Hurtownia Nieprawdy z nowymi promocjami. Radni i lokalna gazetka ruszyły z dezinformacją

  • 13.10.2021, 12:04

Podziel się:

Oceń:

Hurtownia Nieprawdy z nowymi promocjami. Radni i lokalna gazetka ruszyły…
W ostatnich dniach w niemal hurtowych ilościach do mieszkańców Złotowa docierają nieprawdziwe informacje dotyczące Funduszy Norweskich. Wypuszczają je w świat nie tylko radni, którzy odrzucili pierwotny projekt, ale także – co najbardziej szokujące – niektóre lokalne media.

     W Złotowie trwa dyskusja czy dołożyć niespełna 12 mln zł w ciągu trzech lat do Funduszy Norweskich i zrealizować projekt w całości, jak chciałby tego burmistrz i zdecydowana większość mieszkańców czy nie, o co wnosi część radnych ze Stanisławem Wełniakiem, Krzysztofem Żelichowskim i Krzysztofem Koronkiewiczem na czele.

Mimo, że w konsultacjach wzięło udział ponad 4 tysiące mieszkańców, którzy zgłosili swoje pomysły, radni opozycyjni byli przeciwni dokładaniu choćby złotówki z własnego budżetu. Jak twierdzą, to zniszczy budżet inwestycyjny Złotowa na trzy najbliższe lata. I na tym kłamstwie opierają swoją narrację.

Fakty są inne: budżet Złotowa to około 100 milionów, z czego 15 milionów wydawanych jest na inwestycje. Co roku. Mnożąc to razy trzy lata otrzymujemy 45 milionów złotych na inwestycje. Zresztą pechowo dla owych radnych, właśnie został opublikowany ranking pisma samorządowego „Wspólnota”. Z twardych danych wynika jasno, że żadne inne miasto powiatowe w naszym regionie nie wydaje na inwestycje więcej w przeliczeniu na jednego mieszkańca niż Złotów. Tak więc radni, niestety dla nich, wybrali zły argument.

Ciekawa jest też postawa lokalnych mediów, głównie redaktora naczelnego Aktualności Złotowskich, Mariusza Leszczyńskiego, który od dawna otwarcie wspiera opozycję w Radzie Miejskiej, przy każdej okazji atakując burmistrza. O tym, że niemal zawsze brakuje mu argumentów, niech świadczy fakt, że coraz częściej brakuje mu pomysłów jak tym razem opluć burmistrza Złotowa. W ostatnim wydaniu swojej „gazetki szkolnej” Leszczyński na siłę próbuje kreować swoją rzeczywistość. Sugeruje m.in. że niewiele osób brało udział w konsultacjach nad kształtem projektu w ramach Funduszy Norweskich. Przypomnijmy – wypowiedziało się ponad 4 tysiące osób, podczas gdy niektórzy radni torpedujący ten pomysł nie uzyskali w wyborach nawet dwustu głosów. W innej części nie zabrakło elementów komediowych. Leszczyński zarzuca burmistrzowi, że nie chce rozmawiać, a kilka zdań później dodaje, że nie przyjdzie na organizowaną w czwartek debatę. Czyli, gdy jest okazja do rozmowy, Leszczyński ucieka. Zresztą podobne podejście ma większość radnych opozycji. Oni też na sesjach mówią, że burmistrz nie chce z nimi rozmawiać, a potem, gdy projekt jest konsultowany, to w tych konsultacjach nie biorą udziału. W jednym Leszczyński ma jednak rację. Być może przez przypadek, ale napisał coś, co strasznie uderza w radnych opozycyjnych. Jak zaznaczył „radni zostali wybrani, żeby reprezentować interesy ludzi, którzy na nich postawili”. No więc wkrótce dowiemy się czy radni rzeczywiście bronią interesów wyborców czy swoich.

Krótkie sprostowanie pojawiających się kłamstw, manipulacji i niedomówień w filmowych skrótach:

Nieprawdziwe informacje na temat braku inwestycji w nowe pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Odpowiedź prawdziwą znajdziesz w tym fragmencie wystąpienia Burmistrza Miasta Złotowa Adama Pulita. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kpiny Radnego Stanisława Wełniaka z pełnowymiarowego boiska o sztucznej nawierzchni. Odpowiadamy, nie nie trzeba podlewać sztucznej murawy a studnia będzie nadal potrzeba do utrzymania boiska trawiastego przy ulicy Wioślarskiej. W tej dezinformacji manipulacja polega na ukryciu faktu budowy nowego boiska, sugestia ma przekonać słuchacza, że trawiaste boisko zostanie przerobione a studnia pozostanie bezużyteczna. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kierownictwo połączonej koalicji w radzie miasta, Stanisław Wełniak i Krzysztof Koronkiewicz wyrażają obawy, że miasta nie stać na wkład własny do planowanych inwestycji w ciągu trzech lat a także, że nie starczy pieniędzy do realizacji obietnic wyborczych zawartych w programie wyborczym. Jednocześnie podkreślają, że inwestycje są potrzebne miastu. Krzysztof Koronkieiwcz ręczy za całą koalicję, że popiera inwestycje zawarte w programie Funduszy Norweskich. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 Nieprawdą jest obawa radnych, że nie starczy pieniędzy do realizacji obietnic wyborczych. Obawy radnych rozwiewa Skarbnik Miasta Złotów Jadwiga Skórcz. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nieprawdziwe informacje na temat tzw"miękkiego charateru projektu" gdzie środki zostaną wydane na zadania polegające na szkoleniu i usługach gastronomicznych.

Burmistrz Złotowa Adam Pulit omawia zadania oraz inwestycje wpisane do realizacji w projekcie Funduszy Norweskich. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nieprawdziwe informacje na temat braku w programke krytego kortu tenisowego. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co z mieszkalnictwem jednorodzinnym? Kto blokuje plan zagospodarowania na osiedlu przy ulicy Kocika (Osiedle przy ulicy Chojnickiej)? Na uruchomienie inwestycji co wiąże się z uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego czekają inwestorzy budownictwa społecznego oraz prywatni inwestorzy. Radni blokują uchwalenie planu mimo, że zlecili i podjęli uchwałą realizację planu ze środków miejskich. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nieprawdziwe informacje o braku woli i chęci a także rozbiórce i sprzedaży terenu developerom po nieczynnym amfiteatrze, który w związku z wieloletnimi zaniedaniami w gospodarce remontowej i konserwatorskiej od wielu lat nie nadaje się do eksploatacji.  W tym fragmencie konferencji Burmistrz Miasta Adam Pulit wspomina o budowie nowego amfiteatriu i planach realizacji budowy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Strzelnica i zagospodarowanie terenów na terenie potocznie nazywanym "Góra Winhelma"  Informacje o pominięciu tej inwestycji są nieprawdziwe i nigdy nie były wyrzucone z projektu Funduszy Norweskich. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W prasie lokalnej pojawiają się oszczercze zarzuty, że Burmistrz Miasta Adam Pulit nie współpracuje  i nie konsultuje odpowiednio potrzeb a także dzieli społeczeństwo. W tym fragmencie filmu można się przekonać gdzie leży prawda. Do programu wpisane zostały zadania wspierające interesy fundacji, której Mariusz Leszczyński - wiceprzewodniczący Rady Fundacji Złotowianka, współwłaściciel wydawnictwa Leszczyńscy c.s. wspominany nie skrywa wrogiej i zapalczywej postawy wobec burmistrza na łamach swojej prasy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...
Nieprawdziwa informacja pojawiająca się w przestrzeni publicznej na temat braku działań w związku z budową nowej plaży przy ulicy Jeziornej. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rozdwojenie jaźni
rozdwojenie jaźni 07.11.2021, 12:08
I jak tu się z takim porozumieć ?
https://www.facebook.com/watch…
pod rozwagę
pod rozwagę 22.10.2021, 16:26
Wiele miast, do przygotowania swojego projektu, skorzystała z pomocy firm zewnętrznych, zleciła to opracowanie firmom zewnętrznym, nieliczne zrobiły to samodzielnie, w tym miasto Złotów. Moje pytanie jest następujące : ile Złotów na tym zaoszczędził ? Czy radni to doceniają? Bo ze zaoszczędziliśmy to fakt ! Zaoszczędziliśmy w związku z tym, ze projekt został wykonany przez zdolne i wykwalifikowane osoby w urzędzie, dzięki ich poświęceniu, zaangażowaniu i profesjonalizmie. Możliwe, że odpowiedzi mogłyby udzielić miasta, które poświeciły niemałe środki własne na przygotowanie skomplikowanej dokumentacji. Nasz projekt został doceniony przez ekspertów i oceniony bardzo wysoko , ale niestety polegniemy na tym, ze radni są za a nawet przeciw
Marian
Marian 22.10.2021, 16:36
Radni z małymi rozumkami tego nei skapuja. Dwóch zdań do kupy nie umieją sklecić, a co dopiero coś pojąć.
Lol
Lol 14.10.2021, 04:53
Ta rada to jest jedna wielka kpina z panem W na czele. A lokalna szkolna gazetka przeważnie publikuje wybiórcze informacje
poważnie?
poważnie? 13.10.2021, 21:52
Czy ja dobrze rozumiem, że z 45 mln trzeba dołożyć 12 mln? I to jest takie niemożliwe? Nie starczy?
Bas
Bas 13.10.2021, 21:34
Ale cwaniaczki, jeden emeryt z drugim. Nasze pieniądze. Zabierzcie te pieniądze w takim razie ze sobą.
K. Ż
K. Ż 13.10.2021, 19:14
No nie znowu to samo, kłamstwo i pomówienia, kto jest autorem tego artykułu, ogarnijcie się w końcu. A tak przy okazji zapytajcie Burmistrza ile płaci z budżetu za te wszystkie spoty, karteczki i materiały reklamowe mające na celu zamydlić oczy mieszkańcom i zmusić nas do przekazania 12 milionów z naszych pieniędzy.
Krzysztof Kuźmicz
Krzysztof Kuźmicz 14.10.2021, 09:10
Dziękuję wszystkim komentującym, którzy pytają radnego Żelichowskiego, gdzie w tekście są rzekome kłamstwa i pomówienia. Odzyskuję wiarę w ludzi myślących (i czytających), którym radny nie wciśnie kitu. Swoją drogą taki właśnie poziom radny prezentuje na sesjach - zero merytoryki, tylko puste hasła. Współczuję tym, którzy muszą prowadzić z nim dyskusję na co dzień.
Maciek W
Maciek W 14.10.2021, 07:38
Przestań cwaniakować i wskaż kłamstwo, pomówienia w artykule. Nie ma, nie możesz znależć? Po raz kolejny wystawiasz sobie i miastu, które niby reprezentujesz piękne świadectwo...
Józek
Józek 13.10.2021, 22:03
Sam może pan zapytać. Proszę też nie zapomnieć dowiedzieć się ile kosztuje roczne utrzymanie dosłownie '' drogich'' radnych
GM
GM 13.10.2021, 20:20
Z jakich easzych?
Zenek
Zenek 13.10.2021, 19:43
Matko, a dlaczego ma za nie nie płacić?!? I co to znaczy "zmusić"? Podniesiesz pan łapę wbrew logice i mieszkańcom, śmiało, ale ewentualne konsekwencje odczujesz na własnej skórze, proste.
K. Ż
K. Ż 13.10.2021, 19:53
Zenku powiedz mi co znaczy stwierdzenie, że odczuje konsekwencje na własnej skórze. Czy Ty mnie straszysz. Chociaż miej na tyle odwagi i się przedstaw, żebym wiedział z kim tańczę..
Trzymaj się cieplutko. Pozdrawiam.
won
won 14.10.2021, 15:53
Ależ trzeba mieć tupet żeby mieszkać w Zakrzewie i tak sie panoszyć jako radny w Złotowie !
cd.won
cd.won 14.10.2021, 15:57
I jeszcze takie pierdoły opowiadać
Zenek
Zenek 13.10.2021, 20:18
Straszę? Czyżby znowu jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem?
K. Ż
K. Ż 13.10.2021, 20:34
Nie bój się ja nie z tych co po sądach ciągają, ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam.
Zenek
Zenek 13.10.2021, 20:39
Ani się nie boję, ani nie straszę, Zenek jestem.
qwerty
qwerty 13.10.2021, 19:25
Gdzie są kłamstwa i pomówienia?
reklamy
reklamy 13.10.2021, 19:04
Reklamy zasłaniają skutecznie część tekstu i nie można ich usunąć
Yyyyyyyu
Yyyyyyyu 13.10.2021, 18:15
Swoją drogą, czy ktoś słyszał, jak ma wyglądać kontrpropozycja naszych kochanych radnych? Ta racjonalna, mądra, rzeczowa, uzasadniona, uwzględniająca potrzeby wszystkich mieszkańców? Serio pytam.
Kasia
Kasia 13.10.2021, 20:23
W 3 lata chodniczki, uliczki i ścieżynki za 45 mln?
Łukasz
Łukasz 13.10.2021, 17:22
To jak zależy im na głosie mieszkańców pokazali już wywalając do koszt te projekty na które za pomocą ankiety mieszkańcy oddali głosy - https://www.zlotow.pl/Poznalis…

Komentujący na złotowskie mogą wykipieć ankietę ale to tylko ukazują arogancje do mieszkańców którzy poświecili swój czas na wypełnienie i oddanie głosu i własnoręcznie dostarczenie jej do Urzędu Miasta. Drodzy radni jednak ci ci oddali głosy na te projekty, pamiętają i pamiętać będą że dzięki usilnej blokadzie wywaliliście te wymienione projekty do kosza.
RomekK
RomekK 13.10.2021, 15:17
A co z przdszkolem, wnioskowaliśmy o taką inwestycję. Miała powstać na osiedlu za rzeką.
pzl
pzl 13.10.2021, 16:33
https://zlotow.pl/Dlaczego_Mia…

Pozostałe