Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 18 października 2025 13:48
Reklama

„Akcja zima 17/18” w Pile

Podziel się
Oceń

Trwa okres pełnej gotowości dla służb drogowych. W ramach „Akcji zima” pracownicy Altvater Piła odśnieżają oraz usuwają gołoledź ulic, zatok autobusowych, a także części miejskich chodników. Od rozpoczęcia sezonu flota zimowa Altvater Piła przejechała 1 200 km, zabezpieczając drogi 150 tonami soli drogowej. Okres pełnej mobilizacji potrwa do końca marca 2018 roku.

Altvater Piła kolejny rok odpowiada za przejezdność na terenie Piły w warunkach zimowych na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych. Decyzje o odśnieżaniu oraz odladzaniu wszystkich rodzajów nawierzchni (z wyjątkiem dróg wojewódzkich) podejmują pracownicy spółki na podstawie prognoz pogody oraz całodobowego monitoringu dróg. Prace drogowe rozpoczynane są w ciągu godziny od wystąpienia opadu (śniegu lub mżawki). Pełna przejezdność jest przywracana w ciągu 2 do 8 godzin (w zależności od standardu dróg) od ustania opadów. Główny nacisk drogowcy kładą na zapewnienie bezpieczeństwa kierujących i pieszych w godzinach szczytu, to jest 6:00 – 8:00 oraz 14:00 – 16:00.

Odśnieżane i zabezpieczane przed śliskością są drogi, place, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych oraz znajdujące się w pasach drogowych zatoki autobusowe i parkingowe. Altvater odpowiada również za stan części miejskich chodników – tych wskazanych przez Urząd Miasta Piły. Za pozostałe odpowiedzialni są właściciele, zarządcy nieruchomości oraz spółdzielnie mieszkaniowe. W przypadku wątpliwości co do tego, kto odpowiada za stan drogi czy chodnika, mieszkańcy mogą zgłosić się do Straży Miejskiej (numer telefonu 986, e-mail: [email protected]), która zweryfikuje, do kogo należy dany teren i wyegzekwuje usunięcie utrudnień.

Pracownicy Altvater Piła dbają o bezpieczeństwo kierowców i pieszych mając do swojej dyspozycji flotę zimową. Składa się na nią 17 pojazdów - ładowarki, pługopiaskarki, mniejsze pługopiaskarki do odśnieżania i odladzania chodników i ścieżek rowerowych, a także – zakupiony w tym roku - ciągnik z pługiem oraz posypywarką. Ciągnik jest przystosowany do pracy na chodnikach i przejściach dla pieszych.

Więcej na: www.grupa-eneris.pl



Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 10°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 27 km/h

ReklamaMarcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: HalinaTreść komentarza: To straszne jak Nazistom łatwo przychodziło zabijanie innych Ras ludzi i to nawet nauczyciel łapał za pistolet i zabijał bez powodu. AI teraz wyłapie wszystkie nazwiska NAZZI.Data dodania komentarza: 18.10.2025, 11:23Źródło komentarza: Nasi Chłopcy z Wermachtu z fotografii II wojny światowej kryją historie, które czekały 80 lat na odkrycie ich bohaterówAutor komentarza: wyzwolony stalinem od hitleraTreść komentarza: Rodzina była pewnie bardzo dumna i szczęśliwa.Data dodania komentarza: 17.10.2025, 09:51Źródło komentarza: Nasi Chłopcy z Wermachtu z fotografii II wojny światowej kryją historie, które czekały 80 lat na odkrycie ich bohaterówAutor komentarza: HalinaTreść komentarza: Dopowiem,że Jerzy Buzek to wielki szkodnik Polski,który podpisał KONKORDAT-UMOWA POLSKA -WATYKAN,WRAZ Z ALEKSANDREM KWAŚNIEWSKIM, BARTOSZEWSKIM I SUCHOCKĄ.(Suchocka jest Ambasadorem Polski w Watykanie ,w Mielcu na wielki dom) Konkordat dalej w Polsce obowiązuje,który podpisali sami żydzi po to aby mieć poparcie w Kościele.. Z naszych podatków musimy utrzymywać wszystkich biskupów,księzy,zakonnice,kościoły co wynosi 23 mld rocznie a nam rdzennym Polakom pensje ,emerytury na niskim poziomie bo brakuje kasy a jeszcze 1,5 miliona Ukrów jest w Polsce,ich dzieciom to samo co Polskim i dentysta i usługi medyczne,łącznie z operacjami,gdzie przyjechali się kurować. Krew jasna mnie zalewa jak Naród Polski cierpi i jest wykorzystywany ,właśnie przez żydów(w Polsce jest ich 25000 zadekl.w Spisie powszechnym) i Ukrów a wśród nich pełno zdrajców.Data dodania komentarza: 13.10.2025, 14:41Źródło komentarza: Siedmiu krasnoludków i przypadek zagubionego zaproszeniaAutor komentarza: odpTreść komentarza: Jesli chodzi o antypolski film, to własnie mi pani otworzyła oczy tym zydowskim pochodzeniem BuzekData dodania komentarza: 13.10.2025, 07:46Źródło komentarza: Siedmiu krasnoludków i przypadek zagubionego zaproszeniaAutor komentarza: do wyżejTreść komentarza: Co to za powiedzenie , do roboty? Oktoberfest-po niemiecku,Octoberfest to po angielsku a po polsku PAŹDZIERNIK. Głupio napisane,że temat o którym się mówi?Data dodania komentarza: 11.10.2025, 14:19Źródło komentarza: Siedmiu krasnoludków i przypadek zagubionego zaproszeniaAutor komentarza: HalinaTreść komentarza: Mam takie samo zdanie jak Ty. Na ten temat możnaby napisać tysiące stron.Jak byli tu to podpalali wielkie sklepy ,domy ... a teraz film. Agata Buzek to brzydka żydówka ,ojciec żyd wepchnął ją do filmu bo to debil nawet z wyglądu. Jedza Polski chleb a są anty Polsce.Powinni byc wydaleni z Polski.Data dodania komentarza: 11.10.2025, 09:29Źródło komentarza: Siedmiu krasnoludków i przypadek zagubionego zaproszenia
Reklama
Reklama