Jak każda wojna składa się z bitew, tak i ta polityczna w powiecie pilskim rozpoczęła swoją pierwszą odsłonę 19 listopada 2025 roku. Widok nie należał do przyjemnych, wysłani żołnierze starosty Rafała Zdziereli, mimo świeżo ukończonych szkoleń, kompletnie nie spodziewali się, co ich czeka. Wpadli pod krzyżowy ogień pytań, co spowodowało mętlik w ich głowach, a zaskoczeni prostymi kwestiami przyznali przewodniczącemu, że zdają sobie sprawę ze swojej niewiarygodności. Później było już tylko gorzej: młodzieżowo podsumowując, panowie nie dowieźli tematu. Polegli na głupocie i materiałach przygotowanych przez przełożonych oczywiście do końca starali się bronić ustalonych wersji co chwila je modyfikując, ale to tylko pogłębiało ich dramat.
Signify uruchamia druk 3D w Pile, rozszerza ofertę o oprawy solarne i akcentuje efektywność energetyczną w raporcie z Climate Group
Przez trzy lata Powiat Pilski dumnie stał na czele ogólnopolskiego rankingu Związku Powiatów Polskich. W latach 2021-2023 nie miał sobie równych, regularnie zajmując pierwsze miejsce w kraju w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. Jednak rok 2024 przyniósł zmianę władzy i… dramatyczny spadek. Powiat Pilski nie tylko nie obronił tytułu, ale wypadł z rankingu
Powiat Pilski rezygnuje z organizacji koncertów na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, nowa władza tłumaczy to kosztami. Były starosta natomiast przypomina, że pieniądze można pozyskać, to tylko kwestia chęci i pracy. Powołuje się na przykład swoich rządów, kiedy to pieniądze były na inwestycje, ale też na szereg cyklicznych imprez. Czy mieszkańcy naprawdę są zaskoczeni? Wielu wypowiada się w komentarzach cytując słowa ministra finansów z pierwszych rządów Tuska, że "piniędzy nie ma i nie będzie"
Napisz komentarz
Komentarze
Temperatura: -11°C Miasto: Złotów
Ciśnienie: 1016 hPa Wiatr: 26 km/h
Napisz komentarz
Komentarze