Comedy Central Złotów. Koronkiewicz przyznaje: nie przestałem brać łapówek

  • 25.06.2021, 10:43
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Comedy Central Złotów. Koronkiewicz przyznaje: nie przestałem brać łapówek
Wchodzimy z drugim odcinkiem serialu komediowego pod roboczą nazwą "Sesja Rady Miejskiej w Złotowie". Tym razem w roli głównej Krzysztof Koronkiewicz, który tak się zagotował, że w pewnym momencie dyskusji przyznał, że nie przestał brać łapówek.

Wybór najśmieszniejszego wystąpienia radnego Krzysztofa Koronkiewicza w czasie poprzedniej sesji nie był łatwy. W pewnym momencie, żyjąc w sobie tylko wiadomej rzeczywistości stwierdził, że firma Zbyszko nie zainwestowała w Złotowie, bo nie było chęci współpracy z nią ze strony władz miejskich, a teraz działa w Pile daleko od głównej drogi. Pierwszą część wypowiedzi weryfikujemy, w obaleniu drugiej pomogły nam przedszkolaki z grupy czterolatków. Otóż jak zauważają, firma Zbyszko działa w Pile w specjalnej strefie ekonomicznej, TUŻ PRZY SAMEJ OBWODNICY MIASTA łączącej drogi krajowe nr 10 i 11. Lepszej lokalizacji w Pile, wbrew temu, co sugerował pan radny, nie ma. 

Niemniej można to traktować jako błąd wynikający z niewiedzy lub zrzucić na karb temperatury, która tego dnia panowała w Złotowie. Było potwornie gorąco, więc radny, który w dodatku nie figuruje w rejestrze wybitnych polskich kartografów mógł się po prostu pomylić. Zapominamy, wybaczamy, jedziemy dalej. 

Dużo bardziej tragiczne w skutkach było kolejne wystąpienie. Wspomniana wysoka temperatura na zewnątrz plus widocznie podniesione ciśnienie radnego Koronkiewicza dały wybuchowy efekt. Radny koniecznie chciał dowiedzieć się czy była prezes MZWiK Edyta Iwańska jest odpowiedzialna za opóźnienia oraz możliwe obniżenie wsparcia dla realizowanej właśnie inwestycji wodociągowej. Swoje pytanie powtarzał kilkukrotnie domagając się odpowiedzi "tak" czy "nie". W pewnym momencie odpowiedział mu burmistrz Adam Pulit: 

- Jakbym panu zadał pytanie czy przestał pan brać łapówki, to co by pan odpowiedział? Tak czy nie?

Radny Koronkiewicz bez większego zastanowienia wypalił, że NIE! Tym samym jako drugi, zaraz po radnym Krzysztofie Żelichowskim wpisał się do naszego konkursu na najgłupszą wypowiedź w czasie ostatniej sesji. Ale myliłby się ten, kto uważa, że na tym koniec. Niestety.

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KK
KK 28.06.2021, 23:01
I to idiotyczne pytanie Żelby o jakieś koneksje rodziny wiceburmistrz z nowym prezesem MZWiKu
Poza
Poza 27.06.2021, 15:22
Ta ryba nad głową Korony jest za…..ta ;))) he he takie rosną bo woda w Zlotowie jest najlepsza w Polsce.
Mario
Mario 27.06.2021, 14:18
To już druga kadencja takiego chlewu. Do rady powinna być poprzeczka i minimum licencjat z wykształcenia. Połowy nie byłoby w tej radzie. A tak głupków ludzie wybiorą i potem trudno z takim dyskutować.
Krzysztof Koronkiewicz
Krzysztof Koronkiewicz 26.06.2021, 13:21
Panie Kuźmicz czytając Pana artykuły i ataki na niektóre osoby pokazuje jaki poziom pan reprezentuje i jaki pan jest słabym pseudo dziennikarzem ale odpowiem Panu dlaczego padła taka odpowiedź ponieważ jeżeli dostałem głupie pytanie to i padła głupia odpowiedź bo nijak się ma zarzut dla pani Iwańskiej do brania łapówek. Ale nie dziwi mnie też pański atak na nas bo jaki burmistrz taka jego świta.
Do K.Koronkiewicza
Do K.Koronkiewicza 27.06.2021, 21:04
To właśnie próbował panu przekazać burmistrz, że na głupie pytania, są głupie odpowiedzi, ale pan jak zwykle nie załapał :)
Radzio
Radzio 26.06.2021, 23:33
To jak z tą drogą? Daleko czy blisko jest to Zbyszko?
zabawa w kalambury
zabawa w kalambury 26.06.2021, 16:22
Pozwoliłem sobie wyciąć odcinek początkowego wywodu: "Panie Kuźmicz czytając Pana artykuły i ataki na niektóre osoby pokazuje jaki poziom pan reprezentuje...." Autor komentarza czytając artykułu i czytając ataki-teraz najlepsze-pokazuje jaki poziom- kto pokazuje czytając? No niestety tutaj logika utonęła
J.polski
J.polski 26.06.2021, 16:05
Zachęcam to używania przecinków. Ciężko zrozumieć sens.
Lepszy cwaniak
Lepszy cwaniak 26.06.2021, 23:36
Jak moźesz tyle wymagać? Skąd wiesz ile wysiłku w to wsadził?
Bobas
Bobas 26.06.2021, 15:27
Gościu a co ty robiłeś na lekcjach języka polskiego? Składnia, interpunkcja na słabym poziomie 3 klasy podstawowej. "Słaby pseudo dziennikarz " chciałeś się wyżyć a wyszedł oksymoron.
kosa
kosa 25.06.2021, 20:47
Może należałoby pokazać dla porównania jak wyglądają tereny inwestycyjne w Pile i jakie są tam możliwości rozwoju, a jak to wygląda u nas dzięki wieloletniemu uporowi i ignorancji Wełniaka.
Studium przypadku
Studium przypadku 25.06.2021, 17:09
Przesłuchaj Pan te sesje do tyłu z lat ubiegłych. Tam jest kopalnia głupoty, chamstwa, obłomowszczyzny.
w temacie
w temacie 25.06.2021, 20:20
To prawda, śledzę sesje od dłuższego czasu, bo nie lubię jak mi ktoś wciska kity, i muszę z przykrością stwierdzić, że na sesjach jest ciągły festiwal buractwa, arogancji i głupoty. Koncerty korona-swirusów et consortes odbywają się praktycznie co miesiąc. Myslę ze głownym tego motorem jest kreowanie głupoty na gwiazdę, manipulowanie faktami i zachęcanie do kolejnych popisów, im bardziej chamskich i kontrowersyjnych, tym większa uciecha dla pudelka.
Antykoronka
Antykoronka 27.06.2021, 00:12
Niestety, niestety, to świadczy generalnie o Złotowie. Ta rada, może nie w całości, to wstyd dla tego miasta i wyborców...
odp
odp 27.06.2021, 20:57
No oczywiście ze nie wszyscy tam robią chlew.To ze Pieniążkowski nie trzyma tego wszystkiego w ryzach,i ze sam ma sporo negatywnych działąń na swoim koncie, naprawdę źle o nim świadczy. Na szczęście jest też kilku radnych, których głos sprzeciwu przebija się przez ten bełkot. Podziwiam radnego Piosika za to że nie tylko zauważa patologię w zachowanich radnych, ale przede wszystkim głośno o niej mówi., za co oczywiście jest bardzo nielubiany przez Koronkiewicza i ekipę. Zaimponował mi również odwagą za głos w trudnym i wstydliwym temacie jakim jest monografia. Wspominam o tym dlatego, bo okazało się że radni, gdy ich pytano o zdanie, tchórzliwie milczeli, ale na ostatniej sesji ekipa z Zadbajmy o Złotów (odczytał to Golla) w swojej przewrotnej logice, obok róznych bezpodstawnych zarzutów, jako jeden z powodów nieprzyznania wotum zaufania podali - uwaga - "zamieszanie związane z monografią miasta", dodali jeszcze, że: "kompletny brak profesjonalnego podejścia do  przygotowania tego wydawnictwa  kompromituje burmistrza.". Szok, co nie? W swojej przewrotnej logice, nie profesora Zdrenkę, autora monografii, ale właśnie burmistrza obarczyli winą za to że publikacja nie jest profesjonalna, To fakt, ze ma mnóstwo wad, ale mozliwe że spowodowanych tym, że wspomniany historyk na skutek poganiania przez radnego Wełniaka, pomysłodawcę, miał bardzo mało czasu, jak sam stwierdził, na jej opracowanie.
HE
HE 28.06.2021, 17:04
Gdzie jest to pismo odczurane przez gole,?
Do odp
Do odp 28.06.2021, 07:37
To ciekawe, bo uznając że przygotowanie monografii NIE JEST PROFESJONALNE,, tym samym w/w radni uznali, chyba po raz pierwszy na sesji, racje 77400 i pana Piosika. Czy pan, panie Łukaszu, zarejestrował ten fakt?
Strażak
Strażak 25.06.2021, 12:13
He, he, choć obnażanie głąba jest dość łatwe.
dobre
dobre 25.06.2021, 11:45
:)))

Pozostałe