Chcą przyciągnąć turystów swoimi walorami

  • 23.08.2021, 09:09
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Chcą przyciągnąć turystów swoimi walorami
WZLOT - pod taką nazwą działać będzie na terenie powiatu złotowskiego lokalna organizacja turystyczna, która chce promować ten region i zachęcać do jego odwiedzin. W jej skład weszło pięć gmin.

Inicjatorem powstanie WZLOT było miasto Złotów z burmistrzem Adamem Pulitem na czele. A że pomysł otwiera szerokie perspektywy przed członkami organizacji, toteż dość szybko do współpracy udało się namówić przedstawicieli czterech kolejnych gmin: Jastrowia, Krajenki, Zakrzewa i gminy wiejskiej Złotów. 

Celem działania nowej organizacji mają być:

- kreowanie i upowszechnianie wizerunku regionu jako atrakcyjnego turystycznie,

- działanie na rzecz rozwoju turystyki,

- integracja środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego oraz osób, instytucji i organizacji zainteresowanych rozwojem turystycznym regionu.

- Turystyka to ważna gałąź gospodarki: to nowe inwestycje w zakresie bazy noclegowo-hotelowej, to infrastruktura sportowo-rekreacyjna, to w końcu nowe miejsca pracy i przedsiębiorstwa usługowe. Powiat złotowski ma wszelkie warunki do przyciągania spragnionych spokoju i wyjątkowego mikroklimatu turystów – teraz należy to tylko dobrze wypromować, a do tego potrzebne jest wspólne działanie całego regionu - mówią członkowie WZLOT. 

List intencyjny w sprawie powołania stowarzyszenia został podpisany na pływającej platformie na jeziorze Sławianowskim. 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Flatower
Flatower 29.08.2021, 23:06
No proszę, po latach znajduję potwierdzenie teorii Kisiela, który mawiał oglądając glindzenie w Sejmie gierkowskim, że herbata nie robi się słodsza od mieszania łyżką w szklance. I proszę , mędrcy się zebrali , powołali WZLOT i po stwierdzeniu, że mają walory podjęli uchwałę by popierać i umacniać decyzje inwestycyjne, których nie ma. Bo nie ma połączeńia drogowego-kolejowego, nie ma obwodnicy Złotowa, nie ma hoteli w Złotowie ! Najbliższy hotel jest Pile. To co jest w Złotowie to nie są hotele. Zadna więc wycieczka, żaden tour-operator Złotowa nie wstawi w grafik bo nie ma jak zakwaterować jednego autokaru turystów ! Czy las mnie słyszy? Chyba nie. Zdroje smierdzące dymem węglowym, jak za młodzieńczych lat, nic się nie zmienia.

Pozostałe