Bez wypadków, za to z nietrzeźwymi kierowcami

  • 17.11.2021, 11:00
  • Źródło: KPP Złotów

Podziel się:

Oceń:

Bez wypadków, za to z nietrzeźwymi kierowcami
Na terenie powiatu złotowskiego w czasie ostatniego długiego weekendu nie doszło do ani jednego wypadku. Niestety zatrzymano aż dziewięciu nietrzeźwych kierowców, w tym pięciu jednego dnia. Rekordzista miał dwa promile alkoholu.

Od 11 do 15 listopada na drogach powiatu złotowskiego można było zaobserwować wzmożony ruch pojazdów, który związany był z kumulacją wolnych dni. Przedłużony weekend zakończył się policyjnymi działaniami „trzeźwy poranek”. Niestety, nadal znajdują się kierowcy którzy wsiadają za kółko na podwójnym gazie.

Przypadające w czwartek Narodowe Święto Niepodległości sprawiło, że wielu wykorzystało piątek 12 listopada jako dzień urlopowy, przedłużając tym samym weekend. Sytuacja ta powodowała, że kilkudniowy zbieg dni wolnych od codziennych obowiązków, miała swoje odzwierciedlenie na drogach, gdzie zaobserwowaliśmy większą ilość pojazdów.

W tym czasie, większa niż zwykle liczba policjantów, dbała o płynność i bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu.

W trakcie weekendu, złotowscy policjanci kierowani byli do obsługi 3 kolizji drogowych. Na szczęście w tych zdarzeniach poważnie nie ucierpiały żadne osoby. Obyło się bez wypadków drogowych.

W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Podczas „wolnych dni”, mundurowi zatrzymali łącznie dziewięciu nietrzeźwych kierujących, w tym pięciu zostało zatrzymanych w poniedziałkowy tzw „trzeźwy poranek”. Tego dnia kierowca „rekordzista” zatrzymany został do kontroli drogowej w Okonku, a w jego organizmie badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu.

Z uwagi na duże natężenie ruchu policjanci powiatu złotowskiego sprawdzali również sposób poruszania się kierowców i stosowania się do ograniczeń prędkości. Nadal nadmierna prędkość w terenie zabudowanym jest najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez kierowców. Podczas minionego długiego weekendu policjanci ujawnili 111 wykroczeń drogowych. 65 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Dwóch kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności poruszając się w terenie zabudowanym z uwzględnieniem zmiennych warunków atmosferycznych, które panują o tej porze roku.

mł.asp. Damian Pachuc

Źródło: KPP Złotów

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe