Nowy prezes MZWiK już oficjalnie

  • 11.06.2021, 13:36 (aktualizacja 11.06.2021, 23:51)
  • Źródło: Urząd Miejski w Złotowie

Podziel się:

Oceń:

Nowy prezes MZWiK już oficjalnie
W dniu 05.04.2021 r. Rada Nadzorcza MZWiK Sp. z o.o. w Złotowie, zgodnie ze swoimi kompetencjami, ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki MZWiK. Do konkursu przystąpiło czterech kandydatów. W wyniku postępowania konkursowego zdecydowano o powołaniu na funkcję Prezesa Zarządu Spółki MZWiK Pana Piotra Powiertowskiego.

W czerwcu 2021 r. kończy się 3 letnia kadencja obecnej Prezes Pani Edyty Iwańskiej. ”Złotowskie wodociągi, po latach zaniedbań i stagnacji zrobiły duży krok do przodu. Miasto dofinansowało Spółkę przekazując jej na własność sieci oraz oczyszczalnię. Jako wkład własny do realizowanej ze środków NFOŚ inwestycji: modernizacji oczyszczalni ścieków i najstarszych sieci wodno-kanalizacyjnych na Starym Mieście, przekazano Spółce 12 mln zł z budżetu miasta. Pojawiły się także problemy – znaczący wzrost taryf nie został zaakceptowany przez Wody Polskie, przesuwa się termin zakończenia inwestycji, niepokój budzą wysokie wydatki spółki. Dlatego po 9 latach pracy Pani Prezes, konieczne było postawienie pytania o nowy kierunek działania złotowskich wodociągów” – mówi Adam Pulit Burmistrz Miasta Złotowa.


Do konkursu zgłosiło się czterech kandydatów, którzy spełniali wymogi formalne i zostali zaproszeni do rozmów kwalifikacyjnych. Byli to: Marcin Cieślik, Edyta Iwańska, Piotr Powiertowski oraz Daniel Wróbel. Na rozmowy w dniu 24 maja 2021 r. zgłosiło się trzech kandydatów. Do rozmowy nie przystąpiła Pani Edyta Iwańska, która dostarczyła do siedziby Spółki zwolnienie lekarskie i nie zgłosiła chęci uczestnictwa w dalszej części konkursu. Rada Nadzorcza przeprowadziła rozmowy ze wszystkimi kandydatami i rzetelnie rozważyła wszystkie za i przeciw przemawiające za każdym z nich. Ostatecznie wspólnie ustalono punktację według przyjętych kryteriów, które zapisano w regulaminie i ogłoszeniu o konkursie. Najwyższą ilość punktów uzyskał Pan Piotr Powiertowski, któremu Rada Nadzorcza przedstawiła warunki zatrudnienia. Po ich przyjęciu przez kandydata podjęto uchwałę o powołaniu i bez zbędnej zwłoki przedstawiono decyzję Burmistrzowi Miasta Złotowa, który pełni jednoosobowo rolę Zgromadzenia Wspólników. Nowy Prezes rozpocznie trzyletnią kadencję 01 lipca 2021 r.

Źródło: Urząd Miejski w Złotowie

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bodzio
Bodzio 12.06.2021, 12:34
To był fatalny okres dla wodociągów. Kto ma dłuższą pamięć, niż tylko czy mył sery zeszłego dnia to pamięta. Podrzucam link do gazety, której niedawno redaktor prowadzący sugerował burmistrzowi przedłużenie kadencji bez konkursu. W podobnym tonie szczekał na sesji dyżurny kundel. To link dla niedowiarków jakim absurdem kieruje się grupa totalsów teamu byłego naczelnika. https://zlotowskie.pl/artykul/…

Pozostałe