wersje. Złotowska Rada Kobiet przy Burmistrzu Złotowa została powołana dla świętego spokoju lub włodarz miasta chciał być trendy.

„To nas tu o mało nie wykastrowały, a ty cycki sobie, cyganie, przyprawiasz?” - te słowa cisnęły się na usta wielu mieszkańcom Złotowa przez ostatnie kilka miesięcy. Zapewne także pracownikom posła Marcina Porzucka, pod którego biurem miały miejsce dantejskie sceny jesienią 2020 roku. Należy przypomnieć, że główną rolę w tych przedstawieniach odgrywała Katarzyna Józefowska – przewodnicząca Złotowskiej Rady Kobiet 2019-2021. Na ulicach Złotowa królowały wówczas słowa: „w...ć” i j...ć” . Pojawiły się też transparenty o podobnej treści. Jeszcze gorzej wyglądało to w internecie, bo tam tzw. „hejt” sięgnął szczytów. Przy okazji „Himalaje hipokryzji” osiągnęła Katarzyna Józefowska. Znakomicie zobrazował to portal 77400.pl, który zestawił knajackie wypowiedzi Przewodniczącej Rady Kobiet (które miały miejsce na złotowskich ulicach w otoczeniu młodzieży) i jej lans w programie TVP pana Kurskiego, w którym odgrywała rolę „przodownicy” walki z „hejtem” w przestrzeni publicznej.

Informacje o radykalnych zachowaniach liderki Złotowskiej Rady Kobiet dotarły zapewne do burmistrza Pulita. Być może stało się tak za sprawą herr Mariusa, który za pomocą swojego „piśmidła” usprawiedliwiał radykalną postawę pani Katarzyny na złotowskich ulicach. Jest pewne, że Burmistrz Złotowa nie wziął sobie jego słów do serca. Z drugiej strony dość długo przymykał także oko. W końcu jednak przestał. Obrazuje to informacja, która pojawiła się na stronie Urzędu Miasta. W pełnych dyplomacji słowach napisano m.in., że Złotowskiej Radzie Kobiet nie udało się „w znaczący sposób zintegrować środowiska”. W związku z tym nie będzie dalej powoływana!

W reakcji na to wojujący lewacy podnieśli larum. Jeszcze nie słychać: „esta, esta, burmistrz twój wróg”. Pojawiły się za to głosy, że to polityczny odwet za wcześniejsze demonstracje w Złotowie, podczas których nawoływano m.in. do odbycia „stosunku” z partią rządzącą. Oczywiście to manipulacja, typowa dla tego środowiska. Dlatego należy przypomnieć, że decyzja Burmistrza Pulita wpisuje się jedynie w postulat Złotowskiej Rady Kobiet, która 22 maja 2019 roku wnioskowała do niego o „podjęcie działań służących zaprzestaniu mowy nienawiści poprzez długotrwałą i konsekwentną edukację społeczną w zakresie powrotu do norm i zasad prowadzenia sporów w przestrzeni publicznej”. Burmistrz Pulit w końcu podjął te działania. Lepiej późno niż wcale. 

Piotr Tomasz

 


Napisz komentarz

Komentarze

Gerhard Kretschmar 26.01.2022 11:00 AM
"wystarczy połknąć i już dziecka nie ma, yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy płodu, płodu znaczy się" . Co za bladź, ja ***le

Ani 24.04.2021 10:28 PM
Pan redaktor czuje się dziennikarzem, czy prowadzi blog? Bo rzetelność dziennikarska wymaga, aby czytelnikom przedstawiać fakty, a nie prywatne oceny i domysły, w dodatku podszyte złośliwością. Herr Marius i piśmidło? Naprawdę? To poniżej jakiegokolwiek poziomu. To w zasadzie już dno najgłębszej studni.

Piotr Tomasz 27.04.2021 11:43 AM
"Piśmidło" - to stwierdzenie faktu, a jak inaczej to nazwać? "Herr Marius" - Herr MAriusa zwrot ten zapewne nie obraża, obstawiam, że jest nawet zadowolony.

...tak bym chciała kurvą być, ach kurvą być, ach kurvą być... 30.10.2020 06:31 PM
Panie J.L., jak kto ma toyotę w lizingu i żonę w ciąży w dodatku zagrożonej, to skąd ma brać forsę? Bierze się pracę zleconą, kamerę od żony w ciąży, nagrywa się Janowiaka a wcześniej rozmowę sędziów podczas przerwy i to wszystko jakoś takoś "znajduje się w posiadaniu redakcji Tygodnik Nowy pod redakcją naczelną Barabasza".

Frminista 24.04.2021 09:26 AM
W obronie pani Katarzyny Józefowskiej i Złotowskiej Rady Kobiet. Spotykamy się 3 maja 2021, godzina 14, koło "Muszelki Agnieszki

nieznany 28.09.2020 09:08 PM
Dobre....

GrzesiuP 24.04.2021 10:12 AM
Wezmę czerwony spray, czerwona błyskawica będzie ładnie wyglądać na białej muszli. Można też napisać *ebać pis i co bardzo mi utkwiło w pamięci to transparent pod biurem posła : M o j a p i z d a m o j a d e c y z j a.

Obserwator 26.04.2021 01:49 PM
Wypowiedź na poziomie dna 5 cm poniżej mułu.

oppub 30.10.2020 05:53 PM
Opinia publiczna od lat nie może się doczekać, czy te zarzuty są czegoś warte a jeśli są wydumane, czy Kamil Ceranowski odpowiedział karnie za swoje kalumnie, pomówienia i zniewagi i ktoś go wydymał pod celą.

Checkpoint Charlie 31.10.2020 09:00 AM
Jest absolutnym ewenementem, że redaktor naczelny stacji telewizyjnej i portalu internetowego przekazuje wyniki swojej roboty "przedstawicielom mediom" zamiast budować renomę swojej instytucji. To z daleka śmierdzi robotą zleconą przez gościa, który miał kłopoty w sprawach SR II K 256/05 i SO III K 445/08.

niech żyje wolność, wolność i swoboda... 04.11.2020 04:24 PM
Kamil Ceranowski: "Krystyna Lemanowicz i Janusz Lemanowicz, co również wynika z informacji pozyskanych przeze mnie, wielokrotnie spotykali się z Romanem Cieplińskim". A co ty śmieciu masz do ustalania, z kim kto i ile razy się spotyka? Zajrzyj starej w picz, bo podobno ma zagrożoną ciążę.

ze śmietnika cywilizacji 06.11.2020 09:00 PM
Ceranowski nie mógł napisać tak długiego i skomplikowanego tekstu z żargonem prawniczym na czele. On w tym czasie jest niedokształconym dupkiem, z toyotą w lizingu i żoną w ciąży zagrożonej. On wykonywał pracę zleconą z pomocą chodzieskiego kauzyperdy, który też wykonywał pracę zleconą. To co zrobił Ceranowski, to są kryminalne pomówienia, zniewagi i fałszywe świadectwa.

obserwowany 26.04.2021 01:53 PM
wykonałeś pomiary? i taki u*** obserwujesz?

J. L. 30.10.2020 05:59 PM
W półtorarocznym śledztwie wszystkie zarzuty zawarte w tym mega donosie upadły. Kamil Ceranowski nie siedzi w więzieniu a nawet ubiegał się ten ktoś o zaszczytną funkcję prezesa Telewizji Polskiej 2016.

wychowawca na oddziale zakaźnym 31.10.2020 09:44 AM
Kamil jest nieatrakcyjny, ale pod celą różnych cwelą. Aby duupa!

Oli 23.04.2021 01:56 PM
To było jakieś nieporozumienie. Niereprezentatywny twór uzurpatorek i bojowniczy spod czerwonej błyskawicy.

Temperatura: 15°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zełeński nie podskakuj Treść komentarza: Zełeński nie zrobił nic aby złagodzić atmosferę w relacjach Polska-Ukraina. Uparł się,że nie ustąpi aby UPA nie była jako nazwa dla ukraińskiej armii.A wiedział dobrze ,że UPA wymordowała 100tysiecy niewinnych Polaków na Wołyniu .Skoro zlekceważył Rzeż Wołyńska na Polakach to czego sie spodziewał ? spodziwał sie konfliktu z Polska bo juz wczesniej zaczał wsółpracę z Niemcami,lekcewazac całkowicie Polskę !!! Nie myśl żydzie Zełeński ,że bedziesz woził przez Polske do Niemiec wasza pszenice i wszelkie płody rolne i bedziesz niszczył nasze drogi ,waszymi Tirami !!! Nigdy !!! Oddawaj Polsce te 200 miliardów pożyczki i weż sobie Ukraińców z Polski te półtora miliona bo za duzo podpalaja domów,sklepów i hal produkcyjnych w Polsce. Zełeński nie jestes królem świata , za którego sie uważasz. Wołyń odłaczyc od Ukrainy i przyłączyc do Polski.Lwów też-bo to był nasz drugi Kraków. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:07 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Ajwen Maudżer Treść komentarza: Ubierajcie się po całości na czerwono, jako wyraz łączności z naszymi druzjami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: styl UPA Treść komentarza: Flaga OUN-UPA to góra czerwona a dół czarny. Polacy nie ubierajcie się w koszulkę czerwoną a spodnie/spódnica czarna bo będziecie wyglądać jak Flaga UPA. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 20:00 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Otworzyliśmy oczy Treść komentarza: Bardzo słuszna Decyzja Prezydenta Polski Karola Nawrockiego bo Zełeński za prezydentury A.Dudy planować zawładnąć Polską,chciał połączyć Polskę z Ukrainą i stanąc na czele UKROPOLIN , bo taka nowa nazwe szykował dla dwóch połaczonych państw ,słowiańskiej Polski i azjatyckiej Ukrainy.Przenicę nadgryzioną przez myszy wypychał do Polski i zapełnił wszystkie magazyny i silosy a skup od Polskich Rolników został zablokowany i polscy Rolnicy nie mogli sprzedac do polskiego skupu,polskiej pszenicy bo nie było miejsca w silosach. Dzięki interwencji Polskich Rolników,ktrórzy pojechali ciagnikami na granice polsko-ukraińską i zabkokowali wwzóz do Polski ukraińskiej pszenicy. Pomogło to skutecznie. Zełeński chciał byc "królem całej polsko-ukraińskiej ziemi" i pewnie wybijali by stopniowo Polaków by posiąść dla Ukraińców wiekszy obszar ziemi bo ,w zanadrzu przeciez mają bańdziorów -morderców w gloryfikowanej przez nich OUN-UPA po zbrodniarzu Stefanie Barderze,który wybił ponad 100 000 Polaków i dlatego Ukraińcy postawili Banderze pomnik ,gdzie składaja ciagle tam kwiaty i w 2026r po 83r. poszli jeszcze bardziej aby czcic S.Banderei Zełeńki aby dzis uczcić mordercę Polaków to on celowo aby poniżyc Polaków jeszcze bardziej uczcił Bandere ,nadając obecnej ich armii nazwe UPA. A nie oddaje Polsce pożyczki 200 000 000 000 Miliardów i w doopie ma wdziecznosć Polaków,że Ukraińcy 4 lata byli na wczasach w Polsce(za wynajem mieszkania dla jednego Ukr.Polska płaciła mu za wynajem po 1500zł) dlatego tak duzo Ukr.osiedliło się w Warszawie i jesze 1 miliom Ukraińców mieszka w Polsce. Zajmują sie narkotykami i Policja Polska wykryła Laboratorium wytwarzania sztucznych narkotyków,prowadził to Ukrainiec.Handlowali Ludzmi,wywożąc Polaków pod pozorem dobrze płatnej pracy,która polegała na prostrytucji i nierządzie. Dlatego Polacy musicie odróżniać,kto jest kim i nie ufać oszustom i naciagaczom. Dobrodziejstwem dla Polaków jest głoszenie HISTORII PRZEZ PREZYDENTA KAROLA NAWROCKIEGO ponieważ nie wszyscy Polacy wiedzieli o Rzezi Wołyńskiej. Za co dziękujemy Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Zdrajców usunąc z Polski Treść komentarza: Policja prosimy kajdanki do tego Zdrajcy i deportować tego"Hej " na Ukrainę .Grzywna 60000 dla Polski. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:58 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile