Miasto znalazło rozwiązanie dla SP 2 i WTZ

  • 20.07.2021, 13:08
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Miasto znalazło rozwiązanie dla SP 2 i WTZ
Warsztaty Terapii Zajęciowej zwolnią przestrzeń, z której korzystać będzie Szkoła Podstawowa nr 2, a samo przeniesie się do Centrum Multiopieki, które zostanie wybudowane dzięki środkom pozyskanym w ramach Funduszy Norweskich. Takie rozwiązanie zaproponował Urząd Miejski w Złotowie biorąc pod uwagę głosy wszystkich zainteresowanych.

W związku z pojawiającymi się kontrowersjami wokół siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej, Burmistrz Miasta Złotowa oświadcza, że podejmuje kompromisowe rozwiązanie mające na celu zarówno zagwarantowanie pełnego funkcjonowania Szkole Podstawowej nr 2, jak i zapewnienie dogodnych warunków do pracy Warsztatom Terapii Zajęciowej.

Problem, który narasta wokół sposobu funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza związany jest z prężnym rozwojem osiedla „Za rzeką”. Miejskie przedsięwzięcia w zakresie modernizacji dróg, budowy nowoczesnej hali sportowej, urządzenia atrakcyjnego terenu zieleni „Parku Słonecznego” spowodowały, że osiedle rozbudowało się i przyciągnęło wiele rodzin z dziećmi, które zdecydowały się zamieszkać w tej części miasta. Dotychczas użytkowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przestrzeń szkoły (oddana WTZ w nieodpłatne użyczenie), stała się jej na nowo potrzebna.

– Problem rozpala emocje wielu Złotowian – chcemy zapewnić zarówno najlepsze warunki do nauki uczniom Szkoły Podstawowej nr 2, jak również umożliwić dogodne miejsce do pracy Warsztatom Terapii Zajęciowej, które pełnią niezwykle potrzebną, integracyjną funkcję w Złotowie – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. - Dlatego zaproponowałem Zarządowi Fundacji CIS prowadzącej złotowski WTZ kompromisowe rozwiązanie rozłożonego w czasie przekazywania szkole dotychczas zajmowanych pomieszczeń – we wrześniu 2021 r. będzie to część I piętra. Jednocześnie informuję, że już za chwilę rozpoczniemy budowę Centrum Multiopieki przy ulicy Obrońców Warszawy finansowaną z Funduszy Norweskich. Do nowego, reprezentacyjnego Centrum przeniesiemy siedzibę Warsztatu, gdzie osoby z niepełnosprawnościami będą miały zapewnione najlepsze warunki do rozwoju. W ten sposób Szkoła Podstawowa nr 2 zyska potrzebną przestrzeń do normalnego funkcjonowania, uczestnicy Warsztatu – bezpieczne i godne warunki do pracy – dodaje burmistrz Złotowa Adam Pulit.

Miasto posiada już wszelkie niezbędne pozwolenia do rozpoczęcia budowy Centrum Multiopieki. Budowa ruszy jeszcze w 2021 r., jak tylko Rada Miejska wprowadzi do budżetu zmiany w związku z przyjęciem dotacji z Funduszy Norweskich.

Krzysztof Kuźmicz

Zdjęcia (5)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
EW
EW 21.07.2021, 20:42
W takim slumsie mają dzieci się uczyć?
Do EW
Do EW 24.07.2021, 18:14
Widzisz żółtą tablicę? Przeanalizuj w głowie, może dojdziesz samodzielnie do właściwych wniosków.

Pozostałe