Budżet i Wieloletnia Prognoza Finansowa uchwalona! [PILNE]

  • 22.03.2022, 08:53 (aktualizacja 22.03.2022, 14:36)
  • Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:

Budżet i Wieloletnia Prognoza Finansowa uchwalona! [PILNE]
Część radnych zdecydowała się na ponowne głosowanie w sprawie budżetu i WPF. Na wniosek Stanisława Wojtunia wprowadzono zadanie, które stało się pretekstem do zwołania sesji nadzwyczajnej. Radny Łukasz Piosik zebrał podpisy radnych, którzy przychylili się do zwołania obrad. Tym sposobem miasto może przystąpić do realizacji zadań. Grupa radnych, którzy inicjowali permanentny sprzeciw wobec budżetu i WPF nie pojawili się na sesji. Mowa o Stanisławie Wełniaku, Krzysztofie Koronkiewiczu, Krzysztofie Żelichowskim oraz Marioli Wegner i Aldonie Chamarczuk.

Sesja Rady Miejskiej w Złotowie z dnia 22.03.2022 r.

Kamil Ceranowski

Zdjęcia (1)


Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Clown
Clown 27.04.2022, 22:47
Dzisiaj Kononkiewicz dał znowu popis, nazwał Złotów Titanikiem
Be
Be 20.04.2022, 11:07
Miasto daje kasę na Bieg Zawilca, a wyłączność medialną ma szczujnia Larwy. A dlaczego nie 77400.pl?
Hipcio
Hipcio 01.04.2022, 16:01
Tak nic o zachowaniu radnego Piosika na ostatniej sesji.
TR
TR 28.03.2022, 12:46
To co obecnie odbywa się wśród grupy ranych, którzy blokowali bużet i WPF nazywa się w politologii racjonalizacją post factum zaistniałych niepowodzeń. Radna to wylebiedziła na ostatniej sesji, co można było usłyszeć w kwilącym głosie mniej więcej tak: Trzeba nieraz zrobić dwa kroki w tył, żeby potem zrobić jeden krok do przodu. Tu w liczbie kroków pełna zgoda liościowo się wszystko zgadza, tylko jest lekka korekta na ich zwroty. Otóż wykonano 3 kroki wstecz, trzeba teraz odrobić straty. Podpisać umowy, ogłosić przetargi i i dopilnować wykonania robót. Ten krok już musi wykonać burmistrz ze swoim zapleczem. Ten krok nie należy już do rady! Jednak prezentem od rady jest kwartał opóźnienia.
LX
LX 28.03.2022, 12:11
Radni co blokowali WPF przypominaja mi rusków na Ukrainie. Udają, że nic złego nie robią a szkodzą ile mają możliwości.
Hicior
Hicior 27.03.2022, 12:30
Jakubie P., coś tam gadałeś, że jednak można się dogadać, przykład wniosek Piosikia i Wojtunia, a i tak się wstrzymałeś. Nie bądź Hipciem
fakty
fakty 27.03.2022, 03:57
Następnego dnia po sesji na której radni wreszcie uchwalili WPF zgodny z tegorocznym budżetem, Regionalna Izba Obrachunkowa umorzyła postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały budżetowej (!) Oto kolejny dowód , że burmistrz miał związane ręce, wbrew kłamstwom rozsiewanym przez niektórych radnych.
Pismo RIO : https://www.facebook.com/adam.…
ocena sytuacji
ocena sytuacji 24.03.2022, 01:01
To była ostatnia szansa wyjścia z twarzą i ostatnia szansa na samodzielną decyzję. Za chwilę nie decydowaliby już o niczym. Ci co pojawili się na tej sesji i ci co zagłosowali za WPF-em, poza Pieniążkowskim oczywiście, zdecydowali tym samym żeby nie oddawać władzy w obce ręce. Musieli jednak dostać coś, cokolwiek z dodatkowych żądań, nawet na odległy 2024 rok, żeby mieć wytłumaczenie że był sens blokowania budżetu.. Pozostali radni:, poza panią Chamarczuk (bo w sumie nie wiem, co ona ma w głowie poza, no dobra, nie dokończę) Wełniak, Koronkiewicz, Żelichowski, Wegner i Pieniązkowski, zaindyczeni totalnie, chcąc zablokować fundusze, oddali władzę RIO, licząc na to, że płynący czas zniweczy szansę na pozytywne zmiany w mieście. Tak to oceniam, Cel uświęca środki. Miasto byłoby stratne, ale mało kto jest tego świadomym. Wystarczy że cwaniaki rzucą kilka kłamliwych, populistycznych haseł i ludzie lecą jak ćmy do ognia. Brawo dla pana Wojtunia za trafną ocenę tego cwaniactwa. Broń nas Panie Boże przed takimi "samorządowcami"
