103 lata Alfonsa Tomke

  • 19.07.2021, 10:38
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

103 lata Alfonsa Tomke
Chodząca skarbnica wiedzy, człowiek wielu talentów, a nader wszystko - wciąż bardzo pogodna osoba. Alfons Tomke, bo o nim mowa świętuje 103. urodziny.

Alfons Tomke jest zasłużonym mieszkańcem gminy Zakrzewo. I nie ma w tym stwierdzeniu wielkiej przesady, bo to świadek historii i to tej naprawdę ważnej nie tylko dla Zakrzewa, ale i dla całego kraju. Jako nastolatek miał on okazję uczestniczyć w Kongresie Związku Polaków w Niemczech, który odbył się w 1938 roku z inicjatywy księdza Bolesława Domańskiego. 

W piątek, w dniu 103. urodzin Pana Alfonsa odwiedzili go m.in. Wójt Gminy Zakrzewo Marek Buława wraz z Krzysztofem Czarneckim - Posłem na Sejm RP, Adamem Bogrycewiczem - radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Dorotą Murach - Zastępcą Wójta Gminy Zakrzewo i Krzysztofem Doroszukiem - Przewodniczącym Rady Gminy Zakrzewo.

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe