Szczątki niemieckiego żołnierza na prywatnej posesji

  • 20.09.2021, 12:39
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Szczątki niemieckiego żołnierza na prywatnej posesji
Pracownia Badań Historycznych i Archeologicznych "POMOST" ponownie pojawiła się w Złotowie. Tym razem odkryto tam szczątki niemieckiego żołnierza z czasów II Wojny Światowej.

- Dnia 16 września 2021 roku prowadziliśmy prace w Złotowie, w północnej Wielkopolsce. W narożniku prywatnej posesji odnaleźliśmy grób żołnierza niemieckiego poległego w 1945 r. W jamie grobowej nie odnaleźliśmy znaku tożsamości. Na uwagę zasługuje fakt skrępowania nóg poległego przy pomocy drutów i kabli. Może to świadczyć o przemieszczeniu zwłok z innego miejsca - poinformowano. 

Jak się okazuje, informacje o szczątkach zostały przekazane przez nieżyjącego już mieszkańca Złotowa. To także z jego opisu pochodzi informacja o tym, iż szczątki należą do niemieckiego żołnierza. Innych śladów, dzięki którym identyfikacja mogłaby być bardziej precyzyjna nie znaleziono bowiem na miejscu. 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe