Zakrzewo z dofinansowaniem. Jako pierwsze w Wielkopolsce

  • 01.08.2021, 16:13
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Zakrzewo z dofinansowaniem. Jako pierwsze w Wielkopolsce
Zakrzewo zostało pierwszą gminą, która podpisała umowę na dofinansowanie "Błękitno-zielonych inicjatyw dla Wielkopolski". W ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego stworzone zostanie kolejne miejsce do wypoczynku z miejscami do siedzenia.

Wsparcie w ramach "Błękitno-zielonych inicjatyw dla Wielkopolski" otrzymały już m.in. Powiat Wągrowiecki czy Gmina Białośliwie. Niemniej pierwsza umowa została podpisana właśnie w Zakrzewie. Powstanie tam wspólna zielona przestrzeń, a konkretnie niewielkie miejsce do odpoczynku wypełnione zielenią z miejscami do siedzenia.Inicjatywa została dofinansowana kwotą 8 tysięcy złotych. 

- Dzięki realizacji zadania w gminie zagospodarowane zostaną skwerki poprzez obsadzenie różnorodną roślinnością, co spowoduje, że zyska zarówno estetyka otoczenia, jak i środowisko naturalne - informuje Gmina Zakrzewo. 

Umowę w jej imieniu podpisał wójt Marek Buława. Po drugiej stronie swój podpis złożył Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego. 

- Cieszę się, że w ramach „Błękitno-zielonych inicjatyw” wspieramy projekty, które tworzą miejsca odpoczynku i relaksu służące mieszkańcom naszych wielkopolskich gmin, a także niwelują miejskie wyspy ciepła” – powiedział Jacek Bogusławski.

Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski to projekt, dzięki któremu dofinansowaniem są objęte przedsięwzięcia polegające na realizacji powiązanych funkcjonalnie inwestycji w zakresie ochrony i wzmacniania przyrody oraz naturalnych  jej procesów. Zanieczyszczenie powietrza, niedobór lub nadmiar wody, miejskie wyspy ciepła, utrata naturalnych siedlisk to jedne z wielu wyzwań dla współczesnego społeczeństwa. Formą łagodzenia zmian klimatu oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych jest wprowadzanie elementów błękitno-zielonej infrastruktury, takich jak zielone dachy i fasady czy systemy zrównoważonej gospodarki  deszczówką, które przynoszą korzyści społeczne, ekonomiczne i środowiskowe. Poprzez nowy program „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski” Samorząd Województwa chce przywrócić równowagę przyrodniczą oraz poprawiać mikroklimat poprzez zachęcenie do tworzenia błękitno - zielonej infrastruktury.

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe