ZŁOTÓW: In vitro dopiero w 2022 roku. Za to środków będzie znacznie więcej

  • 22.07.2021, 09:50 (aktualizacja 22.07.2021, 10:01)
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

ZŁOTÓW: In vitro dopiero w 2022 roku. Za to środków będzie znacznie więcej
Znacznie więcej par niż początkowo planowano będzie mogło skorzystać ze wsparcia w ramach realizacji programu in vitro na terenie województwa wielkopolskiego. W puli będzie dwukrotnie więcej środków niż miało być w tym roku, jednak realizacja będzie możliwa dopiero od 2022.

Województwo wielkopolskie chciało jeszcze w tym roku finansować program zapłodnienia pozaustrojowego kwotą 1 miliona złotych, jednak problemy z wyłonieniem wykonawcy sprawiły, że nie uda się wystartować przed końcem roku. Z tego też powodu zaoszczędzone środki zostaną przesunięte na rok kolejny. To oznacza, że w 2022 roku do dyspozycji będzie 1 mln zł za ten rok i kolejny 1 mln zł za rok następny. Łącznie to kwota 2 mln zł. 

Podobne przesunięcie w budżecie stanie się także udziałem Urzędu Miejskiego w Złotowie. Samorządy, które chcą uczestniczyć w projekcie, a tym samym dać swoim mieszkańcom szansę na zapłodnienie metodą in vitro deklarowały bowiem już wcześniej odpowiednie kwoty. W przypadku Złotowa było to 30 tysięcy złotych i te pieniądze również zostaną przesunięte na kolejny rok. Burmistrz Adam Pulit podkreślił jednak, iż "nie jest to ostatnie słowo". Można więc spodziewać się, że jeśli program będzie realizowany zgodnie z założeniami, wówczas i Złotów zwiększy pulę na ten cel. 

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MIETAS
MIETAS 22.07.2021, 11:07
Proszę na moim super katolicko-narodowym portalu nie pisać o metodach laboratoryjnych!!!

Pozostałe