Anonim
Anonim 28.03.2022, 07:17
Pan Żelichowski ma przynajmniej odwagę pisać pod swoim imieniem. Reszta z Was zachowuje się jak zwykłe trolle. Anonimowe pisanie to brak odwagi, a obrażanie kogoś jako anonim, to już zwykłe tchórzostwo. Ale rozumiem dlaczego te wpisy są anonimowe. Gdybyście zaczęli się podpisywać, to wtedy by wyszło na prawdę ile tych trolli jest. :) :) :)
Drogi Anonimku
Drogi Anonimku 28.03.2022, 21:32
Radny Zelichowski jest osobą publiczną,. To on jest na świeczniku z własnego wyboru. Skoro działa na szkodę mieszkańców, to mamy prawo go za to napiętnować.
Jurek
Jurek 28.03.2022, 13:58
Pouczasz innych, a sam jak się podpisałeś?
Anonim - mistrz
Anonim - mistrz 28.03.2022, 15:17
ha ha ha, taka kiepska prowokacja, a dwóch "kumatych" nie załapało sarkazmu :)
hahah
hahah 28.03.2022, 12:06
napisał anonim
dziwne
dziwne 24.03.2022, 07:52
No ale nieobecność i brak podpisu Chamarczukaowej pod inwestycją z jej okregu ?????
KS
KS 26.03.2022, 07:58
Wczoraj chlała w magazynie.
Do dziwne
Do dziwne 24.03.2022, 08:12
A co, zdziwiony? Ktoś ją rozliczy? Potrzepie rzęsami, postroi minki i jakoś to będzie :)
BOR
BOR 30.03.2022, 10:26
Pochwaliła sie koleżance, że prezes spółdzielni wylądował w jej łóżku. Ktoś zna te okoliczności , gdzie to mogło mieć miejsce?
Czyżby?
Czyżby? 01.04.2022, 10:11
Prezes której spółdzielni? Jeśli tej, o której myślę, to łóżko musiałoby się zawalić
BOR
BOR 01.04.2022, 11:56
Nie wiem, mówiła, że była w ośrodku na południu Polski, gdzies na szkoleniu dla pracodawców. Głosno mówiła cały magazyn słyszał.
Xyz
Xyz 24.03.2022, 06:03
A ja myślę, że to naprawdę był pretekst i inwestycja na rok 2024 nie ma większego znaczenia. Trzeba było ratować tyłki na już. Bo ilu z tych ludzi ponownie zostanie radnymi?
Oni
Oni 24.03.2022, 22:34
Szanse dał im Piosik i Wojtuń przecież oni nawet nie ruszyli palcem, żeby cokolwiek zrobić w tym kierunku. To zwykli ignoranci, żaden z opozycyjnych radnych nie powinien dostać mandatu w kolejnych wyborach. Tylko, że wyborcy raczej nie mają pojęcia co się tam dzieje, wierzą w kłamstwa larwobruku. Dzięki temu nic się nie zmieni jak ludzie nie będą głośno mówić co się tam dzieje.
A jednak
A jednak 25.03.2022, 05:46
Zdziwiłbyś się chyba, jak bardzo ludzie są zorientowani w sytuacji. Temat poczynań radnych zaczyna być poruszany w rozmowach przez ludzi, których dotąd nie podejrzewałem o zainteresowanie tematem polityki lokalnej. Poważnie.
Kaśka
Kaśka 25.03.2022, 07:36
Mnie się też się tak wydaje, niektórzy radni już dawno przegrali dużo więcej niż jedno głosowanie. Tu na tym portalu pod jednym z ostatnich artykułów jest prawie 100 komentarzy!
informatyk
informatyk 25.03.2022, 12:08
100 komentarzy, a tylko kilka numerów IP :) przypadek? :):):)
Ja
Ja 26.03.2022, 17:55
Słyszałeś o NAT ?
Hipcio
Hipcio 26.03.2022, 14:51
Chyba z 50 komentarzy moich może więcej,ja od dawna już mówię że na 77-400 jak nie wejdę i ich nie zaczepię to 2 może 3 momenty Cyranowski,Cyranowska,Piosik
Agresorku
Agresorku 26.03.2022, 18:08
Żebyś ty był taki bystry jako radny ...
Do Hipcia
Do Hipcia 26.03.2022, 17:06
Tak, wiemy, na zlotowskie.pl sporo twoich komentarzy i pozostałych ignorantów z rady. Radzę się skupić na wypełnianiu obowiązków w radzie i niekantowaniu klientów, zamiast blokować budżet całemu miastu . Niedługo sezon straganów. Czy czekają nas kolejne pomysły blokad, utrudniających życie mieszkańcom ?
paradnie
paradnie 27.03.2022, 03:23
Leszczu blokuje często możliwość komentowania, więc Hipcio ze swoimi wypocinami przerzucił się na 77400.pl :)
Anonim
Anonim 28.03.2022, 07:25
To śmieszne, że tyle zarzucacie "leszczowi", jaką to ma propagandową gazetę, że blokuje komentarze, że sprzyja opozycji, itp. itd. Czy Wy nie macie w domu luster? Przecież Wy robicie dokładnie to samo, tylko w drugą stronę. Przyganiał kocioł garnkowi. :)
Do Anonima
Do Anonima 28.03.2022, 09:16
Nie załapałeś, chodziło o to że w ogóle nie można komentować :)
Anonim
Anonim 28.03.2022, 10:58
To Ty nie załapałeś. Nie chodziło mi o tej jeden komentarz ale o masę komentarzy na tym portalu, które non stop atakują Pana Leszczyńskiego i zarzucają mu stronniczość. Ten portal jest tak samo stronniczy, tylko w drugą stronę. Koniec kropka. "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?"
Do Anonima
Do Anonima 28.03.2022, 21:52
Żal mi ciebie. Belka w twoim oku przeszkadza ci widzieć rzeczy jakimi są
koniec kropka
koniec kropka 28.03.2022, 12:09
jaka jest ta druga strona?
Anonim
Anonim 28.03.2022, 15:19
no nie żartuj sobie :)
Hipcio
Hipcio 26.03.2022, 22:56
A ja proponuję się zastanowić co piszesz, kantowanie klientów to jest poważne oskarżenie.Mnie możecie obrażać do woli ale nie pozwolę żebyś mnie oskarżał o nieuczciwość,lepiej skasuj ten wpis lub przedstaw dowody.
Krzysztof Żelichowski
dowodów sam dostarczasz
dowodów sam dostarczasz 27.03.2022, 01:48
No proszę, znowu ty. Nie mieszaj zatem swojej brudnej polityki ze sprzedażą pietruszki i alkoholu. To nie ja tylko ty powiedziałeś, że twoi klienci są twoimi wyborcami i że jesteś dla nich dostępny w godzinach otwarcia sklepu. Widzę jak się zachowujesz na sesjach, co piszesz na fejsie, jaki poziom sobą reprezentujesz. Mam uwierzyć że mówisz co innego w swoim "miejscu spotkań z wyborcami" czy też racjonalniej jest myśleć, że pozwalasz sobie na więcej ?
LAXA
LAXA 26.03.2022, 08:01
Chciałbyś, to już tylko twoja afirmacja. Pocieszę Cię. Jedno IP. Ale w wielu wariantach liczbowych hahahahahahaha
norma
norma 26.03.2022, 16:41
na zlotowskie.pl na pewno :)
Pytanie zasadnicze
Pytanie zasadnicze 25.03.2022, 22:17
A skąd to wiesz?
Hipcio
Hipcio 26.03.2022, 15:12
Z kątowni hihi
Paweł@
Paweł@ 23.03.2022, 17:41
Nieobecni pieniacze mogliby już do końca kadencji nie przychodzić. :-) Jestem przekonany, że bez szkody dla Złotowa. Niech biorą diety i siedzą w domu.
sigma
sigma 23.03.2022, 17:27
Okopią się ponownie. Nie mam złudzeń.
T BAR
T BAR 26.03.2022, 08:05
Z dietami będzie problem, uchwalili sobie wadliwy system wypłat ryczałtowych. Ja poszedłbym dalej. Zadymiarzom płaciłbym 100% extra za absencję. To byłoby korzystne dla nich i dla gminy.
:=)
:=) 23.03.2022, 18:09
Pretekst sie zawsze znajdzie!
Roman K
Roman K 23.03.2022, 16:04
Do radnych nawróconych takie pytanie. Ostatnia sesja różni się jedynie wpisem do prognozy remontu parkingu przy SP 3, który prognozuje się wykonać w 2024 roku. Czy więc ta błahostka była powodem zacofania naszego miasta o 3 miesiące?
fan
fan 28.03.2022, 07:21
Powodów było dokładnie siedem. Gdybyś oglądał uważnie sesje, to byś wiedział. A sam fakt, że jednak dało się wpisać tą jedną inwestycję do WPFu, to już nie uważasz za dziwne? Przecież Pani skarbnik przez trzy miesiące uparcie twierdziła, że niczego do WPFu nie da się wpisać. A jednak się dało. Hmmm, przypadek?
Ciekawe
Ciekawe 23.03.2022, 07:20
Ciekawe, czy to oznacza zmianę rozkładu sił w radzie na stałe, jakie będą "konsekwencje" dla głosujących za WPF i jaka będzie narracja naczelnego (tenisisty)?
łokieć tenisisty
łokieć tenisisty 24.03.2022, 07:41
tenisista jest jak putin, rozpętał swoimi pachołkami wojnę i ją przegrał. Kort kryty z przekazaniem jemu pod zarzadzanie poszedł się że tak powie na Xui.
Hipcio
Hipcio 26.03.2022, 15:22
Korty w Krajęce już są przygotowywane dzięki przychylności Burmistrza Kiteli, a Złotów oczywiście stoi w miejscu i czeka aż nadworny kortowy potwierdzi start.
W końcu ZTT znalazło partnera do rozmów dziękujemy Burmistrzowi Krajenki
Pozdrawiam
K.Żelichowski
Wstydź się Hipcio
Wstydź się Hipcio 27.03.2022, 01:58
W Krajence radni już dawno uchwalili budżet zgodny z WPF ! W Złotowie natomiast nadworny kortowy czyli rada miejska potwierdziła start dopiero 22-marca przegłosowując WPF zgodnie z nakazem RIO. Ciebie przy tym głosowaniu nie było i masz czelność jeszcze wypowiadać się w tym temacie ?!
to już było
to już było 23.03.2022, 11:43
Nie sądzę. Będzie powtórka z rozrywki czyli tę niesubordynację będą chcieli wynagrodzić prześcigając się w swojej służalczości, jak zwykle ze szkodą dla miasta
Paweł
Paweł 22.03.2022, 17:36
Łukasz za tę akcję masz lokalnego Nobla. Wczaśnie przyklaskiwałem, ale nie wierzyłem w powodzenie tej akcji. Wczorajszy wykon traktowałem jako ostatni krzyk rozpaczy, albo raczej populistyczne wykorzystanie sytuacji, aby móc potem powiedzieć: -robiłem co mogłem do końca!!
Wojtas
Wojtas 22.03.2022, 14:53
A dlaczego na sesję nie przyszli pokrzyczeć sesyjni kadyrowcy? Mogli przyjść popluć trochę! Smutno bez tego bełkotu, pokrzykiwań. Tych nielogoicznych składni, yyyyy, aaaaa,eeeee, beeeee, meeeeee. Normalnie nie ta sesja!
Michał
Michał 22.03.2022, 17:57
Dobre. Szojgu walczył do końca. Wydzwaniał do radnych z nowego poboru, ale nie chcieli widocznie ginąć za starych! To nie ich wojna i jak to się mówi po ludzku p i e r d o l ą!
Tomek
Tomek 23.03.2022, 17:30
Konon wydzaniał?
Do Tomka
Do Tomka 24.03.2022, 01:16
Dzięki Tomek, teraz rozumiem, co Michał chciał przekazać. To mi bardzo pasuje do mentalności Kondoma
Jandrugi
Jandrugi 24.03.2022, 07:44
No takl, Po Akcji Piocha były telefony dyscyplinujące. Terrorystów powiadomił subiekt, ale noie ten gruby ten nowy w radzie.
I_I  I_I  I_I
I_I I_I I_I 24.03.2022, 08:17
ten co chlał wódę z ogórków na Białorusi?
Do Jandrugi
Do Jandrugi 24.03.2022, 08:06
paniczyk Pier.doliński ?
Do Jandrugi
Do Jandrugi 24.03.2022, 08:04
paniczyk ***iński ?
do Wojtasa
do Wojtasa 22.03.2022, 15:50
Przestań, jakby oni byli, to sesja trwająca od 8-ej skończyłaby się po 15-tej
Jaś
Jaś 22.03.2022, 15:22
Najbardziej zatwardziały zwolennik wśród obecnych dostał za to niezłe bęcki -aż miło było posłuchać!
W
W 22.03.2022, 18:06
Ta krótka sesja, przy okazji polecam ją zobaczyc od poczatku do końca, pokazała całą prawdę o tej radzie. Najlepsze, że kto bystry to w lot chwyci dlaczego oni tak blokują i utrudniają burmistrzowi. Przewodniczący w nerwach nie wytrzymał...Przy okazji wiemy dlaczego klub koronkiewicza i welniaka, wylansował na przewodniczacego tak niedoświadczonego żółtodzioba. Tego jeszcze w historii samorządu nie bylo, żeby beniaminek został przewodniczącym.
Do W
Do W 22.03.2022, 22:18
To fakt. Jak odsunęli pana Wojtunia, to od razu spadł poziom na sesjach

Pozostałe