"Kwadrans do matury".

  • 30.04.2021, 10:48
  • Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:

"Kwadrans do matury".
Cykl krótkich programów poświęconych wybranym lekturom i twórcom. Publikujemy audycje telewizyjne z pasma wspólnego nadawane w pilskiej telewizji kablowej ExpressTV, której program nadawany jest w sieci kablowej Vectra S.A. Wybraliśmy serię programów, które mogą być także atrakcyjne dla tegorocznych maturzystów z powiatu złotowskiego. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas materiały filmowe będą dobrą pomocą zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Kilka dni pozostało do egzaminów dojrzałości. Polecamy zatem odcinki „Kwadrans do matury” poświęcone „Trenom” Jana Kochanowskiego, „Panu Tadeuszowi” Adama Mickiewicza. „Lalce” Bolesława Prusa, poezji Bolesława Leśmiana, „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza, a także najnowsze - dotyczące "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, prozy Brunona Schulza oraz poezji Wisławy Szymborskiej

O tekstach i ich autorach opowiada dr hab. Anna Spólna, nasza specjalistka od edukacji, wykładowczyni uniwersytecka i doświadczona nauczycielka. Autorem scenariuszy jest dr Robert Utkowski.

 

 

Kamil Ceranowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe