Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 16 sierpnia 2022 17:46
Reklama

Pobito dziecko z ośrodka w Jastrowiu, czy będzie sankcja karna?

Bezpieczeństwo wypoczywających dzieci ma priorytet dla rodziców. Stąd np. dość częste kontrole autokarów, które służą do przewozu ich pociech. A co z ośrodkami wypoczynkowymi? Okazuje się, że również na ich terenie może czyhać ogromne niebezpieczeństwo. Świadczy o tym interwencja policji, przyjazd karetki pogotowia i późniejsza obdukcja lekarska, której przedmiotem było stwierdzenie obrażeń wypoczywającego dziecka. Co wydarzyło się w Jastrowiu?
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Ośrodek wypoczynkowy "Leśna Chata" w Jastrowiu jest niewątpliwie pięknie położony. Jezioro Miejskie, lasy i znajdujące się w pobliżu obiekty sportowe kuszą do przyjazdu. Do tego należy dodać dość dobre warunki noclegowe. Na tym sielankowym obrazie pojawiła się jednak istotna rysa. Dowodzi tego historia dzieci, które przebywają w Jastrowiu na obozie. 

16 lipca 2022 roku w godzinach południowych miało miejsce zdarzenie, które zapewne odbije się szerokim echem w całej Polsce. Była policja, była obdukcja lekarska, będą dalsze czynności procesowe. Jest sprawca i ofiary. W tym drugim przypadku mowa o dzieciach. Czy zachowano zasady bezpieczeństwa w ośrodku? Kim jest sprawca? Co na to właściciele "Leśnej Chaty"? 

Na pierwsze z pytań odpowie policja i prokuratura w kolejnych dniach, bo czynności procesowe już zostały podjęte. Wiadomo jedynie, że sprawcą czynu jest osoba dorosła, która nie jest wychowawcą młodzieży. Ustaliliśmy, że to członek brygady remontowej, która wraz z uczestnikami obozu zamieszkuje w jastrowskim ośrodku. Ma to związek z prowadzonymi inwestycjami w "Leśnej Chacie" (budowane są kolejne domki rekreacyjne). Na ten moment nie udało się ustalić narodowości sprawcy. Z zeznań świadków, do których dotarliśmy, wynika, że pobita została przynajmniej dwójka dzieci w wieku około 12 lat. Jedno zostało przewiezione do Szpitala Powiatowego w Złotowie (ustaliliśmy, że obdukcja lekarska dotyczyła m.in. obrażeń głowy). Drugie z dzieci, jak podają świadkowie, zostało "mocno poturbowane". Młodym ludziom została udzielona pomoc medyczna. Sprawca został przesłuchany przez policję z Powiatowej Komendy Policji w Złotowie. 

Czy współdziałał z innymi? Dlaczego tak agresywna osoba miała kontakt z dziećmi? Czy na terenie ośrodka zostały zachowane zasady bezpieczeństwa? Skąd pochodzi agresywny robotnik/a może robotnicy? Odpowiedzi na te i inne pytania szukaliśmy u właścicielki "Leśnej Chaty", pani Małgorzaty Gołąb. Miało to miejsce już kilka godzin po zdarzeniu. Odpowiedź brzmiała:  - Nie znam tematu. 

Dlaczego ofiarami są te konkretne osoby? Co było motywem popełnienia przestępstwa?  Czy czynności prokuratorskie zostaną rozszerzone na kolejne osoby? Czy dzieciom zapewniono odpowiednie bezpieczeństwo w ośrodku "Leśna Chata"? Czy właściciel ośrodka rzeczywiście nie wie co się w nim dzieje?  

Czy na postawione pytania uzyskamy odpowiedzi? Trudno w tej chwili stwierdzić. Sprawa jest w toku. Czekamy zatem na ustalenia organów ścigania. Do sprawy wrócimy w najbliższym czasie.



Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
jl 09.08.2022 19:34
W szpargałach internetowych znalazłemwększą część wpisów z tych 157. Opublikuję je na facebooku na moim koncie.

jl 06.08.2022 10:30
Gdzie jest 157 wpisów w topiku "Mąż pilskiej działaczki..."?!

jl 31.07.2022 16:52
Tak się składa, że pewien człowiek zadzwonił do mnie i powiada: ty, stary sprawdź czy fałszywe oskarżenia Ceranowskiego z 12 września 2012 roku przedawniają się po 10 latach i jak tak, to wal do prokuratury i wsadź gnoja na dziesięć lat, niech się nie chwali, że ma dzieci.

jl 24.07.2022 10:18
Ceranowski jest dennym, niedokształconym dziennikarzem (nie dokończył studiów w PWSzFTiT im. Schillera w Łodzi). W temacie "Mąż pilskiej działaczki..." wywalił 157 wpisów, bo mu nie pasowały krytyczne uwagi na temat fachowości i rzetelności roboty medialnej, głupoty Melanii Poch. Ceranowski wielokrotnie dopuszczał się fałszerstw wobec Janusza L. Jako naczelny kablówki expressTV Media Vectra przyszwendał się w roku 2012 do domu Janusza L. będąc na usługach oskarżonego Henryka S. Przez 8 miesięcy okradł zawartość jego danych informatycznych, sfałszował oświadczenie Krystyny L. co do pozwolenia na korzystanie z plików dotyczących Stokłosy i Farmutilu. Bo on był agentem-stukaczem Henryka.

Ojciec Dziecka 19.07.2022 20:50
Przede wszystkim ten artykuł to niepotrzebne wywoływanie burzy, artykuł już był edytowany, więc może to świadczyć o tym, że Pan który to pisał, bardziej chciał wywołać niepokój niż wnieść coś wartościowego do sprawy. Niestety ale Wasza wiarygodność spadła tym artykułem do zera. Nawet nie potraficie przeprosić pewnego bardzo sprawnie działającego Stowarzyszenia... słabo.

Rojek 20.07.2022 08:51
Słabym jesteś ojecem jeżeli nie rozumiesz co jest istotne. Współczuję temu dziecku traumy jakiej doznał na ośrodku. Współczuję też twojemu dziecku takiego ojca, który w ten sposób kalkuluje. Choć czuję, że to podszył się ktoś komu ta informacja nie leży. Włściwie ojcem może być dziecka, które nie było zagrożone na tym obickcie.

K
Kamil Ceranowski 21.07.2022 11:43
Szanowny Ojcze dziecka, tak się składa, że też jestem ojcem dzieci. Tekst był edytowany na prośbę klubu sportowego. Chodziło o usunięcie zdjęcia, które przedstawiało zaparkowane autobusy pod ośrodkiem. Jeden z autobusów był oklejony logiem klubu sportowego. Fotografia mogła zatem wprowadzać w błąd, że zagrożone były dzieci tylko z Grodziska Mazowieckiego. Po bardzo sympatycznej rozmowie z prezesem mamy pełną wiedzę i okazało się, że na obiekcie znajdują się także dzieci z krakowskiego i kieleckiego klubu. Zarzut jest niewłaściwy w związku z czym zarzucam Panu świadomą manipulację i próbę odwrócenia uwagi od problemu zasadniczego.

Info 19.07.2022 13:23
Ten co pobił chłopca to Polak, starszy facet.

Jastrowie 18.07.2022 18:47
Leśna chata promuje się że ma domki w stuletnim lesie a przed ośrodkiem powycinano wielkie drzewa tylko po to żeby z nowych domków były piękne widoki na jezioro.Obłuda !

CKM 18.07.2022 08:43
Panowie wolą mieszkać w lesie niż u siebie na froncie. Teraz poprawność polityczna chroni przestępców o tej nacji. Podobnie było w Złotowie, jak w trójkę pobili chłopaka na Zamkowej. UKRAdli mu telefon a prasa i policja nazwała ich cudzoziemcami.

Sylwia 18.07.2022 00:01
Nie zna tematu? Zna dobrze,tylko nie potrafi zdobyć się na przyzwoitość. Rok temu było nie lepiej.

Ojciec Dyrektor 17.07.2022 23:18
A pozwolenie na budowę domków jest ???? Ojojoj

P
Piotr Tomasz 17.07.2022 22:30
Ciekawe jaki był motyw działania sprawcy i czy ofiara "chodziła" w jego wadze.

K
Kamil Ceranowski 18.07.2022 10:54
Chłopiec ma 12-13 lat więc waga to jedno, ale obowiązkowo powinien mieć kask, jeśli już w nomenklaturze bokserskiej. Czekamy na odpowiedź służb, jakie barwy reprezentował ów bokser.

Jaca 17.07.2022 21:36
Tam od lat ekipy budują domki i pomieszkują na ośrodu. W weekend kiedy panowie się relaksują w pobliskim barze wpiernicz może dostać nie tylko mieszkaniec lLeśnej chaty ale przypadkowy mieszkaniec Jastrowia.

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 30°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 4 km/h