Złotów żyje premierą filmu Leszka Sawickiego

  • 11.05.2022, 12:42
  • Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:

Złotów żyje premierą filmu Leszka Sawickiego
Zbliża się długo oczekiwany premierowy pokaz filmu fabularnego Leszka Sawickiego pt. Gra w butelkę.

Na stronie fanpage’u niezależnej produkcji filmowej "Gra w butelkę" ogłoszona została informacja o premierze filmu fabularnego pt. Gra w butelkę. 

Film Leszka sawickiego Gra w butelkę to największa realizacja filmowa kina niezależnego w Wielkopolsce! 

Na stronie poświęconej produkcji www.grawbutelke.pl znajduję się informacja o filmie: 

 

GRA W BUTELKĘ – film fabularny

GRA W BUTELKĘ – synopsis

Gra w butelkę, to  metafizyczna podróż do minionej epoki, jak i do dzisiejszego miasta, któremu zagraża  – powracający  z krainy ciemności – duch komendanta gestapo (Eryk Janke) ; szukający zaginionego  złota,  legendarnego odszkodowania za synagogę.  Film łączy znane historyczne fakty z fikcyjną narracją . Gra w butelkę, to historia starszej pani pochodzenia niemieckiego (Hilda), młodego Polaka (Cykor), oraz ich kompana Żyda (Samuel). Wszystko to w obronie miasta, znanego nam świata , a przede wszystkim w imię utraconej miłości.

Film rozgrywa się na wielu płaszczyznach czasowych; w przeszłości, która ukazuje młodzieńcze wybory postaci, oraz teraźniejszości, która stawia im nowe wyzwania.

To film o wielokulturowej tożsamości ludzi z tych terenów, wielkiej historii, oraz potrzebie jej poznania będącej kluczem do ocalenia swoich bliskich. To podróż tylko dla odważnych.

Leszek Sawicki

Ostatni wpis na stronie fanpage’u niezależnej produkcji filmowej brzmi: 

"Szanowni Mieszkańcy Złotowa ! Gra w butelkę już maju w złotowskim kinie ! Projekcje filmu odbędą się 25, 27 i 31 maja - bieżącego roku ! 🙂 Punkty dystrybucji bezpłatnych wejściówek : Muzeum Ziemi Złotowskiej, Złotowski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, Pływalnia Laguna, Hurtownia Kama ! Zapraszamy serdecznie – liczba miejsc ograniczona ! Do zobaczenia ! "

Film fabularny „Gra w butelkę” Leszka Sawickiego oficjalną premierę ma w środę (25.05.2022). Obecnie można rezerwować bezpłatne wejściówki na seans. Cel wydawania wejściówek ma charakter porządkowy, ma usprawnić zaplanowanie obłożenia sali kinowej i zapewnić widzom komfort.

W złotowskim kinie są do wyboru trzy seanse, pierwszy seans zaczyna się o godz. 18 00 25 maja, drugi 27 maja i ostatni 31 maja także o godzinie 18 00.
Od jednego z organizatorów dystrybuującego wejściówki usłyszeliśmy, że film cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, na dodatek-prawdopodobnie będzie pokaz przedpremierowy 24 maja.

 

Kamil Ceranowski

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ziom
Ziom 18.05.2022, 23:55
W dniach od 27 do 29 maja odbędzie się w Złotowie średniowieczny turniej husarski.Patronat objął również Burmistrz i Wy nic o tym nie piszecie?
Rycerz czerwonego serduszka
Rycerz czerwonego serduszka 21.05.2022, 10:18
Jest o turnieju na fb.
pamięć absolutna
pamięć absolutna 17.05.2022, 08:38
Na 77 ten film był zawsze promowany! Więc ta egzaltacja w ocenie sytuacji jest nieprzypadkowa. Tyle w temacie.
zainteresowany filmem
zainteresowany filmem 15.05.2022, 10:47
Jeżeli miszkańcy Złotowa czegoś mogą oczekiwać to jedynie od ostatniego Budżetu Obywatelskiego. To jest data kiedy wystartował zegar. pełna zgoda, że te czas był także długi ale spowodowany różnymi zawiłościami.
Hè hè
Hè hè 12.05.2022, 15:20
W Lidlu mieszkańcy wykupili cały zapas popcornu jak Ceranowski ogłosił ocenę potrzeb Złotowian.
Pudło
Pudło 12.05.2022, 19:19
Lidl jest nieczynny! Remont.
MM
MM 12.05.2022, 08:24
Fakt, że film powstawał długo ma znaczenie drugorzędne Autor tego artykułu raczył to zaakcentować. Moim zdaniem ważne jest żeby film wnosił wartości, z którymi mieszkańcy będą się idetyfikować. Trzymam kciuki za ten obraz. Wkrótce się okaże jak będzie. Pozdawiam.
Kamil Ceranowski
Kamil Ceranowski 13.05.2022, 12:22
Do MM. Gdzie akcentowałem, że film powstawał długo?
Kwiatek
Kwiatek 11.05.2022, 15:44
Aktualnie bardziej interesują mnie sadzonki i tutaj bardzi się niecierpliwie czy zdążę wysadzić
G
G 11.05.2022, 16:21
Spokojnie zdążysz, w tym roku powiadają, że nie będzie zimnej Zośki.
Arek
Arek 11.05.2022, 15:07
Tak Złotów żyje premierą zdecydowanie. Nie wiem tylko czy w tym wypadku to powód do dumy. Miłego waflowania hahahhahahahahah
MarekK
MarekK 11.05.2022, 14:54
Autor popłynął z tytułem. Prawdą jest jednak, że wiele osób zaangażowało sie w produkcje na przestrzeni lat. Każdy chce siebie zobaczyć lub znajomych.
Kamil Ceranowski
Kamil Ceranowski 13.05.2022, 12:37
Do MarekK . Tytuł wynika z informacji, jakie otrzymałem od organizatorów seansu. :-)
:-)
:-) 11.05.2022, 18:52
Ogólnie ten autor lubi popłynąć . Można rzec, ma głęboki staż.
Kamil Ceranowski
Kamil Ceranowski 13.05.2022, 12:44
Do :-) Wiem co miałeś na myśli, musisz mnie dobrze znać lub mamy wspólnego znajomego, który widział moją książeczkę żeglarską. :-)
Ha
Ha 11.05.2022, 15:26
Autor ten szczególnie dobiera tytuły. Czesto w tytule więcej informacji niż w treści.
Pi
Pi 19.05.2022, 15:02
To niwątpliwie zaleta tak dobrać tytuł. Obecnie ludzie w większości na post przeznaczają 3 sekundy. Jeśli tytuł nie odda sensu treści to niestety większość nie będzie wiedziała.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 11.05.2022, 13:54
Znam poglądy pana Sawickiego. Dlatego wybieram się na ten film. Postaram się również o kilka słów komentarza po premierze. W zasadzie obawiam się, że będą konieczne.
Flatower
Flatower 13.05.2022, 07:42
Teraz już wiecie. Strażnik moralności politycznej się na film wybiera i nawet wie, że skrytykuje bo zna Sawickiego. Toż to qurna jakaś paranoja orwellowska jest, jesli takie typki prawicowe zdobędą władzę to nas przeskanują lepiej niz inkwizycja czy Putin !
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 13.05.2022, 18:25
Szanowny Panie, zachęcam do podpisywania swoich postów. Chowanie się za "flatowerem" to dziecinada. Proszę dokazywać i obrażać innych pod swoim nazwiskiem. Na film wybiorę się prawdopodobnie 25 maja. Myślę, że na gorąco napiszę tekst na jego temat. Także pozna Pan moją opinię (jako stały bywalec 77400.pl). Pozdrawiam Pana i składam Panu spóźnione życzenia z okazji zakończenia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, bo zapewne był Pan pod wiadomym pomnikiem, Putin tez chętnie by pod niego przyjechał. Życzliwych idei wielkiej rosjiiii wszak tu nie brakuje.
Rt
Rt 12.05.2022, 15:06
Twój komentarz - stronnicze wypociny - są tak istotne i potrzebne, jak zeszłoroczny śnieg.
dżej
dżej 12.05.2022, 12:03
Piotr co masz na myśli???? O jakie poglądy chodzi ? W tym filmie występowało moje dziecko . Mam się spodziewać jakiejś lokalnej afery politycznej?
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 12.05.2022, 21:26
Do Pana "Dżej" . Przypominam Herr Profesora na planie (razem z kurą) i przesadny filosemityzm Pana Reżysera. Nie będę jednak teraz pisał zbyt dużo. Poczekam na premierę filmu.
Flatower
Flatower 13.05.2022, 07:49
No i dostało sie herr profesorowi i kurze . Czy kura gdakała po niemiecku? A czy jajka zamiast PL miały szwabskie D 03 klatkowe? A Sawicki, taka katolicka rodzina, spokojna, bez historii a tu proszę, trzymają pod stołem ze Starozakonnymi! A w barze u pewnego Sawickiego nigdy nie było gefilte fisz ani gęsiego pipka! Taka maskirowka . Trza wztwać IPN !
Znamienne
Znamienne 12.05.2022, 00:17
Pamiętam jak ten ,,fim,, włączył się w walkę z faszyzmem,, Nadz złotowski jeleń bodł rogami w nazizstów. Znamy dzisiaj kto za takimi hasłami uprawia ludobójstwo.

Pozostałe