W terenie zabudowanym jechał 118 km/h. Pirat drogowy wpadł dwa razy jednego dnia

  • 01.08.2021, 16:06
  • Źródło: KPP Złotów

Podziel się:

Oceń:

W terenie zabudowanym jechał 118 km/h. Pirat drogowy wpadł dwa razy jednego…
Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda kierującego samochodem marki Mercedes, który w dniu 25 lipca 2021 r., dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca został zatrzymany do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej komendy.

          Patrolując gminy powiatu złotowskiego mundurowi zatrzymali dwukrotnie tego samego kierującego, po raz pierwszy w miejscowości Nowy Dwór, a następnie w miejscowości Franciszkowo. Powodem kontroli drogowej była nadmierna prędkość. Kierujący w miejscowości Nowy Dwór przekroczył dozwoloną prędkość o 40 km/h. Kilkanaście minut później w miejscowości Franciszkowo, przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, rozpędzając się do 118 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o 68 km/h. Kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

          Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Zbyt szybka jazda może wtedy oznaczać utratę kontroli nad pojazdem i wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem. Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi.

Źródło: KPP Złotów

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe