Kluby ze wsparciem. Znamy wyniki programu "Klub"

  • 02.06.2021, 12:25
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Kluby ze wsparciem. Znamy wyniki programu "Klub"
Znamy już wyniki Rządowego Programu Klub. W tym roku minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński zwiększył nakład na Rządowy Program Klub z planowanych 40 mln zł na 57 mln zł. Wzrost wsparcia jest bowiem jednym z elementów tzw. „tarczy dla sportu”, kiedy to powrót do aktywności fizycznej w czasie pandemii Covid-19 i tuż po niej jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. Dzięki rekordowemu, zwiększonemu budżetowi dofinansowanie w 20021 roku otrzyma 5 131 klubów sportowych. Wśród nich również te z powiatu złotowskiego.

Jak informuje posłanka Marta Kubiak, która przekazała informację o wynikach naboru wniosków, celem programu jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych. Kwota
dofinansowania w ramach Rządowego Programu Klub to 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych. Środki można przeznaczyć na wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż po raz pierwszy środki trafią bezpośrednio do klubów. Poniżej lista klubów z terenu powiatu złotowskiego, które otrzymają wsparcie. 


- Wielkopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Gospodarcze w Jastrowiu - 10 tys. zł
- UKS Kometka Jastrowie - 10 tys. zł
- Stowarzyszenie Satori Jastrowie - 10 tys. zł
- UKS Football Academy Fair-Play - 10 tys. zł

- Miejski Ludowy Klub Sportowy Spider w Złotowie - 10 tys. zł
- Ludowy Zespół Sportowy ,,ISKRA" w Krajence - 10 tys. zł
- Uczniowski Klub Sportowy ,, Olimp" Skórka - 10 tys. zł

- Wszystkim serdecznie gratuluję, wierząc, że środki te przyczynią się do kolejnych sportowych sukcesów. Życzę wszystkim wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów, gdyż tylko ciężka praca prowadzi do zwycięstwa - mówi poseł Marta Kubiak. 

 

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe