ZŁOTÓW. Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

  • 03.08.2021, 11:41
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

ZŁOTÓW. Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego Disco golf - to jedna z inicjatyw, która została zrealizowana właśnie dzięki budżetowi obywatelskiemu.
Do 20 sierpnia można zgłaszać swoje pomysły w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Złotowie. W puli 300 tysięcy złotych, które zostanie przekazane na wybrane przez mieszkańców inicjatywy.

Pierwszym etapem jest pozyskanie minimum 20 głosów pod swoim pomysłem. Czas na załatwienie tej formalności oraz zgłoszenie swojego pomysłu mieszkańcy Złotowa mają tylko do 20 sierpnia. To oznacza, że mają jeszcze tylko nieco ponad dwa tygodnie, by uporać się z zadaniem. W puli jest 300 tysięcy złotych, a wartość jednego zadania nie może przekraczać 75 tys. zł. To oznacza, że zrealizowane zostaną minimum cztery inicjatywy lub więcej, jeśli wartość zwycięskich będzie znacząco niższa od wspomnianego limitu. 

Każdy mieszkaniec może zgłosić dowolny pomysł na twarde zadania inwestycyjne lub miękkie działania (takie jak np. wydarzenia, festiwale, warsztaty) poprzez wypełnienie prostego formularza on-line. W formularzu należy opisać proponowane przedsięwzięcie i je uzasadnić, wskazując m.in. jakie korzyści przyniesie mieszkańcom i jak wpłynie na ich życie w Złotowie. Ważne, aby wskazać lokalizację dla projektu i przedstawić także wstępny, szacunkowy kosztorys działania, który będzie potem weryfikowany przez miejskich urzędników.

– Bardzo się cieszę, że każdego roku wpływa do nas kilkanaście propozycji mieszkańców na działania, które warto zrealizować w przestrzeni miejskiej – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Jestem także dumny z wysokiej frekwencji mieszkańców w głosowaniu organizowanym w ramach Złotowskiego Budżetu Obywatelskiego – w 2019 roku oddano niemal 4000 tys. głosów, zaangażował się co 5. złotowianin. To jasno pokazuje, że nasi mieszkańcy chcą mieć wpływ na to, co się dzieje i co się buduje w Złotowie, chcą współdecydować o przeznaczeniu miejskich pieniędzy. Jestem przekonany, że i w tym roku zgłoszonych zostanie kilkanaście niezwykle oryginalnych pomysłów, które są dla nas cenną wskazówką, czego oczekują od nas mieszkańcy. Zapraszam wszystkich złotowian do zaangażowania się w 5. edycję budżetu obywatelskiego – powiedz nam, na co mamy przeznaczyć nasze wspólne pieniądze! – zachęca Adam Pulit.


Zgłoszone przez mieszkańców inicjatywy do 20 sierpnia, zostaną potem poddane weryfikacji. Spełniające wymagania formalne projekty zostaną zaprezentowane 24 września, a od 25 września ruszy miejskie głosowanie. Wybrane przez mieszkańców przedsięwzięcia będą realizowane w 2022 r.

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gej
Gej 06.08.2021, 08:20
Pic na wodę fotomontaż! Zrobią co chcą.!

Pozostałe