Nowe metody oszustów. Wysyłają sms, nagrywają się na pocztę głosową

  • 20.08.2021, 10:15 (aktualizacja 20.08.2021, 10:17)
  • Źródło: KPP Złotów

Podziel się:

Oceń:

Nowe metody oszustów. Wysyłają sms, nagrywają się na pocztę głosową
W ostatnim czasie oszuści wysyłają wiadomości tekstowe, z informacjami o konieczności dopłaty do przesyłki, zapłaty mandatu, itp., klikając w otrzymany link z wiadomości możemy stracić oszczędności z konta lub utracić kontrolę nad telefonem.

Jak działają oszuści?

Ofiara otrzymuje SMS-a z informacją o nowej wiadomości głosowej oraz linkiem do fałszywej strony, tak jak na załączonych zdjęciach. Po kliknięciu w link ściągniemy na swój telefon złośliwe oprogramowanie, które może doprowadzić do kradzieży pieniędzy z naszego rachunku bankowego. Jeśli nie mamy środków na koncie może również dojść do zaciągnięcia kredytu na nas.

Pamiętaj!

Nigdy nie opłacaj żadnych rachunków po linkach, które otrzymujesz SMS-em albo e-mailem

Wszelkie rzekome zaległe kwoty czy długi, których się nie spodziewasz, weryfikuj kontaktując się z firmą od której pochodzą bezpośrednio.

jeśli logujesz się do banku, skrzynki e-mail, konta społecznościowego, zawsze przed wpisaniem hasła popatrz na pasek adresowy przeglądarki i zweryfikuj domenę. Czy jesteś na stronie banku? Czy jesteś na stronie skrzynki pocztowej? W tym przypadku ciężko nie zauważyć oszustwa pamiętaj, że zielona kłódka i https nie mają znaczenia, one nie potwierdzają autentyczności domeny na której się znajdujesz a oznaczają jedynie, że dane przesyłane do oszusta są szyfrowane.

Jeśli kliknąłeś w link taki jak na zdjęciu, należy wyłączyć telefon i przełożyć kartę SIM do innego telefonu, skontaktować się ze swoim bankiem oraz zmienić hasła. Taki sposób działania może uchronić cię przed utratą pieniędzy.

Źródło: KPP Złotów

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe