Złotów zamieni cztery kółka na dwa

  • 15.09.2021, 11:21
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Złotów zamieni cztery kółka na dwa
Złotów szykuje się do próby pobicia rekordu pokonanych wokół Promenady okrążeń. Tego dnia dominować ma rower, choć i fani rolek, wrotek, hulajnóg czy wózków będą mile widziani. Wszystko w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Ma to być zwieńczenie całego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się w wielu miejscach na świecie i ma na celu zachęcenie do ostawienia samochodów i wybrania bardziej ekologicznych źródeł transportu. W niektórych miejscach trwa zaledwie kilka godzin, w innych jeden dzień, a w jeszcze innych rzeczywiście cały tydzień. W tej ostatniej grupie będzie Złotów. 

Przez cały tydzień trwania zrównoważonego transportu od 16.09.2021 r. do 22.09.2021 r. z wyjątkiem 21.09 (wtorek) w godzinach od 10:00 do 18:00 możliwość bezpłatnego wypożyczania Złotowskich Rowerów Miejskich, Roweru Wodnego „Vanessa” (możliwość sprzątania j. Miejskiego) - informuje Urząd Miejski w Złotowie. 

Wisienką na torcie ma być wydarzenie zaplanowane na środę 22 września w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu. W 2019 roku w czasie podobnego uczestnicy pokonali łącznie 315 kółek wokół Promenady, co przełożyło się na 1 260 km na rowerze, rolkach, wrotkach czy hulajnodze. W tym roku celem jest pobicie tego wyniku. Chętni mogą zjawić się w godzinach od 13 do 18 i dołożyć swoją cegiełkę. Ale to nie wszystko, co przygotowano tego dnia. Pierwsze punkty programu startują już z samego rana. 

6:40 wspólna rowerowa runda dookoła złotowskiej Promenady. Zbiórka przy Zagrodzie Krajeńskiej o godz. 6:30.

10:00-13:00 znakowanie rowerów przez Komendę Powiatową Policji w Złotowie - parking Urzędu Miejskiego w Złotowie (od podwórza).

 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe