Dlaczego manekiny krawieckie są dobrym rozwiązaniem nawet dla małej pracowni?

  • 05.03.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego manekiny krawieckie są dobrym rozwiązaniem nawet dla małej pracowni?
Manekiny krawieckie większości osób kojarzą się wyłącznie z pracowniami krawieckimi, które zajmują się szyciem, bądź przeróbkami odzieży na zlecenia klientów. Coraz częściej jednak na takie rozwiązanie jakim jest kukła decydują się osoby prywatne.

Manekiny krawieckie w domowym zaciszu

Manekiny krawieckie to przedmiot zajmujący stosunkowo niewiele miejsca, więc spokojnie można się w niego zaopatrzyć nawet gdy szycie odbywa się w domowym zaciszu. Na takie rozwiązanie decyduje się właśnie coraz więcej osób. Ma to z całą pewnością związek z rozwijającą się modą na wykonywanie przeróbek krawieckich właśnie w domach. Na jej rozwój niesamowity wpływ ma wzrastająca ilość sklepów z używaną odzieżą. Tam dostać można prawdziwe perełki, które niestety nie zawsze pasują rozmiarem. Oddanie zakupionego elementu garderoby do profesjonalnej krawcowej bardzo często wiąże się ze sporymi kosztami, które znacznie zwiększa wydatek na daną rzecz. W związku z tym wiele osób decyduje się na samodzielne poprawki lub naprawy zakupionej odzieży. Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie przygody z szyciem od podstaw. W sieci jak i w formie tradycyjnej można dostać naprawdę wiele poradników uczących sztuki szycia, która niewątpliwie staje się łatwiejsza gdy jest się posiadaczem manekina krawieckiego. Mowa tu przede wszystkim o tym, że na nich szyty, czy przerabiany materiał prezentuje się o wiele lepiej niż na stole. Dodatkowo dają one możliwość szycia z tzw koła, co na wspomnianym stole nie jest proste. Bardzo ważnym walorem posiadania manekina krawieckiego jest również to, że on nie będzie zgłaszał żadnego sprzeciwu przy ciągłych poprawkach, a także dobieraniu dodatków do tworzonej stylizacji. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze aspekt jakim jest możliwość nieustannego wbijania w manekina szpilek, co znacznie ułatwia tworzenie garderoby.

Manekiny krawieckie – przegląd modeli

Na rynku dostępnych jest kilka modeli manekinów. Do najbardziej popularnych zaliczają się styropianowe, drewniane i piankowe. Te ostatnie dodatkowo dzielą się na regulowane i w formie stałej. Wybór odpowiedniego modelu należy uzależnić przede wszystkim od swoich indywidualnych potrzeb. Nie wszystkim bowiem potrzebny jest najdroższy model regulowany. Wielu osobą, co zresztą potwierdzają opinie znalezione w internecie wystarczają modele podstawowe. Wiele zależy od tego jak często manekiny krawieckie będą wykorzystywane, a także dla ilu osób ma się zamiar szyć. Wszystkie modele można znaleźć w sieci, np. na https://my-mannequins.pl/. Warto w poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie modelu sprawdzać strony największych producentów, którzy dają gwarancję zastosowania najlepszych materiałów.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: