84 mandaty w jeden weekend. Wszystkie za nadmierną prędkość

  • 18.08.2021, 12:53
  • Źródło: KPP Złotów

Podziel się:

Oceń:

84 mandaty w jeden weekend. Wszystkie za nadmierną prędkość KPP Złotów
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki w ostatnim czasie zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Rekordzista na liczniku miał 103 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce!

Prawie 100 przeprowadzonych kontroli drogowych to efekt pracy policjantów z wydziału ruchu drogowego złotowskiej jednostki w miniony weekend. Głównym celem działań „Prędkość” prowadzonych przez funkcjonariuszy było zapobieganie ewentualnym wypadkom na drogach. Policjanci oprócz kontroli prędkości, zwracali również uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze kontrolowali też stan techniczny pojazdów oraz ich wyposażenie. Ukarano łącznie 84 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Podczas ostatnich działań, kilku kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące oraz nie obyło się bez punktów karnych i mandatów. Niechlubnym „rekordzistą” w minionym tygodniu, okazał się kierujący samochodem marki audi, który w miejscowości Franciszkowo, w terenie zabudowanym, na liczniku miał 103 km/h, tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.

Źródło: KPP Złotów

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 31.08.2021, 21:43
Ostatnio sobie siedzą w stojącym gdzieś z boku (we Franciszkowie na zatoce autobusowej) i filmują. Potem zdziwieni kierowcy dostają mandaty o zabranym prawku nie wspominając! Radzę uważać!
Przydała by się kontrola na odcinku Nowy Dwór - Złotów. Ostatnio jechałem ok. 70-75 km/h (na 60-tce) a jeden z tyłu nerwowy migał światłami bo nie mógł wyprzedzić a było mu za wolno! Po wyprzedzeniu blokował zwalniając!

Pozostałe