Kontrola masowa policji na ulicach Złotowa

  • 19.10.2021, 11:59 (aktualizacja 19.10.2021, 12:19)
  • Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:

masowa kontrola policji w Złotowie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Złotowska policjanci przeprowadzili masowe kontrole trzeźwości w ramach akcji „Trzeźwy poranek”

Na stronie Komendy Powiatowej Policji ukazała się notatka z przebiegu akcji: 

TRZEŹWY PORANEK NA DROGACH POWIATU ZŁOTOWSKIEGO

Wczoraj na terenie województwa wielkopolskiego policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców, w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Działanie te prowadzone są cyklicznie, gdyż nietrzeźwi kierowcy nadal stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Wczoraj na drogach powiatu złotowskiego przeprowadzone zostały działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Policjanci intensywnie kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się w godzinach porannych, po drogach powiatu. Z przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa w powiecie wynika, że nietrzeźwi kierowcy nadal są dużym zagrożeniem, a kierowanie pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie, jest przyczyną poważnych wypadków drogowych.

Główną zasadą „Trzeźwego poranka” jest przeprowadzenie jak największej ilości tzw. szybkich testów, w wyznaczonych punktach. Cel jest jeden - wyeliminowanie z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się kierować autem „na podwójnym gazie”.

Działania rozpoczęły się wczesnym rankiem i trwały przez kilka godzin. W całym powiecie skontrolowano 560 kierowców, z których jeden był nietrzeźwy i stracił uprawnienia do kierowania. Ponad to mundurowi w trakcie przeprowadzanych kontroli, zatrzymali jednego kierowcę, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wzmożone kontrole będą nadal kontynuowane.

Kolejny raz apelujemy, by miejsce za kierownicą zajmowały osoby bezwzględnie trzeźwe. Niestety, niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów.

mł.asp. Damian Pachuc

Kamil Ceranowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe